Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:33] Bekçilik fiziki yeterlilik sınavı nasıl yapılacak? -- [10:53] Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu! -- [10:45] Pat pat kazası: 3 yaralı! -- [10:40] Alman genç İslam'ı seçti! -- [10:02] Şahin; ’Bu acının bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz’ -- [17:21] Bıyık; “Üzüntümüz taze” -- [17:13] Şiddetli yağış geliyor! -- [16:23] 17 Ağustos depremini unutmadılar! -- [16:08] 17 Ağustos’u andılar! -- [15:31] Kavşak çalışmaları devam ediyor! --
Ekonomi
Yılmaz, Fındık Sorununu Meclise Taşıdı

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM genel kurulunda yerinden söz alarak fındık üreticilerinin sorunlarını dile getirdi. Yılmaz, 8 milyon fındık üreticisinin Ağustos ayı itibariyle işçi ve fındık fiyatının belirlenmesini beklediğini ifade etti.

Yılmaz, Fındık Sorununu Meclise Taşıdı

16.05.2019
168 kez okundu.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, yaklaşan fındık sezonu öncesinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alarak yaptığı konuşmada fındık üreticilerinin beklentilerini dile getirdi.

 

Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

 

“Ağustos ayı yaklaştıkça Karadeniz de ki 8 milyon fındık üreticisini bir endişe ve belirsizlik kaplamaktadır. Geçtiğimiz nisan ayının başında ilgili tarafların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay belirsizliklerin ortadan kaldırılmasına yetmemiştir.        

 

Karadenizli fındık üreticisi kafasındaki soruların cevabını tarım bakanlığından beklemektedir. Fındıkçının kafasında TMO’nun fındık alıp almayacağı, alacaksa hangi ayda alıma başlayacağı, 2018 yılındaki gibi Kasımda mı alım yapacağı ve müdahale alım fiyatının 3 $ altına düşüncemi olacağı gibi deli sorular dönüp durmaktadır.

 

Fındıkçının Tarım Bakanlığından isteği Ağustos ayının başında işçi fiyatlarıyla beraber fındık fiyatının da belirlenmesi, ortalarında da TMO‘nun alıma başlamasıdır. Aksi takdirde üretici yabancı bir şirketin insafına bırakılacak ve ezdirilecektir.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

15.08.2019 11:42

Sigarada vergi tutarı artırıldı