Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:03] Selzedelerin “umut ışığı” oldular! -- [14:54] Akçakocalı iş adamından ilçeye yatırım! -- [12:59] İyi Parti’den selzedeler için kitap kampanyası! -- [12:08] Küçük tenisçilerden madalya! -- [12:03] Sokak Hayvanları için bir araya geldiler! -- [11:50] Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi alanında bir ilki gerçekleştirdi! -- [17:13] İstişare toplantısı gerçekleştirildi! -- [15:42] CHP'den Tank Palet fabrikasının devrine tepki! -- [14:45] Akçakoca’da Mevsimlik Tarım İşçilerine Sağlık Taramaları Başladı -- [14:19] Yağmur suyu mazgalları temizleniyor! --
Gündem
Düzce Ömer Küçük’le Kültür Ve Sanata doyacak!

İyi Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, sosyal belediyecilik alanında projelerini açıklamaya devam ediyor. Küçük ile birlikte Düzce kültür ve sanata doyacak.

Düzce Ömer Küçük’le Kültür Ve Sanata doyacak!

4.2.2019
165 kez okundu.

   İyi Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, 5 yıllık çalışma planını, insan odaklı projeler üzerine kuruyor. Düzcelilerin yaşam kalitesini ve standartlarını yükseltmek adına hazırladığı projeleri açıklamaya devam eden Küçük, özellikle kalıcı konutlar bölgesine yapacağı kültür ve sanat merkezi ile birlikte Düzce’de kültürel ve sanatsal etkinliklere sıkça yer verecek.

 

   Düzce’de Kalıcı Konutlar Bölgesinde,  Kültür merkezi yapacak olan Ömer Küçük, proje kapsamında konser salonu, okuma salonu,   masa tenisi, bilardo gibi sporların yapılabileceği spor salonları ve  atölyeler, düğün salonu, sergi salonu, sinema, ofisler, yönetim, otopark   yer alacak. Kültür Müdürlüğü bünyesinde her ay tiyatro, konser ve diğer sanatsal gösteriler ile Küçük çok ekonomik koşullarda Düzcelileri sanatla buluşturacak ve Düzce’de Tiyatro ve Sinema Festivallerinin yanı sıra Kitap Fuarı da düzenleyecek.

 

   Yine kültür ve sanat projeleri kapsamında Ömer Küçük, Düzce Merkezde, Kalıcı Konutlar ve Konuralp’te trafiğe kapalı sokaklarda ve parklarda  amatör ve profesyonel sanatçıların hafta sonlarında  özellikle yaz akşamlarında sanatlarını sunabileceği ve sergileyebilecekleri Sanat Sokakları  düzenleyecek.  Bu alanlarda sanatçılar, belli bir program ve kriterler dâhilinde ücretsiz sanatlarını icra etmeleri ve sergileyebilmeleri olanağı bulacaklar.  

 

   Kalıcı konutlar ve Düzce Merkez’de yer alan iki kültür merkezinde de her ay en az bir konser düzenlemeyi hedefleyen Başkan Adayı Ömer Küçük, yaz aylarında Merkezde, Kalıcı Konutlarda ve Konuralp’te  festival kapsamında yaz konserleri ile tüm Düzcelilerin yaşamın içinde nefes alacakları zamanlar yaratacak.

   Düzce Belediyesi Kültür ve sanat Merkezlerinde, Düzce Belediyesi Şehir Tiyatrosunun, Düzce’de bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin çocuk ve gençlik oyunları ile tiyatroyla tanıştırılması sağlanacak. Bununla birlikte ortaokul ve liselerde kabiliyetli ve tiyatro sevgisini yüreğinde taşıyan çocukların belediye tarafından yürütülen projeler kapsamında tiyatro eğitimi alarak  sahneye çıkmaları ve tecrübe edinmeleri sağlanacak.  Ayrıca tiyatro toplulukları Kültür Sanat Merkezi salonlarını prova ve gösteri amaçlı olarak  “ücretsiz” kullanabilecek.

 

   Düzce Üniversitesi işbirliği ile Üniversiteye yakın bir noktada Belediye Kampus evi yapmayı planlayan Ömer Küçük, 2 katlı, 600m²’lik kampus evini üniversite öğrencilerine açacak. Ömer Küçük’ün bir diğer projesi olan “DÜZCE KART” sahibi olan tüm öğrenciler kampus evinden faydalanabilecek. Okuma salonları, ücretsiz internet, oturma salonları, atölye alanları ve kafeterya bölümünün yer alacağı kampus evinde, öncelikli hedef öğrencilerin kalabalık ve kampusa uzak olan yurtlardaki çalışma ortamından daha elverişli ve sosyal bir ortam sunmak olacak.

 

   Küçük’ün sanat ve kültürel  projeleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Hayata geçirilecek  Düzce Kent Müzesi ile kentin kültürel, tarihsel, sosyal ve ekonomik zenginliğini tanıtmayı amaçlayan Ömer Küçük, bu amaç doğrultusunda, Düzce ile ilgili her türlü belge, eşya, kitap, görsel malzeme, ses ve görüntü kayıtlarını bünyesinde bulundurarak, bu verilere dayalı geçici ve sürekli sergiler düzenleyip, modern müzecilik anlayışını hayata geçirecek.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

17.08.2019 10:53

Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!

20.08.2019 15:54

Yılmaz'dan tepki: Yapılan açıklama hukuki değil siyasi!

22.08.2019 14:54

Akçakocalı iş adamından ilçeye yatırım!

17.08.2019 16:33

Bekçilik fiziki yeterlilik sınavı nasıl yapılacak?

20.08.2019 14:12

 SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ!