Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:42] Dilber; ‘Uyuşturucu ile Topyekûn Mücadele Etmeliyiz’ -- [14:07] KAÇAK İÇKİYE GEÇİT YOK -- [12:42] Üniversitede doğuma hazırlık eğitimi! -- [11:58] Akreditasyon hazırlıkları devam ediyor! -- [09:51] İSTANBUL'DA KİM KAZANDI? -- [16:45] Asfalt yama çalışması başladı! -- [16:39] Yeni kavşakta peyzaj çalışması yapılıyor! -- [16:07] Kadın Girişimciler kooperatifleşiyor! -- [15:32] Huzurevi sakinleriyle oyun sahnelendi! -- [15:22] Hastane çatı restoran kafe açıldı! --
Gündem
MAAŞ KRİZİNE SU FATURASI KRİZİ DE EKLENDİ

Düzce Belediyesi’nde yaşanan maaş krizinin yankıları sürerken şimdide su faturası ÖDEYEMEME krizi patlak verdi. Belediyenin resmi web sitesi üzerinden su faturalarını ödemek isteyen vatandaşlar, borçları olmasına rağmen “Borcunuz Yoktur” yazısı ile karşılaşıyor. Bu durum doğal olarak vatandaşları zor durumda bırakıyor.

MAAŞ KRİZİNE SU FATURASI KRİZİ DE EKLENDİ

25.05.2019
359 kez okundu.

Düzce Belediyesinde kamuoyuna yansıyan ve ilk olarak personel maaşlarını ödeyememe ardından ise parça parça ödeme konuları tazeliğini korurken, vatandaşlardan gelen ihbarla yeni bir krizin aralandığı ortaya çıktı.

 

Ramazan ayının başı itibariyle ekonomik tedbirleri hayata geçiren Düzce Belediyesi, 11 milyona yakın su borcu alacağını tahsil için farklı yöntemlere gitme gereği duyarken, su borcu olan ve kredi veya banka kartları ile http://www.duzce.bel.tr üzerinden su faturasını yatırmak isteyen vatandaşlar, kötü bir sürprizle karşılaşıyor.

 

Su Faturası borcu olmasına rağmen Düzce Belediyesi Resmi web adresine giren vatandaşlar, “Borcunuz Yoktur” ibaresi ile karşılaşıyor. Bu nedenle su faturası olmadığını zanneden vatandaşlar, faturalarını öde(ye)medikleri için, sularının kesilmesi ile karşı karşıya geliyor.

 

NE BEYAZ MASANIN, NE DE MALİ HİZMETLERİN KONUDAN HABERLERİ YOK!

 

Konu ile ilgili ihbarda bulunan bir vatandaş, durumu beyaz masaya ilettiğini ancak birimin konudan haberdar olmadıklarını söylediklerini dile getirdi.

 

Bunun üzerine Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkililerine yönlendirildiğini ifade eden vatandaş, aynı şekilde müdürlük yetkililerinin de konudan haberdar olmadıklarını söylediklerini paylaştı.

 

Vatandaş; “Ben, http://www.duzce.bel.tr sitesinden kredi kartıyla su faturamı ödemek istiyorum. Düzce Belediyesinin resmi internet sitesine girdiğimde ise, “Borcunuz Yoktur” yazısı ile karşılaşıyorum. Bu nedenle, benim gibi birçok vatandaş su borcunun bulunmadığını zannederek, ödeme yapmıyor ve suları kesiliyor” dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

20.06.2019 14:10

SAĞLIKTA ÇAĞ MI ATLADIK, ÇIĞ ALTINDA MI KALDIK?

19.06.2019 13:01

Er İmamoğlu’ndan Düzce’ye destek sözü aldı!

20.06.2019 12:37

Çalışmalara ara vererek Düzce'ye döndü!

21.06.2019 13:49

SURİYELİLER NE OLACAK? REFERANDUM

19.06.2019 17:58

İlçe otobüsleri terminale taşınıyor!