Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[19:08] Kent Bilinci ve Vatandaşlık Eğitimi önergelerini meclise sundu! -- [18:52] Müdür-Muhtar görüşmeleri başladı! -- [18:43] Sosyal medyada tatlı atışma! -- [18:36] Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti! -- [17:50] Çakıcı’dan Müdüre tepki! -- [16:12] Müdüre bir tepki de Duru'dan -- [13:34] Çocuklar her yönde eğitiliyor! -- [12:46] Bangladeş Tarım Başkanından DAGEM’e ziyaret! -- [11:55] Yiğit'ten Kafa Karıştıran Açıklama -- [11:33] İYİ Parti'den Yiğit'e 'AMA'lı açıklama --
Gündem
Düzceli Ülkücüler TBMM’ye çıkartma yaptı!

MHP Düzce İl Teşkilatı MHP Kurucusu Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in Ankara Beştepe’de bulunan kabrini ziyaret etti. Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Düzceli Ülkücüler TBMM’ye çıkartma yaptı!

28.11.2019
240 kez okundu.

   MHP Düzce İl Teşkilatı MHP Kurucusu Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in Ankara Beştepe’de bulunan kabrini ziyaret etti. Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

 

 

   Ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine geçen Düzce MHP il Teşkilatı burada ilk olarak Genel başkan yardımcılarını ziyaret etti. Grup, daha sonra MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir ile bir araya geldi.

 

   Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hemşehrilerini ağırladı. Ziyaretçi kabul salonunda gerçekleşen görüşmede Düzceliler, işsizlik sorunundan Düzce'de sağlık ve tarımda yaşanan sıkıntılara kadar birçok konuyu bizzat vekillere sorma fırsatı yakaladı.

 

 

   Düzce Milletvekilleri AK Partili Fahri Çakır ve Ayşe Keşir ile MHP'li Ümit Yılmaz'ın bugün mecliste önemli misafirleri vardı. Düzce'nin merkez ve ilçelerinden Ankara'ya gelen bir grup vatandaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyaretçi kabul salonunda milletvekilleri ile bir araya geldi. Ziyarette Düzce heyetine MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ile MHP'li Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin de eşlik etti.

 

 

   Hemşehrilerini mecliste ağırlamaktan duydukları memnuniyet dile getirerek söze başlayan Düzce Milletvekilleri, ardından vatandaşların sıkıntı ve taleplerine kulak verdi. Bir vatandaş, gençlerin iş bulma noktasında yaşadığı sıkıntıya parmak basarken, Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce'deki OSB'lere dikkat çekerek, özel sektörde iş imkanının olduğunu ancak daha çok kamuda işe girmek isteyenlerin kendilerinin kapısını çaldığını söyledi. Keşir ayrıca Düzce'de yeni iş imkanları açılması için çalıştıklarını vurguladı.

 

   Çocuk kardiyolojisi olmadığı için her ay hasta evladını şehir dışındaki doktorlara götürmek zorunda kaldığını anlatan bir annenin serzenişi üzerine ise Keşir, şöyle konuştu: "O konuda haklısınız. Bildiğiniz gibi Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemizde kalp-damar cerrahisi var. Normalde nüfusu 500 binin altında olan illere Sağlık Bakanlığı kordiyoloji hiç vermiyor. En yakın yere gidilmesini istiyor. Çünkü bunların donanımı gereği ülkede kalp-damar cerrah uzmanı sayılı. Yani biz cihaz alsak da oraya uzman gelmesi gerekiyor. Ancak bizim üniversitemiz olduğu için bu bölümü üniversitemize kazandırdık."

 

 

   Yine Milletvekili Ümit Yılmaz da çocuk kardiyologlarının 12-13 seneyi aşan bir eğitimden sonra pediatride uzmanlaştıklarını belirterek, Batı Karadeniz Bölgesi'nde Düzce'nin sonradan il olması nedeniyle Düzceliler ‘in çevre illeri sağlıkta daha cazip gördüğüne işaret etti. Düzce'nin son 1.5 yılda sağlık alanında önemli yatırımlar aldığına dikkat çeken Yılmaz, yapılan yatırımların maliyetini 9 milyon TL olarak açıkladı. Toplantıda yine selzede çiftçilere yapılan destek ödemeleri başta olmak üzere merak edilen birçok konu üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

4.12.2019 10:47

Yılmaz, Fındığı Gündemden Düşürmüyor

5.12.2019 15:04

DOĞU TÜRKİSTAN

6.12.2019 11:00

İl Milli Eğitim Müdüründen Skandal Sözler

3.12.2019 17:23

Şirketleştiler!

2.12.2019 15:07

Özlü; ‘Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz’