Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:16] Hasta yakınlarından yardımseverlik örneği! -- [16:22] Başkan Özlü kimseyi geri çevirmiyor! -- [16:08] Adıge Cumhurbaşkanı'ndan Başkan Özlü'ye ziyaret! -- [14:54] MAHKEME KARAR VERDİ BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ -- [12:39] AŞI FARKINDALIĞI İÇİN YÜRÜDÜLER -- [12:27] “Toplumsal Tarihte Çocuk” paneli gerçekleştirildi! -- [12:15] Sergi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu! -- [12:10] Yabancı öğrencilere Türkiye’yi anlattı! -- [11:02] Parklara yaz hazırlığı! -- [10:26] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Gündem
Gölyaka'da öğrenciler ve protokol trafiği durdurdu!

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla hayata geçirilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla yapılan uygulamalar Gölyaka'da da uygulandı.

Gölyaka'da öğrenciler ve protokol trafiği durdurdu!

6.2.2019
66 kez okundu.

   İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde uygulanacağı öne sürülen eylemler bugün yapıldı. 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak kararlaştırılmasının ardından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile startı verilen uygulamalarla birlikte artık trafikte yayalara öncelik verilmesi uygulaması bugün itibari ile zorunlu kılınmaya başlandı.

 

 

   Bu kapsamda Atatürk Ortaokulu önünde eylem yapıldı. Trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla İçişleri Bakanlığının talimat verdiği eyleme, Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği,  İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı Trafik Şube ekipleri kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

   Öğrenciler polis yeleklerini giydi ve daha sonra ellerine aldıkları “Dur” levhaları ile Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş ve trafik polislerinin eşliğinde yaya geçidinin üzerine geçerek araç trafiğini durdurarak sürücüleri bilgilendirdiler, öncelikli ve güvenli yaya trafiğine dikkat çekilmesi amacıyla broşür dağıttılar daha sonra çevreye asılan afişlerle sürücülerin bilinçlenmesi ve uygulaması için görev yaptılar.

 

 

    Kaymakam Keleş yaptığı açıklama da "Güvenli yaya trafiğine dikkat çekilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu eylemde çocuklarımıza ve sürücülerimize hem trafik bilincini aşılamak hem de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganını hafızalara kazımak için uygulama yaptık, katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

22.4.2019 13:07

KENDİ YURDUNDA SÜRGÜN

19.4.2019 11:30

KİM BU SADETTİN KANTAR?

18.4.2019 10:19

İKİ DEDE BİR TORUN

24.4.2019 11:30

TARİHTEN GELEN BEREKETİN ÖYKÜSÜ

20.4.2019 11:55

Yeypaş ve İntaş’ta yeni yönetimler belirlendi!

NAMAZ VAKİTLERİ