Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[14:39] Sürekli İşçi alımı kura çekimi gerçekleşti! -- [14:15] Ticari taksilerde koronavirüs önlemleri! -- [13:58] DÜ'den ‘Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı’ için iş birliği! -- [13:40] Oyuncak mağazalarında Covıd-19 önlemleri! -- [13:23] Şahin, Tarım Bakanlığı istişare toplantısına katıldı! -- [12:40] Oto kuaförleri ve yıkamalarda alınacak önlemler! -- [12:24] 9. Meslek Komitesi toplandı! -- [11:09] Oto kiralama ve galericiler için alınacak Covıd-19 önlemleri! -- [19:03] Personel servis araçlarındaki tedbirler belirlendi! -- [18:44] Kütüphanelerde alınması gereken önlemler! --
Gündem
Keleş, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Düzce’de çalışan basın mensupları ile dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Keleş, basın mensuplarıyla bir araya geldi

12.01.2016
291 kez okundu.

 

Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonu ile Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde dayanışma yemeği düzenlendi.

 

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürlerinin hazır bulunduğu dayanışma yemeğine Düzce’de görev yapan yerel basın mensupları ile ajans temsilcileri katıldı.

 

Başkan Mehmet Keleş ile Basın Danışmanı İlkay Karabulut Keleş, dayanışma yemeğinde basın elemanları ile tek tek ilgilendiler ve sohbet etti.

 

Başkan Keleş, yemekte yaptığı konuşmada, "Bağımsız ve özgür basın demokratik bir hukuk devletinin en önemli öğelerinden biridir. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemez’ dedi.

 

"Basın, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesidir. Kendi sorumluluğunun bilincinde olan ve bu bilincini eyleme dönüştürürken hak ettiği özgürlüğe sahip olan bir basın demokrasinin vazgeçilmez gereklerindendir" diyen Keleş, şunları söyledi:

 

"Günümüzde birçok basın mensubu çok zor koşullar altında görev yapmakta ve mesleğinin doğası gereği büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır. Basın çalışanlarının, her konuda rahat, özgür, bağımsız ve güvence altında görev yapması, hepimizin ortak dileği ve sorumluluğudur. Bunun yanı sıra basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir.

 

Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Düzce’de de basın emekçilerinin başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Basın Çalışanları Gününü kutluyorum" 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

30.05.2020 19:26

Sağlık Bakanlığı’ndan servisler için corona rehberi!

28.05.2020 14:54

Kaynaklar tükeniyor… Tek dünya düzenine yaklaşıyoruz!

1.06.2020 13:16

Kamu bankalarından kredi paketi!

28.05.2020 20:30

Erdoğan yeni kararları açıkladı: Seyahat kısıtlaması kalktı, kafe ve restoranlar açılacak!

30.05.2020 15:59

Bekçi hırsızların saldırısına uğradı!