Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:06] Parkların onarım ve bakımı yapılıyor! -- [12:58] D-100 üzerindeki ağaçlar budandı! -- [12:47] Ekipler Şıralık mahallesinde -- [12:22] Okul önleri daha güvenli olacak! -- [12:21] Aramızdan Ayrılanlar -- [12:19] Yabani otlar temizleniyor! -- [15:55] Artık rahat yemek yiyebilecek! -- [14:41] Caboğlu'ndan Keşir'e fındık konusunda sert tepki! -- [13:25] Minik Kalpler İtfaiye Eğitimi Aldı! -- [12:32] Üniversite Düzenlediği Konferans Dil Eğitimi Alanında İlk Olma Özelliği Taşıyor! --
Gündem
BAŞKAN AY’A ÖNEMLİ TAVSİYE VE UYARILAR

Biliyorsunuz Belediye Başkanı Dursun Ay’dan önceki dönemde yapılan bazı yanlış işler, bir çok eleştiri almış, Başkan Keleş fazlasıyla yıpranmıştı.

BAŞKAN AY’A ÖNEMLİ TAVSİYE VE UYARILAR

21.4.2018
1288 kez okundu.

Bu bakımdan yeni Başkan Dursun Ay’ın da aynı hatalara düşmemesi açısından uyarmak, basın mensubu olarak bizim görevimiz.

 

Mehmet Keleş ile ilgili ulusal basında da yer alan, “Akrabalarını işe alıyor. Bazı partilileri Belediyeye bağlı şirketlerde maaşa bağlamış” gibi manşetleri, hepiniz hatırlarsınız.

 

Başkan Ay buna benzer bir hal içinde mi, bilemeyiz. İspatı olmadıkça dedikodulara da kulak asmayız. Ancak, biz uyarımızı yine de yapalım.

*

Aman Sayın Başkan..

Lütfen bu konuda çok hassas davranın. “Ne olacak ki?” diyen olabilir. Üzerinizde, eş, dost, akraba ve siyaset baskı kurabilir. Hiç birine kulak asmayın. Yarın bir gün Düzce aynı manşetlerle anılmasın.

 

Bunun hem size, hem Düzce’ye ve hem de partinize büyük yara açacağını siz bizden daha iyi bilirsiniz!

 

EŞ, DOST, AKRABA

 

Eş, dost, akraba diyince, Sayın Başkan; bu konularda eski Başkan Keleş’in neler çektiğini, siz bizden daha iyi bilirsiniz.

 

Elbette belli bir makama gelenlerin etrafında, “kraldan çok kralcı”, yakın-uzak akrabaları olur.

 

Siz göreve geldiniz diye, yakın veya uzak akrabalarınız, “kraldan çok kralcı” olabilirler. Ve onların fazlasıyla havalara girmesine asla müsaade etmeyin!

 

Bu durum hem Düzceliler, hem de sizi sevenler tarafından tepki alır. Bu konudaki samimi uyarıları göz ardı etmeyin.

Ha unutmayın ki; söz konusu yakın çevrenizse, size uyarı gelmeyebilir. Durumu kendiniz gözlemleseniz çok daha iyi olur.

 

ÖZEL KALEM

 

Sayın Başkan; eminim siz bizden daha iyi bilirsiniz. Ama bizlerde senelerdir bu işin içinde olduğumuz için, bazı konulardaki tecrübemiz, yabana atılmaz.

 

Özel kalem; bir nevi sizin yüzünüzdür. Gelen-gideni önce özel kaleminiz karşılar. Vatandaş orada ne tür bir ifadeyle karşılaşırsa, sizinle ilgili düşüncesine artı veya eksi etkisi olur.

Özel kalem öte yandan; daire içindeki müdürler ve memurların da huzurla veya huzursuz çalışmalarına en büyük etkendir.

İyi bir özel kalem; mütevaziliğiyle, samimiyetiyle hem gelen-gidenin oradan memnun ayrılmasını, hem de daire içinde ki huzuru sağlar. Ve ayrıca partinizle aranızdaki en önemli köprülerden biridir.

Elbette siz de; vatandaşın belediyede ki işini hallettikten sonra mutlu bir şekilde ayrılmasını, memurunuzun veya amirinizin huzurla çalışmasını, partinizle aranızda sağlam bir köprü olmasını, isterseniz.

 

Eminiz ki siz de; diğer resmi veya özel kurumlarla olan ilişkilerinizin çok sağlam olmasına özen gösterirsiniz.

 

Umarız özel kaleminiz de bu konularda hassas davranıyordur.

 

*

 

Son olarak dediğimiz gibi; söylenenleri, şikayetleri bir kenara koyduk ve size, belki de yakın bir dostunuzdan bile duyamayacağınız, samimi uyarılarda, tavsiyelerde bulunduk.

 

Siz alacağınızı almışsınızdır, diye düşünüyoruz.

 

Gerisi size kalmış!..

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

18.10.2018 11:31

ÖZEL BİREYLERE ANLAMLI PROJE

19.10.2018 12:23

Konuralp'te taşlar yenileniyor!

19.10.2018 14:02

Ekipler Kalıcı Konutlarda!

17.10.2018 15:37

Dünya Gıda Günü Kutlanıyor

17.10.2018 16:39

Sakin şehir olma yolunda imzalar atıldı!

NAMAZ VAKİTLERİ