Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:20] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [10:18] Hasan Kaya'nın Acı Günü -- [09:25] Hüseyin Deniz Merkeze Alındı -- [17:37] Ay avukatlara şiddeti kınadı! -- [15:40] İddialar araştırılıyor! -- [14:42] Dilber; ‘19 Eylül kahramanların şan ve şeref günüdür’ -- [13:17] Amatör denizci belgesi eğitimi gerçekleştirildi! -- [13:10] Kadın Girişimciler çalışmalarını hızlandırdı! -- [13:03] İş birliği protokolü imzaladı! -- [12:53] Hastanedeki sekreterlere iletişim eğitimi verildi! --
Gündem
Deprem farkındalığı için pedal çevirdiler!

12 Kasım 1999 depreminin 19’uncu yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler devam ediyor. 60 bisikletli depreme karşı farkındalık oluşturmak için pedal çevirdi.

Deprem farkındalığı için pedal çevirdiler!

12.11.2018
127 kez okundu.

  Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Ankara Bisiklet Hareket Derneği’nin katılımı ile düzenlenen etkinlik kapsamında 60 bisikletli deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla İstanbul ve Sakarya’dan çıkış yaptı.

 

 

    Düzce’ye gelen bisikletliler burada Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından karşılandı. Buluşmada açıklamalarda bulunan Başkan Dursun Ay, deprem bilinci kazandırılmasının ve oluşturulacak farkındalıkların önemi hakkında konuşarak, “Bu konuda duyarlı oldukları için teşekkür ediyorum. Sakarya’dan pedal bastılar. Hatta içlerinde 74 yaşında bir amcamızda var. Biz bisikletçi kardeşlerimiz üniversitede hocalarımız ile birlikte programlarımız devam edecek. Her konuda biz depremi unutmayacağız. Depreme dayanaklı binalar. Depreme dayanıklı yollar yapıyoruz. Deprem bilincini çocuklarımıza da hatırlatacağız, çünkü onlar görmedi” ifadelerini kullandı.

 

 

    Gerçekleştirdikleri etkinliğin amacı hakkında açıklamada bulunan Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar, şu şekilde konuştu: “Bu organizasyon Düzce Depreminin yıl dönemi için geçen sene başlamıştık. Ankara’daki kardeşlerimizle beraber deprem için bir farkındalık oluşturmak, insanların duyarlı olmasını sağlamak için böyle bir etkinliğe başvurduk. Bisikletçi olduğumuz için böyle bir etkinliğe gönül verdik. Ankara’dan geldiler Sakarya’da buluştuk. Oradan pedallarla buraya geldik. Sağ olsun Düzce grubu da bize katıldı. Bundan sonraki yıllarda da bu işi arttırarak geliştirmeyi düşünüyoruz. Farkındalık yaratmak zorundayız. Çünkü deprem şehrinde yaşıyoruz. Amacımız insanların duyarları olmasını sağlamak. Yerel yönetimler bunun için açıklama yapacaktır. Can kaybını en aza indirmeyi düşündük ve buradayız. 60 civarında bisikletçi Düzce’deyiz. Umarım bundan sonra daha büyük kalabalıklarla burada oluruz.”

 

 

     Amaçlarının depreme dikkat çekmek olduğunu vurgulayan Ankara Bisiklet Hareket Derneği Başkanı Murat Dumruk ise “Özellikle deprem duyarlığından dolayı Sayın Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Bizler bisikletçiler olarak depreme dikkat çekmek amaçlı Ankara’dan pedalladık. Burada Düzceli arkadaşlarımız ve Sakaryalı arkadaşlarımızla birlikte umarım bir farkındalık oluşturabilmişizdir” dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

16.09.2019 15:42

SAĞLIKTA DÜZCE'NİN ADI YOK!..

17.09.2019 18:55

YILMAZ HOŞVER SON NOKTAYI KOYDU!...

13.09.2019 11:15

Mektup Yazarak Affettiğini Söyledi

20.09.2019 09:25

Hüseyin Deniz Merkeze Alındı

14.09.2019 11:57

İyi Parti’den öğrencilere kırtasiye desteği!