Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:31] Bakan Yardımcısı Çataklı: Her türlü ihtiyaç karşılanacak! -- [16:31] CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi! -- [15:37] Düzce Belediyesi afetzedelerin yanında! -- [14:52] İyi Parti teşkilatlarıyla afet bölgesinde -- [14:04] Türkiye kart için pilot il Düzce! -- [13:55] Başkan Er sel bölgesinde! -- [13:54] Yılmaz,Sel Felaketini TBMM'ye taşıdı -- [12:32] 21 Fındık İşçisi kurtarıldı! -- [12:04] Üniversiteden 9 kantin alanı ihalesi! -- [11:13] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Gündem
TYGD Marmara bölge temsilcileriyle buluştu!

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Marmara Bölge Toplantısı Kocaeli’nin Karamürsel İlçesinde 15 Haziran tarihide ki ilk buluşma yapıldı. Toplantıya Kaytazdere Belediye Başkan yardımcısı ve Subaşı Belediye Başkanı Kocaeli İl Sağlık Müdürü, TYGD Genel başkanı, yönetim kurulu üyeleri ile Düzce, Kocaeli, Yalova, Bilecik, İstanbul Yurt dışından Almanya ve Azerbaycan temsilcileri katıldı.

TYGD Marmara bölge temsilcileriyle buluştu!

17.06.2019
107 kez okundu.

   Toplantı Kocaeli Bölge Başkan temsilcisi Aktif Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Öz’ün konuşmasıyla başladı. Ahmet Öz ”2012 Yılında Ankara da kurulan Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Türkiye’nin 7 Bölgesindeki İl ve ilçelerde temsilciliklerin yanı sıra Avrupa’da da temsilcilikleri bulunmaktadır. Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği olarak ülkemizde zor durumda olan yerel basının her daim yanındayız. Yerel basının güçlenmesi bakımından çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dernek olarak yerel basınımızın iyi ve kötü günlerinde yanında olmaya özen gösteriyoruz.

 

   Türkiye de Ulusal basının olduğu kadar yerel basınında önemi büyüktür. Çok sesli ve özgür basın demokratik sistemin korunması ve güçlendirilmesinde önemli bir unsurdur. Gazetecilik görevi mesleki sorumluluk bilinci içerisinde halka doğruları aktarmak, halkın görüşlerini destekleyerek kurumlara ileterek halkın sesini duyurmak ve kurumlar ile halk arasında iletişimi sağlamaktır. Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği olarak bölge toplantılarımızı büyük şehirlerde belli bir gündem doğrultusunda yapmaktayız. Derneğimiz tarafından 26 Nisan 2019 Tarihinde Ankara da yapılan kongrede bizler yeni yönetim kurulu olarak seçildik.

 

   TYGD’nin ve Yönetim kurulunun Ankara da ilk kez tebrik eden başarılar dileyen Karamürselli hemşerilerim olmuştur. 24 Kişilik yeni yönetimimiz ile Karamürsel Halkı birlikte Atamızın huzuruna çıktık. Türkiye Yerel Gazeteciler Derneğinin yeni yönetim kurulu üyeleri ile Karamürsel halkının Atamızın huzurunda çıkması ve sıcak ilişkiler kurması sonucunda bugün bu saatte İstanbul da yapacağımız Marmara Bölge toplantısını Kocaeli Karamürsel İlçesine taşımamıza sebep olmuştur” dedi.

 

   Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkan vekili Ragıp Lâçin konuşmasında ”bir yörenin huzuru ve refahı o yöredeki iletişim ağları ile endekslidir. Bizim yerel gazeteciliğimizin Türkiye çapında genel başkanımızın yoğun çabaları ile Avrupa ve bazı Asya ülkelerinde örgütlenerek gelişmesi ve güçlenmesini bizim toplumumuzun huzur ve refahını gösterir. Bu bizde mevcut değildir. Bu da şunu gösteriyor ki biz TYGD olarak yapılan çalışmanın Türkiye genelinde ne kadar önem arz ettiğini gösteriyor. Türkiye’nin Ardahan’dan Kars’tan gazeteci arkadaşların amaçları çabaları bu huzur ve refah düzeyini hak ettikleri yere ulaştırmak olacaktır.” dedi.

 

   Toplantıya katılan gazeteciler Karamürsel ilçesinin doğal, kültürel ve sanatsal açıdan güzelliklerini yerinde gezerek tanıma ve tanıtma şansını elde ettiler. 24 saat kalacak olan gazeteciler 16 Haziran günü öğle saatlerinde Yalova’nın Altınova ilçesi Kaytazdere Beldesi ve Kocaeli Gölcük ilçelerindeki kısa süreli ziyaretleri ile günü tamamladı.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

12.07.2019 15:49

KAMUDA VE ÖZEL SEKTÖRDE +35 / + 40 YAŞ SENDROMU

15.07.2019 11:42

Ceylan; ‘Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız’

18.07.2019 14:52

İyi Parti teşkilatlarıyla afet bölgesinde

12.07.2019 15:20

Tüm müdürler değişti!

18.07.2019 16:31

CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi!