Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:16] Hasta yakınlarından yardımseverlik örneği! -- [16:22] Başkan Özlü kimseyi geri çevirmiyor! -- [16:08] Adıge Cumhurbaşkanı'ndan Başkan Özlü'ye ziyaret! -- [14:54] MAHKEME KARAR VERDİ BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ -- [12:39] AŞI FARKINDALIĞI İÇİN YÜRÜDÜLER -- [12:27] “Toplumsal Tarihte Çocuk” paneli gerçekleştirildi! -- [12:15] Sergi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu! -- [12:10] Yabancı öğrencilere Türkiye’yi anlattı! -- [11:02] Parklara yaz hazırlığı! -- [10:26] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Gündem
Düzce Ömer Küçük’le Kültür Ve Sanata doyacak!

İyi Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, sosyal belediyecilik alanında projelerini açıklamaya devam ediyor. Küçük ile birlikte Düzce kültür ve sanata doyacak.

Düzce Ömer Küçük’le Kültür Ve Sanata doyacak!

4.2.2019
136 kez okundu.

   İyi Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, 5 yıllık çalışma planını, insan odaklı projeler üzerine kuruyor. Düzcelilerin yaşam kalitesini ve standartlarını yükseltmek adına hazırladığı projeleri açıklamaya devam eden Küçük, özellikle kalıcı konutlar bölgesine yapacağı kültür ve sanat merkezi ile birlikte Düzce’de kültürel ve sanatsal etkinliklere sıkça yer verecek.

 

   Düzce’de Kalıcı Konutlar Bölgesinde,  Kültür merkezi yapacak olan Ömer Küçük, proje kapsamında konser salonu, okuma salonu,   masa tenisi, bilardo gibi sporların yapılabileceği spor salonları ve  atölyeler, düğün salonu, sergi salonu, sinema, ofisler, yönetim, otopark   yer alacak. Kültür Müdürlüğü bünyesinde her ay tiyatro, konser ve diğer sanatsal gösteriler ile Küçük çok ekonomik koşullarda Düzcelileri sanatla buluşturacak ve Düzce’de Tiyatro ve Sinema Festivallerinin yanı sıra Kitap Fuarı da düzenleyecek.

 

   Yine kültür ve sanat projeleri kapsamında Ömer Küçük, Düzce Merkezde, Kalıcı Konutlar ve Konuralp’te trafiğe kapalı sokaklarda ve parklarda  amatör ve profesyonel sanatçıların hafta sonlarında  özellikle yaz akşamlarında sanatlarını sunabileceği ve sergileyebilecekleri Sanat Sokakları  düzenleyecek.  Bu alanlarda sanatçılar, belli bir program ve kriterler dâhilinde ücretsiz sanatlarını icra etmeleri ve sergileyebilmeleri olanağı bulacaklar.  

 

   Kalıcı konutlar ve Düzce Merkez’de yer alan iki kültür merkezinde de her ay en az bir konser düzenlemeyi hedefleyen Başkan Adayı Ömer Küçük, yaz aylarında Merkezde, Kalıcı Konutlarda ve Konuralp’te  festival kapsamında yaz konserleri ile tüm Düzcelilerin yaşamın içinde nefes alacakları zamanlar yaratacak.

   Düzce Belediyesi Kültür ve sanat Merkezlerinde, Düzce Belediyesi Şehir Tiyatrosunun, Düzce’de bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin çocuk ve gençlik oyunları ile tiyatroyla tanıştırılması sağlanacak. Bununla birlikte ortaokul ve liselerde kabiliyetli ve tiyatro sevgisini yüreğinde taşıyan çocukların belediye tarafından yürütülen projeler kapsamında tiyatro eğitimi alarak  sahneye çıkmaları ve tecrübe edinmeleri sağlanacak.  Ayrıca tiyatro toplulukları Kültür Sanat Merkezi salonlarını prova ve gösteri amaçlı olarak  “ücretsiz” kullanabilecek.

 

   Düzce Üniversitesi işbirliği ile Üniversiteye yakın bir noktada Belediye Kampus evi yapmayı planlayan Ömer Küçük, 2 katlı, 600m²’lik kampus evini üniversite öğrencilerine açacak. Ömer Küçük’ün bir diğer projesi olan “DÜZCE KART” sahibi olan tüm öğrenciler kampus evinden faydalanabilecek. Okuma salonları, ücretsiz internet, oturma salonları, atölye alanları ve kafeterya bölümünün yer alacağı kampus evinde, öncelikli hedef öğrencilerin kalabalık ve kampusa uzak olan yurtlardaki çalışma ortamından daha elverişli ve sosyal bir ortam sunmak olacak.

 

   Küçük’ün sanat ve kültürel  projeleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Hayata geçirilecek  Düzce Kent Müzesi ile kentin kültürel, tarihsel, sosyal ve ekonomik zenginliğini tanıtmayı amaçlayan Ömer Küçük, bu amaç doğrultusunda, Düzce ile ilgili her türlü belge, eşya, kitap, görsel malzeme, ses ve görüntü kayıtlarını bünyesinde bulundurarak, bu verilere dayalı geçici ve sürekli sergiler düzenleyip, modern müzecilik anlayışını hayata geçirecek.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

22.4.2019 13:07

KENDİ YURDUNDA SÜRGÜN

19.4.2019 11:30

KİM BU SADETTİN KANTAR?

18.4.2019 10:19

İKİ DEDE BİR TORUN

24.4.2019 11:30

TARİHTEN GELEN BEREKETİN ÖYKÜSÜ

20.4.2019 11:55

Yeypaş ve İntaş’ta yeni yönetimler belirlendi!

NAMAZ VAKİTLERİ