Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:13] Kâğıt Projesi meyve vermeye başladı! -- [17:04] Rektörden Meslek Yüksekokulu ziyareti! -- [16:52] Botanik çalıştayı sona erdi! -- [16:39] Çocuk oyununa büyük ilgi! -- [14:08] Katı atık bilgilendirme toplantısı yapıldı! -- [14:00] Başkanlık koltuğuna oturdular! -- [13:26] ‘Kutuplaştırıcı üslubun toplumu getirdiği nokta bellidir’ -- [13:07] KENDİ YURDUNDA SÜRGÜN -- [11:44] “23 Nisan geleceğimize adanmış bir tarihtir” -- [10:09] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Gündem
DÜ-TÖMER İlk Mezunlarını Verdi

DÜ bünyesinde, 2014-15 eğitim-öğretim yılında kurulup faaliyete geçen “Üniversitemiz Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” (DÜ-TÖMER), Türkçe öğrenmek için yurt dışından gelen ilk kursiyerlerini mezun etti.

DÜ-TÖMER İlk Mezunlarını Verdi

13.07.2015
300 kez okundu.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene, Rektör Yardımcımız ve TÖMER Müdürü Prof. Dr. İlhan Genç, DÜ-TÖMER’de görev yapan öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

 

Programım açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Ünlü, beş aydır yoğun bir eğitim maratonunun sonlandırdıklarını ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Ünlü, “Çok yorulduk ama bu güne ulaştık. Hepinize teşekkür ediyorum. Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç’e desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, başlangıçta zorlu bir süreçten geçtiklerini, bu zorlukları sabırla aştıklarını belirterek, “Üniversitemizi tercih ettiniz. İnşallah önümüzdeki yıl da dilediğiniz Fakültemizde olursunuz. Ailenize selamlarımızı götürün. Siz bizim ilk öğrencilerimizsiniz. Tebrik ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

 

Sertifika Töreni, uluslararası nitelikteki sertifikaların mezun öğrencilere takdim edilmesinin ardından sona erdi.

 

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyelerinin çalışmaları ve desteğiyle faaliyete geçen DÜ-TÖMER, yine Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyeleri vasıtasıyla eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. DÜ-TÖMER, Üniversitemiz çatısı altında Türkçe öğrenmek isteyen yabancı öğrencilere ve kursiyerlere, multimedya tabanlı dil eğitimi vermesinin yanı sıra öğrencilerine sadece Türkçe öğretmekle kalmıyor; aynı zamanda Türk kültürünü ve medeniyetini de onlara tanıtarak, Üniversitemizin “Değer Üreten Üniversite” hedefine katkı sağlıyor.  

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

19.4.2019 11:30

KİM BU SADETTİN KANTAR?

18.4.2019 10:19

İKİ DEDE BİR TORUN

16.4.2019 10:51

 KURT KIŞI GEÇİRİR AMA…

17.4.2019 15:38

Ceylan, Turgut Özal'ın ölüm yıl dönümünü andı!

22.4.2019 13:07

KENDİ YURDUNDA SÜRGÜN

NAMAZ VAKİTLERİ