Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:20] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [10:18] Hasan Kaya'nın Acı Günü -- [09:25] Hüseyin Deniz Merkeze Alındı -- [17:37] Ay avukatlara şiddeti kınadı! -- [15:40] İddialar araştırılıyor! -- [14:42] Dilber; ‘19 Eylül kahramanların şan ve şeref günüdür’ -- [13:17] Amatör denizci belgesi eğitimi gerçekleştirildi! -- [13:10] Kadın Girişimciler çalışmalarını hızlandırdı! -- [13:03] İş birliği protokolü imzaladı! -- [12:53] Hastanedeki sekreterlere iletişim eğitimi verildi! --
Gündem
Ceylan, Rektör Çakar'ı İstifaya Davet Etti

Demokrat Parti Düzce İl Başkanı Mithat Ceylan, yeniden Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne ataması yapılan Prof.Dr. Nigar Demiran Çakar’ın İstanbul seçimlerine müdahil olmasını eleştirerek, “Siyaset yapmak isteyen bürokratların görevlerinden istifa ederek istedikleri partilerde siyaset yapmalarında hiç bir engel yoktur” dedi.

Ceylan, Rektör Çakar'ı İstifaya Davet Etti

26.05.2019
509 kez okundu.

DP İl Başkanı Mithat Ceylan, DÜ Rektörlüğüne ikinci kez atanan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yerel bir tv’de gelen soru üzerine "Düzce İstanbul’un bir mahallesi gibi ve yönetsel birliktelik, dil birlikteliği, birbirini tam anlayabilmesi önemli. Her şeyden önce seçimin yenilenmesinin hayırlar getirmesini diliyorum. Hepimiz hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Ben İstanbul çocuğuyum. İstanbul’un en kötü, en susuz, en sevimsiz hallerini çok yakından bilirim. Beşinci katta bidonla su taşıdığımız zamanlardan tutun da, ulaşımın nasıl rahatladığına, çiçek gibi pırıl pırıl atmosfere kavuştuğumuza varıncaya kadar. Düzceli olarak bizi yakından ilgilendirdiğini düşünüyorum. Temennimiz; Düzce için en faydalı ve ortak dili konuşabileceğimiz şekilde sonuçlanır” siyasi değerlendirmelerde bulunduğunu hatırlatarak, “Siz Düzce Üniversitesi'ne Rektör olarak mı atandınız yoksa AKP il başkanı olarak mı atandınız?” diye sordu.

 

 

Ceylan, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Rektör Düzce Üniversitesine daha iyi hizmet edebilmek ve Düzce üniversitesinin üzerine bir tuğla daha koymak için çabalaması gerekirken, insanların 1 hafta sonraya 15 gün sonraya muayene sırası almaya çalışmalarını görmemesi ve İstanbul seçimlerine müdahil olması son derece manidardır” dedi.

 

Rektörlerin ve doktorların yani devlet memurlarının herkesin verdiği vergiden maaş alırken bir siyasi partinin sözcülüğünü yapması siyasette taraf olması son derece üzücüdür. Siyaset yapmak isteyen bürokratların görevlerinden istifa ederek istedikleri partilerde siyaset yapmalarında hiç bir engel yoktur. Siyasi partiler iktidarlardan geldikleri gibi bir gün mutlaka giderler ancak o makamlar devlete ait ve kalıcıdırlar bu gün o makamlarda siyaset yapanların bir gün bedelini ödeyeceklerini bilmelidirler.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

AHMET AY

27.05.2019

Düzcede öğrencinin ve hastanenin gelişiminden hiç haberi olmayan akp lı rektör hanım 2 cı jez rektör seçildi ama üniversiteye halen ramazan olmasına rağmen akşam saat 10 da otobüs bitiyor ramazan sokağı ve duzceye inen örenci kardeşlerimiz saat 10 dan sonra taxi ile yurda gitmek zorunda kalıyor..buda rektörün başarısı hediyeside 2 .kez. seçilmesi. Oldu.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%44,44

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

16.09.2019 15:42

SAĞLIKTA DÜZCE'NİN ADI YOK!..

17.09.2019 18:55

YILMAZ HOŞVER SON NOKTAYI KOYDU!...

13.09.2019 11:15

Mektup Yazarak Affettiğini Söyledi

20.09.2019 09:25

Hüseyin Deniz Merkeze Alındı

14.09.2019 11:57

İyi Parti’den öğrencilere kırtasiye desteği!