Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:54] Özlü, S Plaka sorununa çözüm üretiyor! -- [16:44] Törenle hizmete açıldı! -- [16:32] Eskimeyen eski dostlar bir araya geldi! -- [16:23] Özlü, günde 3 program ile çalışmalarına devam ediyor! -- [12:21] Uygulamalı Girişimcilik eğitimi tamamlandı! -- [11:41] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [11:25] TSO'dan Gölyaka MYO'ya ekipman desteği! -- [18:30] Sessiz sedasız kongre! -- [18:23] Macera Fuarında Düzce’ye yoğun ilgi! -- [18:17] Güreşçiler Mudanya yolunda! --
Gündem
Gıda desteği çalışmaları devam ediyor!

Düzce Üniversitesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (Düzce TSO) ile Gümüşova Ziraat Odası’nın Düzce’de yetiştirilen fonksiyonel gıda ve gıda desteği ürünlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaları devam ediyor.

Gıda desteği çalışmaları devam ediyor!

3.12.2018
84 kez okundu.

  Düzce Üniversitesi’nde 09 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda; Düzce markasının oluşturulabilmesi için Düzce’de yetiştirilen ürünlerden katma değerli ürünlerin üretilmesine yönelik çalışmaların yapılması gerektiği konuşulmuş, ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında Ar-Ge ve Ür-Ge’si tamamlanmış, üretime hazır ürünlerde kullanılarak hazırlanan örnek gıdaların bir etkinlikle tanıtılması kararı alınmıştı.

 

 
   Bu kapsamda Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda konuyla ilgili bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Programa; Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkan Vekili Nuri Hızel, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Gümüşova Ziraat Odası Başkanı Mafil Tavlı, Dr. Öğr. Üyesi Emine Aydın, Öğr. Gör. Dr. Züleyhan Baran, Öğr. Gör. Gülşah Aydın ile Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı.
 
 
   Programda, Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin kabak kullanarak elde ettikleri kabaklı tarhana çorbası, kabaklı çikolata, kabaklı yaş pasta, kabaklı börek, kabaklı tart, kabaklı içli köfte ve kabaklı baklava gibi çeşitli ürünlerin tanıtımı ve tadımı gerçekleştirildi. Toplantıda, katılımcıların büyük beğenisini kazanan çeşitli tatlardaki ürünlerin geliştirilmesine yönelik çalışmaların devam edeceği belirtildi.
Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

14.2.2019 18:30

Sessiz sedasız kongre!

9.2.2019 10:53

Küçük: “Afetlere karşı bilimin tüm olanaklarını kullanacağız”

13.2.2019 14:38

Parke taşını geçici döşedik!

12.2.2019 16:08

Bıyık; “Düzce’yi böyle mi yönetmeye talipsiniz”

12.2.2019 11:18

İyi Parti İGM Adayları sahadan çıkmıyor!

NAMAZ VAKİTLERİ