Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[14:31] Profesör Naci Görür: Beklenen Marmara depremi öne çekilmiş olabilir! -- [13:51] İyi Parti İl Kongresi Pazar günü gerçekleşecek! -- [13:05] Sigara ve alkole vergi zammı! -- [12:16] İşte okulların açılacağı tarih! -- [17:56] Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi yakalandı! -- [15:01] Leon Kalma, Ahu Orakçıoğlu’nun konuğu oldu! -- [13:56] S Plaka Toplantısı gerçekleştirildi! -- [13:36] Deva Partisi Düzce İl Başkanı Caymaz oldu! -- [13:17] 4 yıllık projeyle başarı sağlandı -- [12:23] DÜ Anaokulu’nda ön kayıtlar başladı! --
Gündem
Ak Parti Kadın Kolları soykırımı unutmadı!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş Srebrenitsa katliamını yıldönümüyle alakalı basın toplantısı düzenledi.

Ak Parti Kadın Kolları soykırımı unutmadı!

11.07.2019
231 kez okundu.

   AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Srebrenitsa katliamını kınadı. Güneş, Srebrenitsa katliamının insanlığın utanç vesikası olduğunu söyledi.

 

   Srebrenitsa katliamında neler yaşandığına değinen Güler Güneş şu şekilde konuştu:

 

   “Soğuk Savaş döneminin sona ermesi Yugoslavya’nın dağılması, Bosna’nın bağımsızlığını ilan ettiği referandum birbirini takip ettiği gelişmelerdir. Sırplar Bosna’nın bağımsızlık kararını tanımamıştır. 1992 yılı Nisan ayında Bosna Savaşı Sırplar tarafından başlatılmıştır. Ellerindeki silah gücü ve Birleşmiş Milletlerin silah ambargosunun desteğiyle Bosna Savaşı ilerleyen dönemlerde Sırplar tarafından etnik temizliğe dönüşmüştür. 1995 yılı Temmuz ayında Bosna toprakları insanların utanç vesikası olan Srebrenitsa soykırımına şahit olmuştur. Srebrenitsa’da Boşnaklar sistematik işkenceye, tecavüze maruz kalmıştır. 11 yaşından büyük bütün erkekler öldürülmüştür. İşkence ve tecavüz kampına dönüşen bölgede beş gün içinde remi kayıtlara göre 8 bin 372 kişi can vermiştir. Bosna’da üç buçuk yıl devam eden savaşta 312 bin kişi hayatını kaybetmiş, 2 milyon kişi evini terk etmek zorunda kalmış, 27 bin 734 kişi resmi kayıtlara kayıp olarak geçmiştir.”

 

 

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN ‘DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR’ DİYENE KADAR MAZLUMLARIN SESİNİ KİMSE DUYMAMIŞTIR”


   Avrupa’nın soykırıma sessiz kaldığını söyleyen Güler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mazlumların sesini duyurduğunu belirtti. Güneş: “20. Yüzyıldan, 21. Yüzyıla bu ayıpla geçen uluslararası kamuoyu Batı’ya ve buna neden olan ülkelere hesap sormamıştır. Soykırımı kabul etmeyenler başka soykırımların yapılmasına göz yummuştur. Bugün özgürlükçü, barış yanlısı, refah isteyen bir Avrupa imajı çizilirken Srebrenitsa’da soykırıma göz yuman Avrupa’dan hiç kimsenin bahsetmemesi oldukça manidardır. Srebrenitsa’da annelerin ördüğü 11 yapraklı Srebrenisa Çiçeği yaşanan soykırımı sergilemektedir. Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in ‘Bizi toprağa gömmeye çalıştılar fakat tohum olduğumuzu bilmiyorlardı’ sözleri hafızamızda güncelliğini korumaktadır. AK Parti iktidarından önce Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, üst düzey toplantılarda savaş çocuklarının ahından, yaşanan insanlık ahından bahsedilmesi için hiçbir hükümet öncü olmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘Dünya beşten büyüktür’ diyene kadar mazlumların sesini kimse duymamıştır” dedi.

 

   Srebrenitsa anneleri ve Boşnaklara baş sağlığı dileyen Güler, katliamın suçlularının hukuk karşısında hesap vermesi gerektiğini dile getirdi. Güler: “Bugün 11 Temmuz 2019 AK Parti Kadın Kolları Genel Merkez Teşkilatı olarak Srebrenitsa katliamının 24. yıldönümünde 81 İl Kadın Kolları Başkanlarımız yurtiçi ve yurtdışındaki tüm teşkilatlarımız, 4 milyon 700 bin üyemizle birlikte Srebrenitsa’da yapıla soykırımı kınıyoruz. Srebrenitsa insanlığın utanç vesikasıdır. Unutulmamalıdır, AK Parti Dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan bir zulümden ve adaletsizlikten uluslararası kamuoyunun sorumlu olduğuna inanmış ve bu yüzden herkes için adalet ilkesini temel almış bir harekettir. Bugüne kadar toplumları birbirine düşüren ırkçı, islamofobik, etnik nefreti körükleyen ideolojilerden insanlık adına hiçbir kazanım elde edilmemiştir. Geleceğe mutlaka umutla bakabilmenin yolu huzuru, refahı, adaleti ve insanı temel alan çalışmaları kendimiz kadar başkaları içinde istemekten geçmektedir. Srebrenitsa’da yaşanan soykırımında gerçek suçlularının hukuk karşısında hesap vermesini, adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Katliamda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyoruz. Srebrenitsa annelerinin ve Boşnakların başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

27.06.2020 11:00

YKS’nin ilk oturumu TYT başladı!

29.06.2020 15:41

Yavru serçenin imdadına itfaiye ekipleri yetişti!

29.06.2020 14:12

Esmer; ‘Kıdem tazminatı tavanı kaldırılmalıdır’

29.06.2020 13:38

Bilim Kurulu Üyesi Özkan: Türkiye’de bağışıklık kazanma durumu binde 8

29.06.2020 17:21

Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarına dikkat çekti!