Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[19:26] Sağlık Bakanlığı’ndan servisler için corona rehberi! -- [19:15] İçişleri Bakanlığı'ndan normalleşme süreci genelgesi! -- [15:59] Bekçi hırsızların saldırısına uğradı! -- [15:12] Şahin ve Kaya video konferans yöntemiyle bir araya geldi! -- [21:17] Erdoğan duyurmuştu! İdari izinlerle ilgili genelge yayımlandı! -- [17:45] OSB’lerde faaliyet gösteren fabrikalara maske dağıtıldı! -- [16:03] Vali Dağlı cuma namazına katıldı! -- [12:54] Cami bahçeleri ve açık alanlar dezenfekte edildi! -- [12:28] 18 yaş altı çocuklar ve gençler, büyükleriyle gezebilecek! -- [10:47] Çocuk İzlem Merkezi kuruluyor! --
Gündem
Düzceli Ülkücüler TBMM’ye çıkartma yaptı!

MHP Düzce İl Teşkilatı MHP Kurucusu Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in Ankara Beştepe’de bulunan kabrini ziyaret etti. Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Düzceli Ülkücüler TBMM’ye çıkartma yaptı!

28.11.2019
382 kez okundu.

   MHP Düzce İl Teşkilatı MHP Kurucusu Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in Ankara Beştepe’de bulunan kabrini ziyaret etti. Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

 

 

   Ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine geçen Düzce MHP il Teşkilatı burada ilk olarak Genel başkan yardımcılarını ziyaret etti. Grup, daha sonra MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir ile bir araya geldi.

 

   Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hemşehrilerini ağırladı. Ziyaretçi kabul salonunda gerçekleşen görüşmede Düzceliler, işsizlik sorunundan Düzce'de sağlık ve tarımda yaşanan sıkıntılara kadar birçok konuyu bizzat vekillere sorma fırsatı yakaladı.

 

 

   Düzce Milletvekilleri AK Partili Fahri Çakır ve Ayşe Keşir ile MHP'li Ümit Yılmaz'ın bugün mecliste önemli misafirleri vardı. Düzce'nin merkez ve ilçelerinden Ankara'ya gelen bir grup vatandaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyaretçi kabul salonunda milletvekilleri ile bir araya geldi. Ziyarette Düzce heyetine MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ile MHP'li Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin de eşlik etti.

 

 

   Hemşehrilerini mecliste ağırlamaktan duydukları memnuniyet dile getirerek söze başlayan Düzce Milletvekilleri, ardından vatandaşların sıkıntı ve taleplerine kulak verdi. Bir vatandaş, gençlerin iş bulma noktasında yaşadığı sıkıntıya parmak basarken, Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce'deki OSB'lere dikkat çekerek, özel sektörde iş imkanının olduğunu ancak daha çok kamuda işe girmek isteyenlerin kendilerinin kapısını çaldığını söyledi. Keşir ayrıca Düzce'de yeni iş imkanları açılması için çalıştıklarını vurguladı.

 

   Çocuk kardiyolojisi olmadığı için her ay hasta evladını şehir dışındaki doktorlara götürmek zorunda kaldığını anlatan bir annenin serzenişi üzerine ise Keşir, şöyle konuştu: "O konuda haklısınız. Bildiğiniz gibi Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemizde kalp-damar cerrahisi var. Normalde nüfusu 500 binin altında olan illere Sağlık Bakanlığı kordiyoloji hiç vermiyor. En yakın yere gidilmesini istiyor. Çünkü bunların donanımı gereği ülkede kalp-damar cerrah uzmanı sayılı. Yani biz cihaz alsak da oraya uzman gelmesi gerekiyor. Ancak bizim üniversitemiz olduğu için bu bölümü üniversitemize kazandırdık."

 

 

   Yine Milletvekili Ümit Yılmaz da çocuk kardiyologlarının 12-13 seneyi aşan bir eğitimden sonra pediatride uzmanlaştıklarını belirterek, Batı Karadeniz Bölgesi'nde Düzce'nin sonradan il olması nedeniyle Düzceliler ‘in çevre illeri sağlıkta daha cazip gördüğüne işaret etti. Düzce'nin son 1.5 yılda sağlık alanında önemli yatırımlar aldığına dikkat çeken Yılmaz, yapılan yatırımların maliyetini 9 milyon TL olarak açıkladı. Toplantıda yine selzede çiftçilere yapılan destek ödemeleri başta olmak üzere merak edilen birçok konu üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

26.05.2020 19:13

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden corona virüsü uyarısı!

26.05.2020 15:49

Milli Elektrikli Tren, 29 Mayıs’ta raya inecek!

25.05.2020 12:47

Jandarmadan drone ile bayram denetimi!

28.05.2020 14:54

Kaynaklar tükeniyor… Tek dünya düzenine yaklaşıyoruz!

25.05.2020 13:17

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 150 kişiye para cezası!