Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[18:28] MARADİT;’ SARIOĞLU ETİK OLMAYAN BİR YOL İZLEMİŞ’ -- [17:56] Özlü, Cebeci’yi ağırladı! -- [16:27] KGD den tablet yardımı çalışması! -- [15:55] Roma dönemine ait 71 sikke ve 1 bileklik ele geçirildi! -- [15:15] Yeni bisiklet yolları yapımına başlandı! -- [14:50] Orman ürünleri fabrikasında patlama: 1 yaralı! -- [14:35] 6,2 kilometrelik bölge kısa sürede bitirilecek! -- [14:04] Su ve kanalizasyon çalışmaları devam ediyor! -- [13:33] Spor ve eğitim alanında iş birliği protokolü! -- [13:15] DÜ ile OSB eğitim protokolü imzaladı! --
Gündem
‘Kısa çalışma ödeneği’ devrede!

Düzce’de koronavirüs salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenlerin Düzce Valiliği Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurabileceği bildirildi.

‘Kısa çalışma ödeneği’ devrede!

24.03.2020
440 kez okundu.

   Düzce’de koronavirüs salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenlerin Düzce Valiliği Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurabileceği bildirildi.

 

   Dünyaya yayılan ve Türkiye’yi de etkileyen koronavirüs salgını iş hayatını da olumsuz etkiledi. Devlet işverenlerin bu süreci en az hasarla atlatması için gerekli düzenlemeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

 

   Bilindiği gibi kısa çalışma genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz ve zorlayıcı sebeplerle işyerindeki çalışma süresinin en az 1/3 oranında azaltılması veya faaliyetin en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde uygulanabiliyor. Kısa çalışma uygulaması halinde gerekli şartları sağlayan işçilere, çalışılmayan dönemler için 3 aya kadar kısa çalışma ödeneği ödeniyor.

 

   18 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Koronavirüs (Covid-19) kapsamında açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi”nde yer alan “Kısa Çalışma Ödeneği”nin devreye alınarak, bundan faydalanmak için gereken süreçlerin kolaylaştırılması ve hızlandırılması çerçevesinde Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde çalışmalar devam ediyor.

 

   Valilikten konuya ilişkin yapılan yazılı bilgilendirmede şunlar kaydedildi:

 

   “İlimizde koronavirüs (Covid-19) salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenler, 23 Mart 2020 tarihinden itibaren Düzce Valiliği Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü için oluşturulan kısacalısma.duzce@iskur.gov.tr elektronik posta adresine gerekli belgeleri göndermek suretiyle başvurabileceklerdir. Elektronik ortamda gönderilecek belgelerin ıslak imza ile imzalandıktan sonra bilgisayar ortamına taratılarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Kısa çalışma ödemeleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirilecektir. Kısa Çalışma Ödeneği Başvuru Formlarına İŞKUR https://iskur.gov.tr/işveren/kisa-calisma-odenegi internet adresinden ulaşılabilecektir.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

24.09.2020 13:23

DEVA Partisi’nin Cumayeri ve Gölyaka İlçe Başkanları belli oldu!

24.09.2020 18:34

Sanayicilerin taleplerini iletti!

24.09.2020 12:59

DEAŞ operasyonunda yabancı uyruklu 6 kişi yakalandı!

24.09.2020 16:26

‘Mavi Vatanımıza yönelik emperyalist tehdidi alt etmeliyiz’

25.09.2020 18:25

Mezarlıklar koruma altına alınıyor!