Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:06] Parkların onarım ve bakımı yapılıyor! -- [12:58] D-100 üzerindeki ağaçlar budandı! -- [12:47] Ekipler Şıralık mahallesinde -- [12:22] Okul önleri daha güvenli olacak! -- [12:21] Aramızdan Ayrılanlar -- [12:19] Yabani otlar temizleniyor! -- [15:55] Artık rahat yemek yiyebilecek! -- [14:41] Caboğlu'ndan Keşir'e fındık konusunda sert tepki! -- [13:25] Minik Kalpler İtfaiye Eğitimi Aldı! -- [12:32] Üniversite Düzenlediği Konferans Dil Eğitimi Alanında İlk Olma Özelliği Taşıyor! --
Gündem
KESKİN’E HAYIRLI OLSUN

Sonda söyleyeceğimiz başta söyleyelim, Genel merkezin adayı olarak gösterilen ve bu minvalde yol alması istenen bir isme karşı kamuoyu oluşturma adı altında sosyal medya üzerinden algı yönetimi yapmaya çalışmak, genel merkezinin aldığı kararı tanımamak, siyasetini de onaylamamak anlamı taşımaktadır.

KESKİN’E HAYIRLI OLSUN

28.12.2017
558 kez okundu.

Malum, Düzce yılın son günü ülkenin bir numaralı ismi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Hummalı bir makyajlama çalışmasının sürdüğü son 3 güne girerken il başkanlığına aday olduğunu açıklayan bir isim daha ortaya çıktı.

 

Demokrasilerde olması gereken bir durum olarak görünen ve birçoklarımızın üzerinde durmadığımız durumda burada baş gösteriyor.

 

İl kongresi tarihi ve parti genel başkanının geleceğinin netleşmesiyle birlikte her partilinin düşünebileceği adaylık açıklaması kimden gelecek diye beklerken, kulislerde birçok isim zikredilirken ve liste savaşları, pazarlıklar başlamışken mevcut il başkanı Hikmet Keskin, sessizliğini muhafaza ederek rutin parti çalışmalarına devam etti.

 

 Aslında Keskin’den önce diğer iki adayı kısaca incelemek isterim;

 

Semih Kıbrıs:

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı olarak adını duyuran, partinin tabanından geldiği söylenen bir isim. Seçim dönemlerinin aday adayı yahut adayı olarak ismini çokça zikrettiğimiz bir isim. Buna karşın aradığı yahut beklediği ilgiyi belli/belirsiz nedenlerden ötürü üzerinde toplayamamış bir isim.

 

Buna karşın, bugüne kadar oluşturamadığı kamuoyu algısını sadece sosyal medya üzerinden sağlamak için çaba sarf eden, küsmeyen darılmayan partisini benimsemiş bir isim.

 

Selahattin Aydın:

Sayın Numan Kurtulmuş tarafından kurulan ve daha sonra Kurtuluş’la birlikte AK Parti saflarına geçen Has Parti’nin Düzce il başkanı olarak tanıdığımız isim.

İşadamı ve kulüp başkanlığı yapmış olduğunu da biliyoruz. Sayın Selahattin Aydın’ın il başkanlığı gibi bir derdi olmadığını sadece sesini partisinin genel başkanına ilk ağızdan ulaştırabilmek imkanına haiz olmasından ötürü bu platformu kullanmaya çalıştığını kendisinin basına verdiği demeçlerden çıkartmamız mümkün. Aksi de iddia edilebilir tabi.

 

Ve Hikmet Keskin,

İyi kötü sev sevme bu isim halı hazırda bu partinin il başkanı ve genel merkezi tarafından ikinci kez aday gösterilmiş bir isim. Aday olarak gösterilirken karakaşına kara gözüne gösterilmedi elbet.

 

Ne yaptı Keskin?

 

Göreve geldiğinden buyana girdiği tüm seçimlerde partisinin bayrağını hep yukarıya taşımış. Parti içi birlikteliği güçlendirmiş. Kopuk olan teşkilatıyla Ankara siyaseti ve Düzce bürokrasisinin arasında köprü kurmuş ve Düzce’yi kısır çekişmelerin uzağına taşımak için birşeyler yapmış.

 

Karşılığını da yeniden aday gösterilerek alması istenmiş. Çıkmış açıklamasını yapmış ve genel merkezinin adayı olduğunu söylemiş.

 

Bu ne anlama geliyor?

 

Bunu en iyi bilmesi gereken aday olan isimler iken görmezden gelip, kongre delegeleri üzerinden algı yönetimi yapmaya çaba göstermeleri ve ‘taban ve delegeler beni istiyor’ mesajı vermeye çalışmaları başta genel merkezleri olmak üzere bugüne kadar peşinde koştukları, dava adamıyım sözlerinin doğru olmadığının göstergesi konumundadır.

 

Düne kadar ‘bizde görev istenmez verilir’ diyerek hareket ederken, bugünkü konjekturde genel merkez adayını açıklamış olduğu halde hala sosyal medya hesapları üzerinden algı yönetimi içerisinde bulunmak savundukları dava adamlığından uzak bir duruştur.

 

Velhasil kelam,

Genel merkezin çıkardığı adaya karşı hala adayım diyerek algı oluşturmaya devam etmenin iki açıklaması vardır;

 

Ya ‘ben mesajı aldım tamam ama beni de görün artık’ demektir.

Ya da, ‘ben genel merkezi tanımıyorum, adayını da tanımıyorum. Genel merkez siyaseti de yanlış ben ondan ötürü adaylığımda ısrar ediyorum’ demektir. Ötesi yoktur.

 

İşte bu bakımdan AK Parti il kongresi delegeleri de genel merkezlerinin çıkardığı aday varken, genel merkezleri doğrultusunda kendilerini tanımayan adayları tanımayacaktır.

 

Bundandır ki Hikmet Keskin’in ikinci il başkanlığı hayırlı olsun.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

18.10.2018 11:31

ÖZEL BİREYLERE ANLAMLI PROJE

19.10.2018 12:23

Konuralp'te taşlar yenileniyor!

19.10.2018 14:02

Ekipler Kalıcı Konutlarda!

17.10.2018 15:37

Dünya Gıda Günü Kutlanıyor

17.10.2018 16:39

Sakin şehir olma yolunda imzalar atıldı!

NAMAZ VAKİTLERİ