Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:55] İYİ Partili Gençler çöp topladı! -- [19:38] Turistik yerlerde inceleme yaptı! -- [19:26] Çamköy mevkiinde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü! -- [18:50] İYİ Parti Meclis Üyeleri 500 Gün kitapçığını değerlendirdi! -- [18:39] 10 yıllık su sayaçları değişiyor! -- [18:25] Mezarlıklar koruma altına alınıyor! -- [17:52] Meslek lisesi öğrencileri 28 Eylül’de staja başlayabilir! -- [17:25] Sokak satıcısı suçüstü yakalandı! -- [17:06] Kestane toplarken uçuruma yuvarlanan kişi kurtarıldı! -- [16:16] Filyasyon ekibini yanıltana cezai işlem uygulanacak! --
Gündem
‘Bisiklet Çalıştayı Düzce’de faydalı olur’

Düzce Bisikletliler Platform Başkanı Nizamettin Ulaş, “Düzce’nin bisiklet şehri olması için herkesin elini taşın altına koyması gerek ve belediyenin bir an evvel bisiklet yollarını arttırması lazım” dedi.

‘Bisiklet Çalıştayı Düzce’de faydalı olur’

12.02.2020
758 kez okundu.

  Düzce Bisikletliler Platform Başkanı Nizamettin Ulaş, “Düzce’nin bisiklet şehri olması için herkesin elini taşın altına koyması gerek ve belediyenin bir an evvel bisiklet yollarını arttırması lazım” dedi.

 

   Düzce Bisikletliler Platform Başkanı Nizamettin Ulaş, İstanbul’da gerçekleştirilen Bisiklet Çalıştayı izlenimlerini ve Düzce ölçeğinde yapılması gerekenleri paylaştı.

 

   Ulaş, Düzce’de bisiklet sporunun sevilmesi manasında önemli katkılar sunması, geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği festivallerle gerek ulusal gerekse uluslararası manada büyük ses getirmesinin yanında Düzce’nin tanıtımında rol oynadı, oynamayı da sürdürüyor.

 

   Ulaş, açıklamalarına Türkiye’de ilk defa İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bünyesinde kurulan kurduğu ulaşım daire başkanlığına ait bisiklet şehri projesi bünyesinde gerçekleştirilen Bisiklet Çalıştayı izlenimlerini paylaştı.

 

 

İSTANBUL BİSİKLET ÇALIŞTAYI

 

   Türkiye genelinde 350 kişinin katıldığı, üst düzey bisiklet uzmanlarının yanı sıra dünyayı bisikletle dolaşan bisiklet severlerin konferans verdiğini ifade eden Ulaş, “Herkes sorularını sordu, cevaplarını aldı, 70’e yakın bildiri de tartışıldı. İlçe Belediye Başkanları da bu işin içindeydi, İstanbul Belediyesi’nin bunu yapmasındaki sebep İstanbul Belediyesi’ne bağlı ilçe belediyeler var, bunların koordinasyonunu sağlamak” dedi.

 

   Her il’de olduğu gibi İBB’nin kent konseyi olduğunu ve bu konsey içerisinde Bisiklet Meclisi kurulduğunu belirten Ulaş, “Bende orada söz aldım ve Düzce olarak yapmak istediklerimizden bahsettim.  Ankara’dan birkaç dernekle birlikte aynı meclisin Düzce’de de kurulmasını istiyoruz dedik” şeklinde konuştu.

 

“DÜZCE’DE 30 BİN BİSİKLETÇİ VAR”

 

   Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu’na Düzce kent konseyi bünyesinde bisiklet meclisi kurulmasına yönelik hem dilekçe hem de 15-20 sayfalık yönetmeliğini verdiği ve Düzce’de kurulması konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu ifade ederek konuşmasına devam eden Nizamettin Ulaş, şunları kaydetti;

 

   “Kendisi benden dilekçeyi aldı ancak bugüne kadar dönüş yapmadı. Kurulur mu kurulmaz mı onu da bilmiyorum. Düzce’de 30 bine yakın bisikletçi var. Bunun % 10’u trafiğin içerisinde. Aslında Bisiklet meclisinin burada kurulması daha cazip. Düzce’miz bisiklet açısından Konya’dan sonra gelen 2. şehir. Türkiye genelinde yani kişi başına düşen bisiklet sayısı fazla ancak toplasan 10 kilometreden fazla bisiklet yolu yok.”

 

 

“BİSİKLET MECLİSİ KURULSUN”

 

   “Panolara Düzce bisiklet şehri olacak demekle falan olmuyor. Bir an evvel icraata geçilmesi lazım. Bisiklet Meclisi kurulsun ve içinde bisiklet üreticileri, tüketicileri, park yerleri bisiklete dair her şey olsun” diyerek konuşmasını sürdüren Ulaş, şunları dile getirdi;

 

   “Önümüzde festivaller var. Bu festivallerin yapılmasında Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği de işin içindelerdi ancak destekleyici olarak katkı vermediler. Geçmiş yıllarda çok güzel organizasyonlar yaptık ev Düzce’yi en güzel şekilde tanıtmaya çalıştık.  Bu sene de Temmuz’un 15’inden sonra yapmayı düşünüyoruz.

 

   Düzce’nin ileri gelenlerinin taşın altın elinin sokmaları lazım sanayi bölgesinde bir sürü fabrika var. Her fabrika 500 lira destek verse her türlü festivali yapabiliriz. Katkı vermeleri lazım bununla ilgile de çalışma yapmaya başlayacağız.”

 

“BİSİKLET ÇALIŞTAYI DÜZCE’DE FAYDALI OLUR”

 

   İstanbul’da ki çalıştayın bir benzerinin Düzce’de yapılması konusunda ki görüşlerini de paylaşan Ulaş, “Çok daha iyi olur. Çünkü Düzce, Konya’dan sonra kişi başına en çok bisiklet düşen bisiklet şehridir. Düzce bunu gerçekten hak ediyor. Bunu Sayın Başkana da söyleyeceğiz.  Güzel neticeler alacağımızı da düşünüyoruz. İstanbul’da ki çalıştayda 70’e yakın bildiri yayınlandı ve herkes fikirlerini söyledi. Onlar yeni kurulduğu için bizim kadar tecrübe sahibi değiller. Düzce’de bu çalıştayın çok daha faydalı ve gerçekçi olacağı kanaatindeyim” dedi.

 

“HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI LAZIM”

 

   Düzceli yetkililerden bisiklet meclisi kurulması konusunda bir an önce harekete geçmeleri talebinde bulunan Nizamettin Ulaş, “Bir an evvel bu sistemin kurulması, bisiklet yollarının fazlalaşmasını istiyorum. Başkanlığın bir an evvel bisiklet şehrini kurması gerekiyor. Düzce’nin bisiklet şehri olması için herkesin elini taşın altına koyması gerek ve belediyenin bir an evvel bisiklet yollarını arttırması lazım” diye konuştu.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

20.09.2020 21:00

Otomobilde uyuşturucuyla yakalanan 2 kişi tutuklandı!

20.09.2020 20:50

Türkiye'de kaçak elektrik kullanım haritası!

23.09.2020 14:47

Uyuşturucu operasyonlarında 4 kişi tutuklandı!

22.09.2020 16:06

Belediyeden 550 aileye kırtasiye çeki!

21.09.2020 17:44

Uzaktan eğitimi iyileştirme çalıştayı online gerçekleştirildi!