Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:13] Elazığ depremi için Belediye’den yardım kampanyası! -- [14:38] Elazığ'a kurtarma ekipleri sevk edildi! -- [14:35] Yılmaz; ‘Elazığ’a yardım TIR’ları ücretsiz gidecek’ -- [13:27] Depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı! -- [13:18] Elazığ Depremi Düzce Fayını tetikler mi? -- [13:15] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [18:44] Düzce’de çekilen ‘Cennet Kuşları’ filminin galası yarın! -- [16:29] Şahin ICC Tahkim toplantısında! -- [16:22] AB heyetini ağırladılar! -- [16:16] Evde bakım hizmeti alan ailelere ziyaret! --
Gündem
ÜNİVERSİTE HASTANESİNE YÖNELİK ŞOK İDDİALAR

ÖZEL HABER : BARIŞ ZENGİN

ÜNİVERSİTE HASTANESİNE YÖNELİK ŞOK İDDİALAR

9.08.2019
7349 kez okundu.

Öncelikle, bu yazıyı aşağıda okuyacağınız şekilde kaleme almamak adına uğraştığımızı belirtmek isterim. Konunun muhatabı Düzce Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetim kadrosu başta olmak üzere Rektörlük bölümünden de bahse konu durumla ilgili bilgi istememize karşın bir geri dönüşte bulunulmadığını kamuoyunun bilmesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Yazımız biraz uzun ancak hem kendimiz hem ailemiz ve çevremiz hem de Düzceli olarak sağlığımızı emanet ettiğimiz hastanemiz de yaşananların ve sağlığımızın ister istemez kimlere emanet edilmek durumunda bırakıldığının detaylarını herkesin bilmesi gerektiğini düşünerek bahsi geçen bu iddiaları sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. İddiaların sonunda doğaldır ki muhataplarına sorularımız da olacaktır.

 

Düzce Rota Haber olarak, Üniversite hastanesini tercih eden hastaların sağlıksız ortamlarda deva aradıklarını her kesimin bilmesine karşın bu yönde de bir adım atılmaması başta olmak üzere ‘SAĞLIKTA ÇAĞ MI ATLADIK ÇIĞ ALTINDA MI KALDIK’ başlıklı köşe yazımızda eleştirdiğimiz birçok konu halen cevap beklemekte.

 

Görüşüp görüşmemek kendi bilecekleri iş tabi. Buradan ortaya çıkan sonuç şu ki; kimse sağlığımızı ilgilendiren bu konuyu çokta ciddiye ALMAMIŞ. Demek ki daha açık ve net ifadeler kullanmamız gerekiyormuş ki bizde ilerleyen süreçte bunu yapacağız.

 

Ancak bu yazımızdaki konumuz, hastane içerisinde yaşanan ve tıp fakültesi öğrencilerine dayatıldığı öne sürülen iddialardan ibaret olacak.

 

DEĞER ÜRETEN ÜNİVERSİTE!!!

24 Temmuz tarihinde sitemizin ınstagram hesabına Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencisi tarafından gönderilen bir mesajla ortaya konulmaya çalışılan tablo, bizlerde, Düzce’mizin gözbebeği üniversitemiz hastanesinde kamuoyuna yansıyan ‘değer üreten üniversitesi’ tablosunun hiçte görüldüğü gibi olmadığı hissiyatını uyandırdı. Yazımızı okudukça muhakkak ki sizlerde aynı hissiyata sahip olacaksınız.

 

Doktor açığımızın olduğu hepimizin malumu. Bu sebeple aksaklıklar yaşandığı da ve bu durumun bir şekilde geçiştirildiği iddiaları da kamuoyunda sıklıkla gündeme geliyor. Kimimizin anne babası kimimizin eşi yahut komşumuz, arkadaşımız sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda önceliği üniversitesi hastanesine veririz. Bundan doğal bir şey yok.

 

Lakin iddialar çerçevesinde ele alacağımız bu yazımızda şifa bulmak niyetiyle gidilen hastanede hastaların hem zaman hem de ekonomik kayıptan başka bir şey elde edememeleri söz konusu.

 

***

 

İNTÖRN Hekim; tıp fakültesi 6.sınıf öğrencilerinin anılma şekli. Normalde hekimliğe başlamadan önce pratik anlamda kendilerini geliştirmelerinin beklendiği senedir. Ancak pratikte durum hastanenin joker elemanı olmaktır.

 

Yıllar önce bin bir hayalle başlayan, eğitimleri sonunda şifa dağıtması beklenen bu öğrencilerin Düzce Üniversitesi Araştırma Hastanesinde karşı karşıya kaldıklarını iddia ettikleri durum, yapmak istedikleri mesleğin başlamadan bitmesine neden olabilecek soruları beraberinde getiriyor.

 

İddia o ki; hastane yönetimi başta Fakülte Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin olmak üzere hastanenin yaşadığı doktor sıkıntısına kendilerince çözüm üretip İntörn hekimleri joker eleman olarak kullanıp yetkileri ve kaşeleri olmamasına rağmen günde 400 hastaya bakmaları yönünde telkinde bulunmuşlar.

 

Doğal olarak şifa bulmak için hastaneye gelen hastaların bu durumdan haberleri olmadığı için sıkıntıların baş gösterdiği de iddiaların devamında geliyor. Duruma tepki gösteren ve konuyu dekanlıkla görüştükleri iddialarını sıralayan intörn hekimler yine iddialara göre ‘bir çözüm olmadığı ve bakmak zorunda oldukları’ yanıtını almışlar.

 

Dekanlığın konuyla ilgili asistanları ikna edemediği ve bu bakımdan öğrencileri fazlalaştırarak hasta yükünü azaltmaya çalıştığı da iddialar arasında ki yerini alıyor.

 

Bir diğer iddia ise İl Sağlık Müdürlüğünden bir ekibin üniversite hastanesine geldiği ve intörn hekimlerin hasta bakmaları yönünde söylemde bulundukları konusu.

 

İlk olarak Doktor açığının her bölümden asistanlarla kapatılma yoluna gidildiği ancak asistanların mahkeme yoluyla haklarını geri kazandıkları, bunun üzerine dekanlık tarafından Dahiliye, Kadın Doğum, Genel cerrahi bölümlerinden acile poliklinik açılması talep edildiği, Dahiliye Doktorlarının 5’inin birden tepki göstererek istifa ettikleri, 3’ünün bir şekilde geri döndürüldüğü, 2’sinin ise izne ayrıldıkları da iddialar arasında yerini alıyor.

 

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu’nun Dahiliye Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Onur Eşbah’ı görevden alarak vekaleten kendisini atadığı ve asistanlara görev tebliğinde bulunduğu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin’in ise dahiliye asistanlarını üstü kapalı uyararak tebliğ edilen görevi 2 kez yerine getirmedikleri takdirde asistanlıklarının yanacağı şeklinde söylemde bulunduğu iddiaları da hastane içerisinde ayyuka çıkmış durumda.

 

Bir diğer durum ise Üniversitenin Döner Sermaye konusu. Pratisyen hekim konusunda YÖK’ün üniversitelere bir yaptırımı olmadığı için üniversiteler kendileri isterlerse kadro açabildikleri bunu da döner sermaye düşeceği için istemedikleri yönünde ki iddialar.

 

Buraya kadar iddiaları kamuoyu ile paylaştık. Bu iddialar öğrencilerin bizimle paylaştıkları iddialar ve bu konuda hastane yönetimine gereken bilgilendirmeyi yaparak geri dönülmesini bekledik. Sanıyoruz ki ciddiye alınmadığı için dönülmedi.

 

Akabinde Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile konu paylaşılmış, sıkıntılı süreçle ilgili bilgilendirilmiş ve haber yapılacağı defaten söylenmiştir.

 

Ayşe Hanım’ın hali hazırda bir süre önce Sağlık Bakanlığı nezdinde çalışmalar yürüttüğü ve üniversite hastanesinin doktor sıkıntısını çözmek adına adımlar attığı konuşmamız neticesinde ortaya çıkmıştır.

 

Kim kime dum duma bir şekilde başıboş bırakılmış bir hastane, şifa bulmak için burayı tercih eden hastalar ve şifa dağıtmak için eğitim alan ancak psikolojik baskıyla mesleklerinden soğutulan öğrencilerin ortaya koydukları sorunlara yönelik iddialar.

 

Bu yazılanlar ortaya atılan iddiaların bir kısmı ve özetlemiş halidir. Detaylarına ilerleyen dönemlerde değineceğimizi ve Üniversite de yaşanan gerek sağlık gerekse diğer konularda ki aksaklıkları ve yanlışları yazmayı kamuoyunu aydınlatma adına sürdüreceğimizin bilinmesini isteriz.

 

Kamuoyunu aydınlatmak adına sorularımıza geçelim;

 

- Bu iddialar doğruysa, hastane kadrosunu yaşanabilecek tüm olumsuzlukları göz önünde bulundurarak neden dolu halde tutamıyorsunuz?

 

- Bu iddialar doğruysa, İntörn Hekim olarak anılan 6.sınıf öğrencileri neden sürekli Acil kısmında yetkileri ve kaşeleri olmamasına rağmen görevlendiriliyor?

 

- Bu iddialar doğruysa, günde 400 hastaya bakmak zorunda bırakılan bu öğrenciler, üstü kapalı mobbing uygulanarak zorla mı görev yapmaya zorlanıyor?

 

- Bu iddialar doğruysa, Dahiliye Doktorlarının tamamı neden görevlerinden istifa etmişlerdir?

 

- Bu iddialar doğruysa, istifadan döndürülen doktorlar ne şekilde döndürülmüştür? Diğerleri neden döndürülememiştir?

 

- Bu iddialar doğruysa, fakülte dekanı izne ayrıldığı belirtilen doktoru görevden alıp yerine kendisini atamış mıdır? Atayabilir mi? Bunu neden yapma gereği duyar?

 

- Bu iddialar doğruysa, bu durumdan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar’ın bilgisi var mıdır? Varsa kabullenmiş midir? Yok ise Rektörden habersiz bu işlere nasıl kalkışılmıştır?

 

- Bu iddialar doğruysa, şifa bulmak için hastaneye gelen hastalara doktor yokluğundan ötürü intörn hekimlerin muayene ettikleri yönünde bilgilendirme yapılmış mıdır? Yapılmamışsa neden yapılmamıştır?

 

- Bu iddialar doğruysa, hem öğrenci hem hasta mahremiyetine saygısızlık edilmemiş midir?

 

- Bu iddialar doğruysa, Düzce’nin gözbebeği ve yükselen değer olarak lanse edilen kurum ticarethane gibi mi görülmektedirler?

 

İddialar ekseninde kamuoyunu aydınlatmak adına sorularımızı daha da çoğaltabileceğimizi saklı tutarak, yazımızın devam edeceğini de yineleyerek noktayı koyalım.

 

DEVAMI YAKINDA...

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Onur şah

18.08.2019

Biz de daha önce éşimin hamileliğinde gitmiştik... 2. Ayda dış gebelik deyip çocuğu alacaklardı. Şuan çocuk 4 yasinda... aman deyim uzak durun...

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Canan Altintas

17.08.2019

Kalp kriziyle giden hastaya onjiyo yaoiliyor ve hasta oluyor kriz grciren hastaya anjiyo yapilmaz bilin istedim.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%42,86

ayşe güngör

17.08.2019

ben düzcedeki her iki hastanede parasal anlamda cok yatırım yapıldıgını kabul ediyorum . Ama kullanıs verimlilik kalite dogru teshis tecrübeli hekim sağlıklı muane sağlıklı ortam hızlı cözüm olduguna inanmıyorum . Bir heyet gelip Düzceye atatürk devlet hastanesi inşaatı kullanımı atanan doktor tecrübesi ve hasta saygısı konusunda inceleme yapsa bence durum gecmişten daha vahim cıkacak. terminal deseniz öyle tuvaletlerı hapis haneden beter.düzce gölyaka yol projesi deseniz öyle . üst geçitler deseniz kullanan yok nasıl kullansın halk ! anlatılacak cok sey var hesabını veremeyecekleri . iki deprem bir sel gecirdik en yakın zamanda gelen bir cok bagıs yardım var Ankara istanbul arası koca bir köprü olan turizm kenti Düzcem inş bir gün cözüm bulur.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%60,00

Metin Cabuk

17.08.2019

Düzce Atatürk Devlet hastahanesi aciline eşimi götürdüm. Tansiyonu yüksekti girişte ölçüler 22 tansiyon ölçüldü. Sarı alana gönderdi. Dedim bukadar yüksek tansiyona sarı alana göndermeniz gerekiyor dedim. Kırmızı alana sadece ambulansla gelen hastaları gönderiyoruz. Kendi imkanlarıyla gelen hastaları kırmızı alana göndermemiz yasak siz doktorla görüşün dediler. Doktorun yanına gittim tansiyon 22 sarı alana gönderdiler ama bakabilirsiniz dedim yüzüme bile bakmadan sıranı bekle dedi. Bende tamam bekliyecegim ama haşlama birşey olursa görüşürüz seni ben bulurum dedim ve çıktım. Çıkar çıkmaz hemşire tansiyonu 22 olan hasta kimdi heme içer gelsin diye çağırdı. Heme serum verdiler iki adet dil altı verdiler musahadeye aldılar. Çok şükür bişey olmadı.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Metin Çabuk

17.08.2019

Ben de ne zaman ne için gittiyse yanlış teşhis koyuldu. Mesela ayağımda mantar vardı gittim iki çeşit melhem birde hap verdi bir ay sonra kontrole gelmemi istedi. Bir ay sonra gittiğimde ayni doktoru sordum o yok dediler ama onu herzaman bulamazsiniz dediler başka bir doktora gönderdiler. O doktora bu ilaçları bir aydır kullanıyorum diye gösterdim bu meltemle yanlış bunu size kim verdi dedi bilgisayara bakın bu poliklinikler verdiler dedim. Değiştirdi yeni ilaç yazdı. Bir ay sonra tekrar gittim yine başka bir doktor vardı. O da aynı şekilde yanlış ilaç kullanmışsin dedi yeni ilaç yazdı. O ilaçları almadan düzce Atatürk Devlet hastahanesi gittim son yazılan ilaçların doğru olduğunu söyledi ve ilaçları aldım kullanıyorum tedavi oldum. Yine düşerek ayağına basan yakınım ambulansla unuversite hastahanesi götürdük emar falan çektiler ayağı kırık ameliyata almamız gerekiyor dediler. Uzun süre bekledikten sonra şimdi alçıya alalım bir iki gün sonra gelin ameliyata alacağız dediler. İki gün sonra düzce Atatürk hastahanesi gittik kırık falan yok kim dedi kırık diye damar sıkışmış hasar görmüş dediler meltem verdiler bazı hareketler gösterdiler. Bir hafta içinde düzeldi.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

YURDANUR SAVAŞ

17.08.2019

Boludaki hastanenin yoğun bakımına götürecek bir ambulansı olmayan durumu acil olan hastamı iki saat bekletip boludan eşimin ölüsünü getirmeme sebep olan düzce araştırma hastanesine maalesef güven kalmamıştır yazıklar olsun

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Hanife Duman

17.08.2019

Yazik kimlerin eline kaldik rabbim kimseyi hasta etmesin

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%81,82

Nagihan Karaüç Yüksel

17.08.2019

Geçen gece kalp krizi geçirdim bir tane doktor yok birde acil stajer öğrenciler ellerinde telefon okey oynuyorlar biraz kendime gelince imza atıp çıktım gözünü seveyim özel hastanelerin paran varsa yaşamaya hakkın var yoksa ölmeye mahkumsun

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%55,56

Binnaz Sadak

17.08.2019

Düzce araştırma Hastanesi'ne sağlam giriyorsun ölün çıkıyor Ya özele yada Bolu ya gidiceksin Biz öyle yapıyoruz

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Nurdan Bektaş Köksal

17.08.2019

Ben orda ameliyat olucam çok korktum şimdi

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Selma Işıkçı

17.08.2019

Kan alma bölümü mahşer yeri gibi, tek bir personel vardı. Bekledik, bekledik, bekledik... Neden tek çalışıyorsunuz diye hemsireye sorduğumda 'personel yetersiz 'dedi. Bırakın hocayı, doktoru... Hemsire yok!

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Beratiye Merttürk

17.08.2019

Allahım düşürmesin .

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%40,00

NURDAN ÇETİNKAYA

16.08.2019

Duzce, devlet hastanesi Düzce, arastırma hastanesi berbat durumda bu yetkililer neden ilgilenmiyor doktor yok muhatap yok ucret talebi var ticate dokmusler resmen hasta canı cıksın umrumda degil bolu Adapazarı kadar olamadı Bı baksınlar hastene lerıne hizmet var yetkililer keyıfı bırakın hastene şeri insana hizmet ıcın ugrasın yeter bu milletin cektıgı

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Kevser Arabacı

16.08.2019

Allah düşürmesin hocalar beşten sonra özel muyane ediyorlarmış 100 TL. yüz liramız olsa evimize harcarız şikayet etmek lazım stejerlere öğrencilere kaldık

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Bahtiyar Kurnaz

16.08.2019

Paran varsa üniversitede doktor var yoksa yok

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Ramazan Bedir

16.08.2019

Üniversite hastanelerinde durum bu. Unvanlı Doktorlar sağlık köşelerine ofislerinde makale yazıp parasını alacak. Öğrencide Kendi yeteneğiyle bir şeyler yapmaya çalışacak. Unvanlı Doktorlar için hasta muayenesi sıkıcı geliyor bakmıyor bile....

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Emine Gökçe

16.08.2019

Ben bir yıl önce hamilelik testi için gittim sıra aldığım Kağıtda başka doktor yazarken muayeneyi başka bayan doktor yaptı ilk hamileliğim DİE çok bilgim olmadığı için doktora sorduğum her yanıt cevapsız kaldı benim hamile oluğunu söyledi keseyi göremedi ilk aylarda yapılmaması gereken muayeneyi yaptı söylememe rağmen ısrarla göremedi ta ki bir gece agrıyla hastaneye gittim oradaki nöbetçi doktor keseyi gördü ama bebeğiniz düşüyor dedi sabah doktora gelin size gerekeni yapsın dedi sabah doktora geldim bana git eve dinlen çocuk düşmüş zaten dedi halbuki daha düşük yapmamıştım eve geldim evde canım çıkacaktı ki ilk hamileliğimin verdiği cahillik yüzüne kendi canımdan da oluyordum kesinlikle hiç bir konuda kendinizi emanet etmeyin şimdiki aklım olsa şikayet ederdim

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Necmettin Kartal

16.08.2019

Tamam bu hastane çok kötü, gidin bir bakalım hastanede adım atacak yer yok,sanki bütün duzce hasta olmuş gelmiş,gerçi tüm hastahaneler dolu ya neyse,Allahtan fındık toplama zamanı. Fındık bi bitsin horun o zaman hastaneye gitmeyi.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

İlhami Alparslan

16.08.2019

Yazik düzce tıp a giden herkes şikayetçi yetkililerinde umrunda degil iktidarlara hep milletvekili çıkarırız heyt diyebilen yok. Düzce ustelik Turkiyenin ist ve ankaranin ortasında

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%60,00

Hürcan Özkan

16.08.2019

Düzce üniversite hastanesi derhal hizaya sokulmalı, rektörler önce insan olmalı, rezilligin daniskası yuh derim, ordan mezunnolcak öğrencilerde de bilgi sıfır olur, kasap yetıstiriyorlar sanki yazıklar olsun bin kere o üniversiteye yüz karası

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%71,43

Ayhan Alkan

16.08.2019

Eşimin başını orda yediler

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

Pusat Ayyıldız

16.08.2019

İnsanlar üzerinde deney yapiyor stajerler

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%40,00

Recep Erdem

16.08.2019

Aynen öyle kardeşim maalesef kendileri yatıyor paralar lup cebe talebeleri hastaları yarım ediyor ya da ahirete gönderiyor ne zannediyorsun vur patlasın çal oynasın

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Selahattin Drumuş

16.08.2019

Ben üç ay koştum başta güvenlik görevlisi olmak üzre bütün birimler rantçıların elinde temizlikçi işine geldiği gibi güvenliçilere biz ailemizi güveniyorz ama deyil sakarya daha iyi ilgi alaka var

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%60,00

Kemal Bekçi

16.08.2019

bu hastane yıllardır hizmet veriyor bu şekilde yenimi bilginiz oldu yoksa sizdemi eniştenizden öğrendiniz. devlet denetimi sıfır denetimler güzel bir restoranda yemekten ibaret nerede recep yazıcıoğlu gibi hastane ziyareti yapan

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Nurhan Dayanıklı

16.08.2019

Bende aynı şikayet kalbe gittim akşama kadar acilde yattım tansyona baktılar akşama kadar biuzman görsün dedim kagatları yukarı göstediler yanıma bile gelmediler sonra sıra al dediler bende gitmedim allah düşürmesin vijdan versin

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%42,86

Hasan Görkem Göktuğ

16.08.2019

Ben bi hasta oldum yemin ediyorum acilde öğrenci doktor vardı salgın dedi ben boğazımın şişliğinden su yutamıyorum kafam kadar antibiyotik verdi o gece uyuyamadım sabah antibiyotik iyi gelir diye beklerken dahada fena oldum bir gram fayda etmedi yine gittim iğne verdiler bide hemen fayda etmezmiş mahfoldum ben gece kabustan uyuyamadım iki kere ilaç parası verdim ama öğrenci eline çok bıraktılar insanları doktorlar keyif yapacak diye insanlar ölmelimi yani bumudur ben her rahatsızlıkta oraya gidiyorum ama artık korkar oldum buna bi çare bulunmalı

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%60,00

Jale Güngör

16.08.2019

Arkadaşım babasıni yürüyerek götürdü aynı gün ölüsünü aldı . Annemi komaya soktular boluya sevk orda öldü..çünkü stajerler 15 dakikada bir kan alıyor ,hastayı sürekli rahatsız ediyorlar dinlendirmiyorlar vücudunda kan bırakmıyorlar sonra gelsin dializ ve hasta mevta...çocuklarıma vasiyet ettim beni oraya götürmeyin diye 1 Bunu sil, gizle veya şikayet et

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%62,5

TC Köksal Atmaca

16.08.2019

Bir düzceli olarak 36 yaşıma kadar 3 kere gittim zoraki olarak stajer doktorların insanlara davranışı beş para etmez doktor olmayı öğrenmeden önce insan olmayıda öğretseler keşke.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

Nesrin Güleryüz

16.08.2019

Düzce Üniversitesine Allah düşürmesin

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%57,14

Nil

16.08.2019

Ya çalışanların hasta kayıt formundaki tanı ile dalga geçmeleri ...ağzının payını aldı yerin dibine girdi ...ne doktorları ne diğerleri ... okumak cahilliklerini almış eşeklikleri baki kalmış😏😏😏

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

Şahit

15.08.2019

Hastalarla ilgilenilmiyor hep paraya teşvik ediyorlar ameliyathanede hemşireler sabah 2 saat boyunca kahvaltı yapıyorlar kızartma felan yapıyorlar kimse ilgilenmiyor ameliyathane hemşireleri yarım gün çalışıyor yardımcı hemşire ameliyata yardim etmiyor hep dışarılarda kimse bu duruma dur demeyecek mi

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%69,23

Derya deniz

15.08.2019

Bu arada Düzce devlet hastanesi acilde calisanlarin ve hastalarin canı çıkti.Bekleyen hastalar yogunluk nedeniyle en az 2 saat bekledi.Calisanla nefes almadan dısadida beklemeye tahammul edemeyen, beklerken gerilen hastalarin sözel saldırı ve tehditleri altinda ezildi.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

İlhami Alparslan

15.08.2019

Herkes duzce tip fakltden kaciyor. Bolu sakarya kocaeli ist ank raya gidiyor. Yıllardır iktidarlara milletvekili veren Düzce iyi hizmet alamiyor. Vatandastanda ses yok. Tip ta çalışan bir eleman sakin hasta olup gelmeyin diyor. Bu hale nasil dustu bir ilgilenen yokmu merak ettim

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%60,00

İlkay Karatosun

15.08.2019

Demekki ölmeliyiz anlaşılan o

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Azmi Salihoğlu

15.08.2019

Düzce üniversitesin de genellikle bütün. branşlarda hizmet uzmanlık öğrencileri tarafından verilmekte bolu ve sakarya eğtim araştırma hastanelerinde profesör ve doçentler hizmet veriyor bu yüzden bolu ve sakarya eğt araştırma hst poliklinik ve yataklı servisleri düzceli dolu düzcedeki prof ve doçentler döner sermayeye ücret yatırırsan muayene ediyorlar

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%71,43

Betül

15.08.2019

Nefretttt ettiğim bi hastanee!! Allah kimseyi oraya düşürmesin. 9 aylık hamile halimle gece 1 de hastaneye gidip sabah 5 te çıktım ve yapılan işlem sadece kan tahlili ve nst ! Damar yolu açıp kan aldılar serum takılması ne mümkün parmaklarımı oynatamadım acısından damar yolunu çıkarttırdım gerekirse tekrar açtırırım dedim. Nst deseeen ben insan deilim zaten nstye bağlanmak için yarım saat bekle nst btti çalışan gelicek nstyi kapatıcakta asla bakmıyor 3 kere seslenmeme rağmen yanıma gelme tenezzülünde bulunmadı kalkıp herşeyi söktüm çıktım ordan sonuç serum takılcak diyor doktor serum taktırmak için acil tarafına bidaha hadi gttik kapılar kapalı hasta varmışcasına kapıda bekliyorz açık bulduğum kapıdan içeri girdim ve çalışanlar uyuyo bense doğumuma 10 gün kalmış biri olarak o kapılarda o çalışanların keyfini bekledim baktım kmse ilgilenmio herşeyi bırakp çıktım. Kurban olayım özel hastaneye!

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%40,00

Nesrin Güleryüz

15.08.2019

eşim felç geçiriyormuş ambulans geldi Üniversite hastanesi acil gittik serum takıldı tansiyon yüksek biraz düştü eve döndük ertesi sabah eşim daha kötü oldu Bolu araştırma hastanesine acil giriş yaptık çok memnun kaldım çok şükür şimdi iyi bizim Üniversite ne zaman gittiysem yanlış teşhis kondu

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%40,00

Zerrin Güzelcik

15.08.2019

allah dusmanimi dusurmesin rezalet bir hastane

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%40,00

Yüksel Çakmakçı

15.08.2019

Kanser hastasıyım 3 ay gidip geldim gün verdiler bekledim nihayet çekimleri tamamladım hepsini doktorun önüne getirdim 20 yaşlarında bir bayan bakacakmış ben nerede buranın hekimi dedim ben bakıyorum onurbey ağır hastalara bakıyor dedi çok kızdım toparlanıp ayrıldım hiçmemnun kalmadım

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Ayla Seyok

15.08.2019

Benimse ayağımda kırık ve çatlak muştu ortapediye gittim rontgen çekildi dr odasina gittim dr bilgisayarda röntgene bakip benim durumumla ilgileneceginekafasını bilgisayardan kaldırmadan ne şikayetin var diye bana sordu ayağım morarmış şiş durumda ne yapalım ne istiyorsun diye bana sordu eşimde siz gerekeni bilirsiniz deyince alçiya yolladi ama alçida ayak topugunda olan birsey dizlere kadar alçı eve geldim sular aķiyor bukadar hizmet

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

Şükran Arslan

15.08.2019

Devlet hastanesi harika kendi adıma söylüyorum hiç olmazsa muayene ediyorlar ve hastayı üzmüyorlar. Bacağım kırıldı amaliyata aldılar platin takıldı 3 yıl oldu ancak yeni yeni deyneklerimle yürümeye çalışıyorum bu amaliyatı yapan DÜZCE üniversitesi diz kapağimdan leğen kemiyine kadar platin ve ben DR.hiç görmedim öğrenciler vizit yapıyorlar. Şimdi ben üniversitesiye gidermiyim amaliyat olalı 3 yıl oldu Devlet hastanesi ne gidiyorum allah üniversitesi ye düşmanımı dahi düşürmesin bu kadar aslında çok yazacaklarım var kitaplara sığmaz yeterlimi.....

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%40,00

Ersin Songül

15.08.2019

Paran varsa özel olarak gidersin ogretim gorevlileri bakar guzel ilgilenirler onun disinda bes para etmez

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

Şenay Çarpar

15.08.2019

Annemin başını orda yediler sağlam girdi bir kirikla ölüsü çıktı allah oraya düşürmesin kimseyi

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%60,00

Engin Demir

15.08.2019

Aynen bende bir Düzceli vatandaş olarak katılıyorum acilde özellikle uzman hekimler olmalı devlet hastanesi ordan daha iyi

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Kenan Şensoy

15.08.2019

Aynen Katılıyorum

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%88,89

Tuncer Yavuz

15.08.2019

Aynen öyle çok sıkıntı bir şey olduğu zaman hocaları telefonla arayıp ne yapalım diye soruyorlar hocalar evden yönetiyor işleri ve bu insanlar devletimizden yüksek maaş alıyorlar

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

Nur Otlu

15.08.2019

Devlet hastanesi de bir numara zaten . En azından insan gibi davranıyorlar devlette resmen korkuyorum dedim muayene yok bıraktılar hasta psikolojisinden anlamıyor ama araştırmada biraz daha iyi ilgileniyorlar . Devlet hastanesi 5 para etmez. Tabi ki doktoruna denk gelmek lazım. Evet araştırmada özel muayene olay benim de canımı sıkıyor da kötünün iyisi dersek idare eder. Yada paranın gözünü seveyim her kapıyı açıyor

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%40,00

Adnan Akad

15.08.2019

17 yıldır eğitimin ne hale geldiği hastanelerdeki doktorların bilgisinden belli olmuyor mu,uyanın da balığa gidelim,siz bunlara doktor mu diyorsunuz..

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%60,00

Semiha Üstündağ

15.08.2019

Evet aynen Düzce universite hastanasin de

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Şükran Arslan

15.08.2019

Çığ altında kaldık

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%66,67

Engin Sevinç

15.08.2019

Aynen öyle öğrenci yetiştirmek icin hastalari kobay olarak kullaniyorlar damarin nerede oldugunu bilmeyen igneyi nasil kullanmasini bilmeyen kan almaya ugrasiyor. Baslarinda bir hemsire bile yok bir hastadan yarim saat arayla kan almaya gonderiliyorlar. Hastalarimizin oradan cikmasi mucize

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Özlem Toprak

15.08.2019

Malesef öyle

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Meryem Kurt

15.08.2019

Çok doğru ama ne yazık ki yine gidiyoruz kime şikayet edecen herkes aynı tempoda

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%62,5

Hasan Terzi

15.08.2019

Zaten kim orya gitse ölüyo

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%62,50

Mehmet Emekoğlu

15.08.2019

Evet Aynen Öyle

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Ekrem Usta

15.08.2019

Bunu bugunmu anladınız

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%72,73

TC Oğuzhan Eda Kandemir

15.08.2019

konusturmayin beni simdi bir daha o hastaneye adim atmam bu kadar net konusuyorum devlet hastanesi bir numara

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Tuncer Yavuz

15.08.2019

Aynen öyle çok sıkıntı bir şey olduğu zaman hocaları telefonla arayıp ne yapalım diye soruyorlar hocalar evden yönetiyor işleri ve bu insanlar devletimizden yüksek maaş alıyorlar

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Yaşar gökçe. Cumayeri

14.08.2019

Sağlıklı ocaklari hastanenyin acilinden daha temiz ve doktorları daha başarılı .

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Yalçın Erden

10.08.2019

Aynen katılıyorum

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%44,44

Demokrat Parti Düzce İl Başkanlığı

10.08.2019

Düzce araştırma hastanesinde 12 profesor doktorumuzun istifa ettiği 8 zinin hastanemizden ayrıldığı dogrumudur. Eğer içerisinde doktor yoksa bina ne ise yarar binanın üzerindeki tabela neyi ifade eder.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%45,45

Aslı Ulcay Tuğan

10.08.2019

Çoğu doğru, eşimin durumu nedeniyle çok sık acile gideriz; iki yıl öncesine kadar acilde verilen hizmetten çok memnunduk ancak birkaç ay önce gittiğimizde nasıl kaçacağımızı bilemedik... görevli hemşireler şaşkın, kan alamıyor, birtane yabancı hekim var doğru dürüst Türkçe bilmiyor iletişim kuramıyorsunuz, birtane özveri ile çalışan kadın hekim var insanüstü bir çaba sarf ediyor, herkes elinde bir kağıtla ona koşuyor, kâh bilgisayarda, kâh hasta başında bu arada hastası ile ilgilenilmedigi için kavga edenler...adını bilmiyorum ama o kadın hekime çok üzülerek oradan ayrıldım.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

İbrahim Berk

10.08.2019

Yıllardır öyle. Benim eşim 98 den 2005 e kadar samsun tıp fakültesinde öğrencilere kobay oldu beeee bıktım usandım 2005 ten beri özele gidiyorum onlarda farkı 185. 200 tl ye çıkartmışlar orayada gitmiyorum artık devlet hastanesine gifiyorum oradada muayene yok hadta çok hastaya ayiracak zaman yok nasıl teşhis konup tedavi olacak bu hastalar bilmiyorum. Ortalık akıl hastasıyla doldu taştı allah sonumuzu hayır eylesin

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%55,56

Kemal Kuş

10.08.2019

Aynen profesör yukarda çıraklar aşağıda paran varsa adamın varsa yaşarsın yoksa ölürsün hastalanmadan hastaneyi ara sıra ziyaret etmek lazım sağlığın kıymetini bilmek için

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Ozgur Akca

10.08.2019

İddaa değil gerçek,oraya tedavi amaçlı gelen çoğu hastaları kobay gibi kullanmaya çalışıyorlar.. Üstüne hijyenik bir ortam olması gereken poliklinik servislerinde 20,30 öğrenci birden muayene olan hastanın etrafında toplanıp armut gibi izliyorlar..Ben kulak ağrısı şikayeti ile gitmiştim,10 öğrenci etrafına doluştu, doktor onlarında kulağıma bakmaları konusunda izin istedi benden hayır dedim..Bence buna bir çözüm bulsunlar, insanları oyuncak gibi görmekten vazgecsinler... saygılar

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%58,33

Yasin Aydın

9.08.2019

Evet öğrencilere emanet hiç bir doktor rutin hastalarını kontrol etmiyor

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Sevim Dikiş

9.08.2019

Bahsedilen konu iddia değil aynen doğru 27 Temmuz 2019 tarihinde bizzat yaşadık ne yazıkki

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%45,45

Nurcan Yayla

9.08.2019

Senelerdir hastalara asistanlar başliyor.annem yoğun bakimdayken koluna taktiklari aletin pili bitti pil aramaya koyuldum hasta yalinlari hiç bir şekilde bilgilendirilmiyor bir hastane de pil olmazdi ya. Zaten araştirma hastanesine allah kimseyi düşürmesin

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%41,67

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

21.01.2020 13:48

6 YILDIR KAÇAK SU KULLANIYOR

21.01.2020 14:09

Ulaşıma kapanan 40 köy yolu açıldı!

20.01.2020 17:15

 İl Özel İdaresi çalışmalarını sürdürüyor!

21.01.2020 14:42

Valilikten vatandaşlara yayla uyarısı!

23.01.2020 16:00

64 Barodan ortak açıklama: Hiç kimse mahkemelere emir ve talimat veremez!