Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:06] Parkların onarım ve bakımı yapılıyor! -- [12:58] D-100 üzerindeki ağaçlar budandı! -- [12:47] Ekipler Şıralık mahallesinde -- [12:22] Okul önleri daha güvenli olacak! -- [12:21] Aramızdan Ayrılanlar -- [12:19] Yabani otlar temizleniyor! -- [15:55] Artık rahat yemek yiyebilecek! -- [14:41] Caboğlu'ndan Keşir'e fındık konusunda sert tepki! -- [13:25] Minik Kalpler İtfaiye Eğitimi Aldı! -- [12:32] Üniversite Düzenlediği Konferans Dil Eğitimi Alanında İlk Olma Özelliği Taşıyor! --
Gündem
Avukatlar Günü Kutlandı

Düzce Barosu tarafından, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Anıtpark Meydanında tören düzenlendi. Törende meslektaşlarına yönelik konuşan Baro Başkanı Azade Ay, "Bizleri bir arada tutan en temel payda şüphesiz hukukun üstünlüğüne olan inancımızdır" dedi.

Avukatlar Günü Kutlandı

5.4.2018
107 kez okundu.

Düzce Barosu tarafından baroya kayıtlı avukatların katılımıyla düzenlenen törene Düzce Baro Başkanı Azade Ay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Özbakır, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü ve Yönetim Kurulu Üyesi Vildan Cemşit Katıldı. 

 

Baro Başkanı Azade Ay’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Ay, günün önem ve anlamına dair bir konuşma yaptı.

 

Avukatlık mesleğinin gücünü Anayasa’dan aldığına değinerek konuşmasına başlayan Ay, “Avukatlık mesleği her ne kadar serbest meslek olarak değerlendirilse de, avukatlığın aynı zamanda kamu görevi olduğu unutulmamalıdır” dedi.

 

“ADİL VE BAĞIMSIZ YARGININ TEMİNATI DA BİZ AVUKATLARIZ”

 

“Biz Avukatlar, Türk Ceza Kanunu’nun 6.maddesinde açıkça düzenlediği üzere “savunma makamı” olarak Yargının Kurucu unsuruyuz. Toplumun her kesiminden dil, din, inanç, mezhep ayrımı gözetmeksizin hakları haleldar olan bireylerin yasalar önündeki savunucularıyız. Bu nedenlerledir ki adil ve bağımsız yargının teminatı da biz Avukatlarız” diyen Ay, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

 

“BİZLERİ BİR ARADA TUTAN EN TEMEL PAYDA

ŞÜPHESİZ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE OLAN İNANCIMIZDIR”

 

“Biz Avukatlar müvekkillerimizle özdeşleşmeyiz. Bizler davaların tarafı değil tarafların vekiliyiz. İcra dosyalarının alacaklısı, ceza dosyalarının sanığı, hukuk davalarının haksızı bizler değiliz. Bizler yalnızca yasalar çerçevesinde müvekkillerimizin haklarını savunan Avukatlarız.

 

Bizleri bir arada tutan en temel payda şüphesiz hukukun üstünlüğüne olan inancımızdır. Bu nedenle bir kez daha ifade etmek isterim ki; Bu ülkede Avukatlar var. Kayıtsız ve şartsız olarak hukukun üstünlüğüne inanan, demokratik, laik, hukuk devleti ilkesini savunan, Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkan, Yargının bağımsızlığı için mücadele eden, hak ve özgürlüklerin korunması için savaş veren hukuksuzluğun ve zulmün önünde eğilip bükülmeyen adalet savaşçısı Avukatlar var.”

 

Ay, konuşmasının sonunda, hukukun üstünlüğüne olan inancını ifade ederek, beraberce, omuz omuza mesleğini ifa ettiği tüm meslektaşlarının 5 Nisan Avukatlar Günü’nü Düzce Barosu adına kutladı.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

18.10.2018 11:31

ÖZEL BİREYLERE ANLAMLI PROJE

19.10.2018 12:23

Konuralp'te taşlar yenileniyor!

19.10.2018 14:02

Ekipler Kalıcı Konutlarda!

17.10.2018 15:37

Dünya Gıda Günü Kutlanıyor

17.10.2018 16:39

Sakin şehir olma yolunda imzalar atıldı!

NAMAZ VAKİTLERİ