Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:54] Uluslararasılaşmanın önemine vurgu yapıldı! -- [16:40] Çeken adaylığını açıkladı! -- [16:20] Hizmet araçları öz kaynaklarla tamir ediliyor! -- [16:13] Tekerlekli sandalye talebi karşılandı! -- [13:15] Mahalle ziyaretleri Kalıcı Konutlarda devam ediyor! -- [13:07] Kavşakta bas geç sistemi aktif hale getirildi! -- [12:57] Bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor! -- [12:47] Asar Suyu Projesi için ulusal bir yarışma düzenlenecek! -- [10:58] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [09:57] BİR BELEDİYE HAYAL EDİYORUM --
Gündem
SODAM projesi devam ediyor!

Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde kadınlara yönelik kurulan “Düzce Sosyal Yardımlaşma Merkezi (SODAM) hizmete açıldı.

SODAM projesi devam ediyor!

14.10.2019
55 kez okundu.

   Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışma Vakfı bünyesinde kadınlara yönelik kurulan “Düzce Sosyal Yardımlaşma Merkezi (SODAM) hizmete açıldı.

 

   Düzce Valisi Dr. ZülkifDAĞLI’nın koordinatörlüğünde,  Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde, kadınların psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleriyle toplumsal entegrasyonlarının sağlanması amacıyla kurulan Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) girdi.

 

   SODAM Projesi ile ilgili Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

 

   “2018 Mayıs ayında faaliyete geçen meslek edindirme kurslarında yeni dönem, 07.10.2019 tarihinde başlamıştır. 5. Dönem düz dikiş makineci kursumuzda kayıtlı 25 kursiyerimiz ve iki dikiş sınıfımız mevcuttur.

 

   SODAM projesi ile dezavantajlı kadınların eğitim yoluyla bilinçlerinin arttırılması, istihdam edilebilmeleri için donanım kazanmalarının sağlanması ve işe yerleşmelerine aracı olunması,  sosyal ve kültürel gelişimini devam ettiren, kazandığı mesleki yeterlilik sayesinde özgüven sahibi olan ve üretime katılan, toplumla barışık kadın ve genç kızların sağlıklı aile standartlarına ulaşması için faaliyette bulunulması amaçlanmaktadır.

 

   Kursiyerlerin moral, ahlaki ve manevi değerlerini güçlendirmek, cuma günlerinin manevi atmosferini yaşatmak adına İl Müftülüğü ile koordineli olarak “Cuma Sohbetleri” programı başlatılmıştır. Cuma sohbetleri programı her hafta Cuma günleri düzenli olarak farklı konularda Müftülük tarafından görevlendirilen Vaize aktarımında gerçekleşmektedir.

 

   Kursiyerlerimize AEP (Aile Eğitim Programı) kapsamında (ebeveynlik, sağlık ve madde bağımlılığı konularında) eğitim almaları sağlanmaktadır.

 

   Bağımlılıkla Mücadele konusunda önleyici tedbir olarak kursiyerlerle YEDAM meslek elemanları buluşturularak, eğitim almaları sağlanmaktadır.

 

   AFAD’dan afet yönetimi ve DASK konusunda bilinçlendirici eğitim desteği sağlanmaktadır.

 

   İl Sağlık Müdürlüğü’nden kursiyerlerimize genel sağlık bilgileri, aile planlaması ve kanser taramaları eğitim desteği alınmaktadır.”

 

 

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

14.11.2019 11:23

KONURALP NE OLUR?

16.11.2019 12:52

Muhtar Acar, İSKİ'ye geçit vermedi!

20.11.2019 09:57

BİR BELEDİYE HAYAL EDİYORUM

13.11.2019 13:43

Yeni yol açma çalışmaları sürüyor!

19.11.2019 15:20

Bir müdür ataması daha!