Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:03] Selzedelerin “umut ışığı” oldular! -- [14:54] Akçakocalı iş adamından ilçeye yatırım! -- [12:59] İyi Parti’den selzedeler için kitap kampanyası! -- [12:08] Küçük tenisçilerden madalya! -- [12:03] Sokak Hayvanları için bir araya geldiler! -- [11:50] Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi alanında bir ilki gerçekleştirdi! -- [17:13] İstişare toplantısı gerçekleştirildi! -- [15:42] CHP'den Tank Palet fabrikasının devrine tepki! -- [14:45] Akçakoca’da Mevsimlik Tarım İşçilerine Sağlık Taramaları Başladı -- [14:19] Yağmur suyu mazgalları temizleniyor! --
Gündem
Gölyaka'da öğrenciler ve protokol trafiği durdurdu!

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla hayata geçirilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla yapılan uygulamalar Gölyaka'da da uygulandı.

Gölyaka'da öğrenciler ve protokol trafiği durdurdu!

6.2.2019
92 kez okundu.

   İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde uygulanacağı öne sürülen eylemler bugün yapıldı. 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak kararlaştırılmasının ardından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile startı verilen uygulamalarla birlikte artık trafikte yayalara öncelik verilmesi uygulaması bugün itibari ile zorunlu kılınmaya başlandı.

 

 

   Bu kapsamda Atatürk Ortaokulu önünde eylem yapıldı. Trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla İçişleri Bakanlığının talimat verdiği eyleme, Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği,  İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı Trafik Şube ekipleri kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

   Öğrenciler polis yeleklerini giydi ve daha sonra ellerine aldıkları “Dur” levhaları ile Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş ve trafik polislerinin eşliğinde yaya geçidinin üzerine geçerek araç trafiğini durdurarak sürücüleri bilgilendirdiler, öncelikli ve güvenli yaya trafiğine dikkat çekilmesi amacıyla broşür dağıttılar daha sonra çevreye asılan afişlerle sürücülerin bilinçlenmesi ve uygulaması için görev yaptılar.

 

 

    Kaymakam Keleş yaptığı açıklama da "Güvenli yaya trafiğine dikkat çekilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu eylemde çocuklarımıza ve sürücülerimize hem trafik bilincini aşılamak hem de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganını hafızalara kazımak için uygulama yaptık, katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

17.08.2019 10:53

Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!

20.08.2019 15:54

Yılmaz'dan tepki: Yapılan açıklama hukuki değil siyasi!

22.08.2019 14:54

Akçakocalı iş adamından ilçeye yatırım!

17.08.2019 16:33

Bekçilik fiziki yeterlilik sınavı nasıl yapılacak?

20.08.2019 14:12

 SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ!