Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:35] Alt yapı çalışmaları Koçyazı da başladı! -- [17:29] Uyarı tabelaları asıldı! -- [17:19] Camilerde çevre düzenlemesi! -- [16:03] Özlü; ‘Maaşları öz kaynaklarımızla ödüyoruz’ -- [14:06] Özlü İstanbul temaslarına devam ediyor! -- [13:53] “Turizm sezonu güvenlik toplantısı” gerçekleştirildi! -- [13:42] Er'den İmamoğlu'na destek! -- [12:39] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [12:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] Temizlik ve bakım çalışmaları sürüyor! --
Gündem
Avukatlar Günü Kutlandı

Düzce Barosu tarafından, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Anıtpark Meydanında tören düzenlendi. Törende meslektaşlarına yönelik konuşan Baro Başkanı Azade Ay, "Bizleri bir arada tutan en temel payda şüphesiz hukukun üstünlüğüne olan inancımızdır" dedi.

Avukatlar Günü Kutlandı

5.4.2018
172 kez okundu.

Düzce Barosu tarafından baroya kayıtlı avukatların katılımıyla düzenlenen törene Düzce Baro Başkanı Azade Ay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Özbakır, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü ve Yönetim Kurulu Üyesi Vildan Cemşit Katıldı. 

 

Baro Başkanı Azade Ay’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Ay, günün önem ve anlamına dair bir konuşma yaptı.

 

Avukatlık mesleğinin gücünü Anayasa’dan aldığına değinerek konuşmasına başlayan Ay, “Avukatlık mesleği her ne kadar serbest meslek olarak değerlendirilse de, avukatlığın aynı zamanda kamu görevi olduğu unutulmamalıdır” dedi.

 

“ADİL VE BAĞIMSIZ YARGININ TEMİNATI DA BİZ AVUKATLARIZ”

 

“Biz Avukatlar, Türk Ceza Kanunu’nun 6.maddesinde açıkça düzenlediği üzere “savunma makamı” olarak Yargının Kurucu unsuruyuz. Toplumun her kesiminden dil, din, inanç, mezhep ayrımı gözetmeksizin hakları haleldar olan bireylerin yasalar önündeki savunucularıyız. Bu nedenlerledir ki adil ve bağımsız yargının teminatı da biz Avukatlarız” diyen Ay, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

 

“BİZLERİ BİR ARADA TUTAN EN TEMEL PAYDA

ŞÜPHESİZ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE OLAN İNANCIMIZDIR”

 

“Biz Avukatlar müvekkillerimizle özdeşleşmeyiz. Bizler davaların tarafı değil tarafların vekiliyiz. İcra dosyalarının alacaklısı, ceza dosyalarının sanığı, hukuk davalarının haksızı bizler değiliz. Bizler yalnızca yasalar çerçevesinde müvekkillerimizin haklarını savunan Avukatlarız.

 

Bizleri bir arada tutan en temel payda şüphesiz hukukun üstünlüğüne olan inancımızdır. Bu nedenle bir kez daha ifade etmek isterim ki; Bu ülkede Avukatlar var. Kayıtsız ve şartsız olarak hukukun üstünlüğüne inanan, demokratik, laik, hukuk devleti ilkesini savunan, Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkan, Yargının bağımsızlığı için mücadele eden, hak ve özgürlüklerin korunması için savaş veren hukuksuzluğun ve zulmün önünde eğilip bükülmeyen adalet savaşçısı Avukatlar var.”

 

Ay, konuşmasının sonunda, hukukun üstünlüğüne olan inancını ifade ederek, beraberce, omuz omuza mesleğini ifa ettiği tüm meslektaşlarının 5 Nisan Avukatlar Günü’nü Düzce Barosu adına kutladı.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

13.06.2019 13:56

DALKAVUKLAR HEP KAZANIR!

14.06.2019 12:33

BEN, BENDEKİ BEN VE KENDİM

12.06.2019 14:32

Düzce'ye turist akını!

14.06.2019 15:54

Er ve Keskin’den karne mesajı!

15.06.2019 14:06

YÖK Başkanvekili, yabancı öğrencilerle buluştu!