Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[19:26] Sağlık Bakanlığı’ndan servisler için corona rehberi! -- [19:15] İçişleri Bakanlığı'ndan normalleşme süreci genelgesi! -- [15:59] Bekçi hırsızların saldırısına uğradı! -- [15:12] Şahin ve Kaya video konferans yöntemiyle bir araya geldi! -- [21:17] Erdoğan duyurmuştu! İdari izinlerle ilgili genelge yayımlandı! -- [17:45] OSB’lerde faaliyet gösteren fabrikalara maske dağıtıldı! -- [16:03] Vali Dağlı cuma namazına katıldı! -- [12:54] Cami bahçeleri ve açık alanlar dezenfekte edildi! -- [12:28] 18 yaş altı çocuklar ve gençler, büyükleriyle gezebilecek! -- [10:47] Çocuk İzlem Merkezi kuruluyor! --
Gündem
Bağımsız Aday Kalkan'la Dobra Dobra

Düzce Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan Efe Kalkan, “Düzce'de bağımsız aday daha önce hiç seçilmemiş. Ama konu burada seçilmek veya seçilmemek değil. Burada kaybettiğimiz 20 yıl var. Ben bir vatandaş olarak artık kenarda oturmak istemiyorum” diyor.

Bağımsız Aday Kalkan'la Dobra Dobra

23.1.2019
652 kez okundu.

Düzce Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan Efe Kalkan, Düzce Rota Haber’i yeni yerinde ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Barış Zengin ile bir araya geldi.  Ziyarette adaylığına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulunan Kalkan, göreve geldiği taktirde ilk işinin çöp ve trafik sorununu çözmek olacağını ifade etti.

 

Bağımsız aday Hasan Efe Kalkan, kendini tanıtarak başladığı açıklamalarında, “1979 Düzce doğumluyum. Işık İlkokulu, Yunus Emre Ortaokulu ve Endüstri Meslek Lisesinde okudum. Üniversiteyi Kırıkkale'de okudum daha sonra askere gittim. Bir dönem Standart Profil'de çalıştım. Sonra cep telefonu üzerine kendi işimi kurdum. Şu an organizasyon işiyle uğraşıyorum.  Doğma büyüme buralıyım. Dede toprağı bırakıp gidilmez” dedi.

 

Aday olmaya karar verme sürecini de bizlerle paylaşan Kalkan, Düzce’nin Bolu’nun ilçesi iken daha fazla hizmetten yararlandığını ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi;

 

İL OLDUKTA NE OLDUK?

“Biz yıllarca Bolu'nun ilçesi olarak kaldık. Hizmet gelmediği zaman bizim yöneticilerimiz Bolu il olduğu için para oraya geliyor artarsa bize geliyor diyorlardı. Plakamız 14'den 81'e geldi, alan kodumuz 374'ten 380 oldu, Hükümet Konağımız vardı Valiliğimiz oldu. Başka bizim için değişen hiçbir şey olmadı. Yolumuz aynı köprümüz aynı. İl oldukta ne olduk?

 

 

“20 SENEDİR ARTIMIZ YOK”

 

Etrafımızdaki illere bakıyoruz Bolu ile kıyaslıyoruz kendimizi ama Bolu aldı gitti. Daha öncesinden Bolulular bize alışverişe gelirdi şimdi biz Bolu'ya alışverişe gidiyoruz. O da il bizde iliz. Abant'a kaymaya gidiyoruz. Bizim kayacak bir yerimiz yok mu? Biz iki şamyel şişirip ‘gelin burada kayın para ödemeyin, otoyol parası vermeyin bizimde yaylamız var’ diyemiyoruz. 20 tane yaylası, mağarası, denizi olan bir yeriz ama hala 20 senedir bir artımız yok.

 

GELECEK NESİLLER ‘ATALARIMIZ NE YAPMIŞ’ DİYECEK

 

Gelecek nesiller “bizim atalarımız ne yapmış?” diyecek. Pekintaş'ın arkası çöplük olmuş. İstanbul Caddesinin hali berbat. Tramvay geçiriyoruz, tramvay duruyor orada. Kaldır o tramvayı oradan, kullanmayacaksan. AVM'den çıkan araçlar Jandarma'nın oradan dolaşıyorlar. O kadar para harcayıp park yapıyorsun, yan tarafına kulübe yapıyorsun millet de ‘köpek kulübesi mi bu’ diye soruyor.

 

Allah bana nasip ederde göreve gelirsek 400 bin kişinin hakkını sırtlayacağız. Yeri gelecek uykundan, yeri gelecek ailenden fedakarlık edeceksin. Sultan Selim Han’ın bir lafı var, " Kardeşim anneme güvendi, annem babama güvendi, ben Allah'a güvendim padişah ben oldum" demiş. Benim aday olma mevzuum da bir nebze budur.

 

 

“HAYAL GÖRMEYE GEREK YOK”

 

İnsanlarımız fakirleşti. Herkesin borcu var. Hayal görmeye ihtiyacımız yok. Çılgın projelere, ‘havaalanı yapacağım, uzay üssü kuracağım, hızlı tren getireceğim’ böyle işlere ihtiyaç yok. Bizim insanımızın isteği belli, rahat bir ulaşım, trafiği olmayan bir il, otoparkların uygun fiyatta olması, uygun su. Bu kadar basit.”

 

Başkanlığa seçilmesi halinde ilk yapacağı icraatlar hakkında da samimi açıklamalarda bulunan Hasan Efe Kalkan, şunları söyledi;

 

OTOPARK PROJESİ

 

“Düzce'de o kadar çok sorun var ki trafik, çöp gibi bir sürü sorun. O yüzden ben ilk trafiğe yönelsem çöp için kaybedecek zamanım yok. Bizim belediye katlı otopark araç alıyor ama 2 katı dolu diğer katlar boş. Sen yap otopark ücretini 2 lira insanlarda rahat etsin. Benim otopark projem de dönme dolap gibi bir otopark var. Bunu kuruyorsunuz 2 araba park edecek yere 10 araba park ediyorsun.

 

Bu işi uygun maliyette Düzce'de çok iyi yapacak firmalar var. Dörtlüsü yanmayan aracı sokaktan çekeceğiz. Ama önce vatandaşa otopark göstereceğiz.  ‘Bak burada otopark var fiyatı 1-2 lira arabanı buraya koy’ diyeceğiz.

 

ÇÖP SORUNU

 

Çöp sorununu da halledeceğiz. Şehrimiz daha öncesinde İstanbul'a çöp gönderdi. İnsanlar çöpten para kazanıyor. Cam mesela, kıyametin sonuna kadar işlenebilecek bir şey. Ama biz cam şişeden su içiyoruz sonra çöpe atıyoruz. Çöpleri de gömüyoruz. İstanbul'da 18 tane belediye bu camları değerlendiriyor. Bu işten para kazanıyorlar. Bu işten deli paralar kazanabiliriz Belediye olarak. Gömmeyeceğiz çöpümüzü. İnsan hazineyi gömer mi? Acilen yapmamız gereken ilk 2 iş çöp ve trafik.”

 

“ARTIK KENARDA OTURMAK İSTEMİYORUM”

 

Kalkan, bugüne kadar kazanamayacağı bir yarışa girmediğini ifade ederek, “Ben bu yaşıma kadar kazanamayacağım bir yarışa girmedim. Burada da kazanacağımı düşünüyorum. Çünkü niyetimiz halis bizim. "Niyeti halis olursa kişi hayra çıkar her işi" diye bir laf var. Düzce'de bağımsız aday daha önce hiç seçilmemiş. Ama konu burada seçilmek veya seçilmemek değil. Burada kaybettiğimiz 20 yıl var. Ben bir vatandaş olarak ben artık kenarda oturmak istemiyorum.

 

“DÜZCENİN İLACI BELKİ BEN DEĞİLİM AMA MEYDANA ÇIKAN BENİM”

 

Düşün, bir yerde insanlar kanserden ölüyor ve sen onun çözümünü biliyorsun, susar mısın? Düzce'nin ilacı belki ben değilimdir daha cevherleri vardır ama meydana çıkan benim. Burada halk var mı baba yiğit, Belediyenin bu kadar borcunu halledebilecek çalışacak biri diyor. Düzce'de de ben çıktım. Baktığın zaman gülüp geçersin ama işin içine girince vay be dersin. Makam mevki problem sorun değil. Ben zaten halkın gönlünde makamı olan bir insanım zaten. Sen şimdi bana kalkıp desen ki 'sana İzmir Belediye Başkanlığı verelim' ben istemem. Çünkü orada bir faydam olmaz. Ben Düzceliyim. Düzce'nin mahallelerini, sokaklarını, yağmurunu, karını her şeyi biliyorum. Ben kendi memleketime faydam olmayacağını düşünsem neden aday olayım ki? dedi.

 

“İNSANLAR UZAY GEMİSİ DEĞİL, HAYATIN UCUZLAMASINI BEKLİYOR”

 

Düzcelilere seslenmeyi de ihmal etmeyen Hasan Efe Kalkan, açıklamalarının devamında şunları kaydetti;

 

“Yokluk görmemiş bir insandan yokluğu bilmesini isteyemezsin. O yüzden biz birbirimizi anlarız. Ben şimdi öğrenci bileti bir lira olsun derken rant olsun diye söylemiyorum. Ben üniversitedeyken arkadaşlarımızla çarşıya gittik ve ben döüşte param olmadığı için yurda kadar yürüdüm. Öğrencilik zor. Bunu öğrencilik yapmış adam bilir. Veya eve giderken cebinde ekmek parası olmayan adamlar var onlar bilir. Bu insanlar bizden uzay gemisi yapalım beklemiyorlar. İnsanlar hayatın ucuzlamasını bekliyor. Bizim önce köylümüzü kalkındırmamız lazım. Köylüyü kalkındırmadan şehirliyi kalkındıramayız.

 

“HERKES ‘HALKTAN BİRİYİM’ DİYOR AMA

BENİM KADAR HİÇBİRİNE UYMUYOR”

 

Vatandaşlar beni seçti ve ben başkan oldum. Sonra ‘beni unutun’ demem diyemem. Böyle bir şey yok. Ben tek başıma ne yapabilirim ki. Vatandaşa imkan vermezsen vatandaş yapamaz. Herkes diyor ki ‘içinizden halktan biriyim’ ama bu benim kadar hiçbirine uymuyor. Benim böyle bir şey söylemem gerekmiyor. Bu benim zaten. Yokluğu görmüş biriyim ben.

 

Otobüs kullanan, hayatın pahalılığını bilen, otopark sorunu çeken biriyim. Halk da bu problemleri anlayacak birini istiyorsa o benim.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

emre

24.1.2019

ilk yorum yaptıkta noldu yayınlamıyonuz

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%58,33

Emre

23.1.2019

İnşallah kazanacaksın başkanım. yolun açık olsun

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%52,00

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

26.05.2020 19:13

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden corona virüsü uyarısı!

26.05.2020 15:49

Milli Elektrikli Tren, 29 Mayıs’ta raya inecek!

25.05.2020 12:47

Jandarmadan drone ile bayram denetimi!

28.05.2020 14:54

Kaynaklar tükeniyor… Tek dünya düzenine yaklaşıyoruz!

25.05.2020 13:17

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 150 kişiye para cezası!