Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:03] Merttürk anjiyo ve doktor eksikliğine değindi! -- [14:44] Kıraathanelere denetim düzenlendi! -- [12:07] Onarım çalışmaları sürüyor! -- [10:20] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [10:18] Hasan Kaya'nın Acı Günü -- [09:25] Hüseyin Deniz Merkeze Alındı -- [17:37] Ay avukatlara şiddeti kınadı! -- [15:40] İddialar araştırılıyor! -- [14:42] Dilber; ‘19 Eylül kahramanların şan ve şeref günüdür’ -- [13:17] Amatör denizci belgesi eğitimi gerçekleştirildi! --
Gündem
Parklar sosyal tesis haline dönüştürülecek

Şehir içinde bulunan mevcut ve projelendirilen parklar Düzce Belediyesi tarafından sosyal tesis haline dönüştürülecek.

Parklar sosyal tesis haline dönüştürülecek

20.07.2015
269 kez okundu.

Buna göre parklar için birinci öncelik yeşil alanlar ile dinlenme bölümlerin fazlalığı olacak. Daha sonra ise parklarda çocuk, genç ve kadınlara yönelik aktivite ve hobi amaçlı sosyal tesisler oluşturulacak. Bunların işletmeciliğini ise tamamen Düzce Belediyesi yapacak.

 

Düzce Belediyesi tarafından belediye sınırları içinde mevcut durumdaki parklar ile yeni projelendirilen parkların sosyal amaçlı olması hedefleniyor. Buna göre parklar için öncelikli olarak dinlenme, yeşil ve ağaçlandırma alanların fazla olması hedefleniyor. Bunun yanı sıra tüm park alanlarının bireysel ve sosyal aktiviteye imkan sağlayan, spor ve hobi amaçlı sosyal donatıların bulunduğu tesislerin ve bölümlerin olması sağlanacak. Erguvan Park, Melensu Park, Düzce Lisesi Park ve Küçüksu Park projeleri bulan göre hazırlandı.

 

Ayrıca şehir merkezinde Avni Akyol ve İnönü Parkını da içine alarak hazırlanan kapsamlı ‘Park Kuşağı Projesi de buna göre dizayn ediliyor. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yeşil alanların sayılarının arttırılması kadar, park donanımlarının geliştirilmesinin, halkın kullanımına açılmasının da önemli olduğunu belirtti. Düzce'nin çevresi ve şehir merkezi ile birlikte yeşil alan ve parkların genişletilmesi hedeflendiğini ifade eden Başkan Mehmet Keleş,  'Daha doğal, daha temiz, daha yeşil'  bir kent kimliği içinde vatandaşların yeni, kullanılabilir yaşam alanlarına kavuşması amaçlandığını söyledi.

 

 

Parkların işletmeciliğini Düzce Belediyesinin yapacağını sözlerine ekleyen Başkan Mehmet Keleş bu konuda şu görüşlere yer verdi “ Bunlar adı üstünde sosyal tesislerdir. Hiçbir şekilde ticari düşünce ile hareket edilmez. Bu yüzden parklarımızda müstecir anlayışı olmayacak. Hepsini Düzce Belediyesi Sosyal Tesisi olarak işleteceğiz. Halkın en ucuz ve en kaliteli şekilde sosyal tesislerden yararlanmasına ve dinlenmesine fırsat oluşturacağız’ 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

16.09.2019 15:42

SAĞLIKTA DÜZCE'NİN ADI YOK!..

17.09.2019 18:55

YILMAZ HOŞVER SON NOKTAYI KOYDU!...

20.09.2019 09:25

Hüseyin Deniz Merkeze Alındı

14.09.2019 11:57

İyi Parti’den öğrencilere kırtasiye desteği!

16.09.2019 15:09

Türkkan; “Kardiyoloji uzmanı ve cihaz sıkıntısının takipçisiyim”