Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:29] Üniversite birincisi olma başarısını gösterdi! -- [12:57] Orta refüjler temizlenip ağaçlandırılıyor! -- [12:09] Milletvekillerinden KGK ziyareti! -- [11:41] Caddelerdeki tabelalar ışıklandırıldı! -- [11:26] Koç ve Atılgan çifti evlendi! -- [11:13] MEB'den yeni genelge: Sınavlar salgından önce olduğu gibi yapılacak! -- [17:33] Meteoroloji uyardı! -- [17:13] Asuk’un yeni yönetim kurulu belli oldu! -- [13:37] Zabıta ekipleri kömür denetimi yaptı! -- [12:27] AB proje eğitimleri başladı! --
Eğitim
‘Tıbbi Etik’ konferansı düzenlendi!

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Tıp Fakültesi Erasmus Konferansları Serisi” etkinliğinin ilki, pandemi önlemleri gözetilerek Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

‘Tıbbi Etik’ konferansı düzenlendi!

16.10.2020
523 kez okundu.

   Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Tıp Fakültesi Erasmus Konferansları Serisi” etkinliğinin ilki, pandemi önlemleri gözetilerek Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

   Moderatörlüğünü Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Yıldız Değirmenci’nin yaptığı etkinlikte, Erasmus Değişim Hareketliliği kapsamında gözlemci Öğretim Üyesi olarak Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bulunan Bulgaristan Medical University of Plovdiv, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vanina Mihaylova tarafından “Medical Ethics/Tıbbi Etik” konulu konferans düzenlendi.

 

   Uzun bir aradan sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştirilen etkinlik, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kayıkçı ile birlikte çok sayıda Öğretim Üyesi ve öğrencinin katılımıyla yoğun ilgi topladı.

 

 

   Tıbbi Etik ana başlığı altında sunum gerçekleştiren Doç. Dr. Mihaylova,  tıbbi hataların doğurabileceği etik ve yasal sonuçlar üzerinde yoğunlaşarak, konuya ilişkin bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

 

   Programın sonunda kısa bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, “Tıp Fakültesi Erasmus Konferanslar Serisi”nin devamının geleceğini belirterek, yurt dışından gelenlerin yanı sıra Düzce Üniversitesi’nden de yurt dışına gidenlerin olacağını ifade etti. Konferansın katılımcılar için oldukça yararlı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Şahin, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

   Konferans, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin ile birlikte Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Yıldız Değirmenci tarafından, misafir konuşmacıya teşekkür belgesi ve çiçek takdimi ile son buldu.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

22.10.2020 13:34

ÖSYM’den 2020-KPSS Lisans açıklaması!

22.10.2020 14:09

Üniversiteye uyum programları sona erdi!

21.10.2020 12:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 Kasım'da 5. ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitime başlanacak!

23.10.2020 14:08

‘E- Ticarette Başarıya Giden Yol’ eğitimi gerçekleştirilecek!

28.10.2020 11:13

MEB'den yeni genelge: Sınavlar salgından önce olduğu gibi yapılacak!