Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[14:59] Mevlid Kandili mesajı yayınladılar! -- [14:35] Kariyer planlamanın önemi konuşuldu! -- [13:29] Üniversite birincisi olma başarısını gösterdi! -- [12:57] Orta refüjler temizlenip ağaçlandırılıyor! -- [12:09] Milletvekillerinden KGK ziyareti! -- [11:41] Caddelerdeki tabelalar ışıklandırıldı! -- [11:26] Koç ve Atılgan çifti evlendi! -- [11:13] MEB'den yeni genelge: Sınavlar salgından önce olduğu gibi yapılacak! -- [17:33] Meteoroloji uyardı! -- [17:13] Asuk’un yeni yönetim kurulu belli oldu! --
Ekonomi
Ruhsar Pekcan: Yetki belgesi almadan emlakçılık yapılamayacak!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yetki belgesi almadan emlakçılık yapılamayacağını, belgesi olmayan işletmelerin ilan sitelerine üye olamayacağını açıkladı.

Ruhsar Pekcan: Yetki belgesi almadan emlakçılık yapılamayacak!

15.10.2020
527 kez okundu.

   Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yetki belgesi almadan emlakçılık yapılamayacağını, belgesi olmayan işletmelerin ilan sitelerine üye olamayacağını açıkladı.

 

   Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sosyal medya hesabı üzerinden Taşınmaz Ticareti Düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

"EMLAKÇILIK DÜZENLEMESİ KAYIT DIŞILIĞI ÖNLEYECEK"

 

   Bakan Pekcan açıklamasında, "Resmi Gazete'de yayınlanan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik değişikliği ile emlakçılık düzenlemesiyle hizmet kalitesinin artırılmasını, haksız rekabetin ortadan kaldırılmasını ve kayıt dışılığın önlenmesini amaçlıyoruz. Yetki belgesi almadan emlakçılık faaliyeti yapılamayacak. Belgesi olmayan işletmeler ilan sitelerine üye olamayacak.

 

ARACILIKTA YÜZDE 4 OLAN BEDEL DENETLENECEK


   Emlak alım satımına aracılıkta yüzde 4 olan hizmet bedeli üst sınırı ile kiralamaya aracılıkta bir aylık kira bedeli olarak uygulanan hizmet bedeli üst sınırı etkin şekilde denetlenecek ve vatandaşlardan bu sınırların üzerinde hizmet bedeli tahsil eden emlakçılara idari yaptırım uygulanacak." dedi.

 

EN AZ 100 SAATLİK MESLEKİ EĞİTİM ALMAYANLAR ÜYE OLAMAYACAK

 

   Bakan Pekcan’ın, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Değişikliği ile ilgili paylaştığı görselde ayrıca “En az 100 saatlik mesleki eğitim almayanlar ve mesleki deneyime sahip olmayanlar üye olamayacak. Taşınmaz ilanlarında tüketicileri yanıltıcı hiçbir bilgiye yer verilemeyecek.” bilgileri de yer aldı.

 

(KAYNAK EN SON HABER)

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR