Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:14] ‘Her yerde olacağız’ -- [10:08] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:01] Yükümlü ve yakınlarının eserleri sergileniyor! -- [16:13] Müdür – muhtar buluşmaları devam ediyor! -- [15:10] Buzlanma ve don uyarısı! -- [12:15] Özlü işçilerle çorba içti! -- [12:01] 2020 yılının ilk konseri yapılacak! -- [11:55] Sistemin yeniden gözden geçirilmesini istedi! -- [10:42] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [15:12] BELET, SON KLİBİNİ HAYRAN KALDIĞI DÜZCE’DE ÇEKTİ --
Gündem
ADI VAR KENDİ YOK...

CHP’nin olağan genel kongresi öncesinde başlayan, Cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle devam eden ve akabinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşın Muharrem İnce’yi destekler mahiyette açıklamalarıyla gündeme gelen dönemin İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın ardından parti de çözülmeler başladı.

ADI VAR KENDİ YOK...

2.07.2019
556 kez okundu.

Düzce kamuoyunun malumudur ki, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte gerçekleştirilen genel seçimlere giden süreçte il başkanı Tozan’ın milletvekilliğine adaylık için istifasıyla yerine Tozan’ın A takımından Vildan Tokaliç Cemşit geçti.

 

Tozan’ın vekillik listesine 1’nci sıradan girmesine kesin gözüyle bakılırken, genel merkezlerinin takdiri Zafer Teber’den yana olunca, partide taşlar yerinden oynamaya başlamış oldu.

 

İSTİFALAR - İHRAÇLAR

Vildan Tokaliç Cemşit ve yönetiminin de Tozan’ın aday gösterilmemesine tepki olarak istifaları ve genel merkez tarafından ihraç konuları Düzce gündemine düşerken, süreç içerisinde istifalar ve ihraçlarda birbirini izledi.

 

Buraya kadar her şey parti içerisinde yaşanan ve hepimizin bildiği haliyle kamuoyuna yansıyan kısmı.

 

DURU GÖREVE BAŞLIYOR

Atama ile İl Başkanlığı görevine gelen İlhan Duru ve ekibi parti içerisinde homurtuların yükselmesine yol açsa da hali hazırda görevlerine devam ediyorlar.

 

Duru’nun il başkanlığı koltuğuna oturmasıyla CHP, Düzce’de muhalefet görevini tamamen bıraktığını ve parti içi sorunlara yöneldiğini göstermeye başladı.

 

GENEL SEÇİMLERDE ÜÇÜNCÜ PARTİ

Genel merkezlerinin politikaları haricinde Düzce genelini ilgilendiren sorunlarla ilgili hemen hiçbir konuda görüş beyan etme yoluna gitmeyen CHP,  Duru yönetiminde gittiği genel seçimlerde hezimete uğradı ve üçüncü parti konumuna düştü.

“GÖRMEDİM-DUYMADIM-BİLMİYORUM”

Akabinde, yine sessizliğe bürünen ve parti içi problemleriyle uğraşmaktan Düzce ile hem hal olamayan il yönetimi, Düzce’nin geleceğini yakından ilgilendiren konular karşısında da “görmedim-duymadım-bilmiyorum” tarzını seçtiler.

 

Tabanına karşı olan sorumluluğunu ve sesini duymayı sadece özel günlerde hatırlamaktan öteye geçemeyen CHP İl örgütünün bu tavrı, doğal olarak kendi merkez ilçe yönetiminin de tepkilerini beraberinde getirdi.

 

ŞANS MI ZUL MÜ?

Buna karşın yine aynı tarzı devam ettirme eğilimi gösteren CHP’de, yerel seçimler bir şans olarak görülmenin ötesinde bir ZUL halini alıyordu.

 

İYİ PARTİ İTTİFAKI

Düzce ile ilgili hiçbir konu da söylenecek sözü olmamalarının ceremesini seçimlere giden süreçte yaşamaya başlamışlardı ki, imdatlarına genel merkezlerinin İYİ Parti ile yaptığı ittifak yetişti.

Bu ittifak sayesinde CHP İl yönetimi nefes alırken, gerek yönetim gerekse de parti tabanın da aykırı görüşlerin oluştuğunu bile bile ses çıkartmamayı sürdürdüler.

 

Peki neden?

Çünkü, biliyorlardı ki; kendi partilerinin çıkartabileceği bir aday bulunamamış, belki de bulunmak istenmemişti. Burada da CHP’den beklenen, belirlenen ortak adayın arkasında durması iken bunu da yüzlerine bulaştıracaklardı. İsteniyormuş gibi görünen ancak il örgütü ve taban nezdinde karşılık görmeyen bu ortaklığa üstün körü şekilde destek verme yoluna gittiler.

 

Ortaya çıkan tablo, Düzce’de git gide kendisini ve tabanını kaybeden, aynı zamanda kaybolan CHP’nin hanesine yine hüsran olarak yazılacaktı.

 

Düzce’nin içinden geçtiği şu sıkıntılı günlerde hiçbir şekilde taşın altına elini sokma eğilimi göstermeyen CHP İl Örgütünün, derdinin ne olduğu kafalarda soru işaretleri bıraksa da, görünen o ki; bu yönetim, bu anlayış tarzı ve “azıcık aşım ağrısız başım” politikasıyla yol alamayacakları su götürmez bir gerçektir.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

21.01.2020 13:48

6 YILDIR KAÇAK SU KULLANIYOR

17.01.2020 12:37

Mezarcı: ‘Tesettürü kaldırıyorum!’

16.01.2020 17:29

Üfürükçü hocaya operasyon!

21.01.2020 14:09

Ulaşıma kapanan 40 köy yolu açıldı!

20.01.2020 17:11

Hatalı sürücü kazaya sebep oldu!