Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:23] Şahin, Tarım Bakanlığı istişare toplantısına katıldı! -- [12:40] Oto kuaförleri ve yıkamalarda alınacak önlemler! -- [12:24] 9. Meslek Komitesi toplandı! -- [11:09] Oto kiralama ve galericiler için alınacak Covıd-19 önlemleri! -- [19:03] Personel servis araçlarındaki tedbirler belirlendi! -- [18:44] Kütüphanelerde alınması gereken önlemler! -- [18:23] Spor salonları ve spor merkezlerinde alınacak önlemler! -- [17:14] Beton santrali üretim tesisine araç takviyesi! -- [16:49] Yeme-içme hizmeti sunan işletmelerde Covıd- 19 önlemleri! -- [16:41] Pazaryerlerinde alınacak tedbirler! --
Gündem
Konuralp bölgesi pazar yerine sıkı denetim!

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, İçişleri Bakanlığının Korona virüs önlemleri kapsamında pazar yerleri için yayımladığı genelge hususunda Konuralp bölgesi pazar yerine denetim gerçekleştirdi.

Konuralp bölgesi pazar yerine sıkı denetim!

3.04.2020
479 kez okundu.

   Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, İçişleri Bakanlığının Korona virüs önlemleri kapsamında pazar yerleri için yayımladığı genelge hususunda Konuralp bölgesi pazar yerine denetim gerçekleştirdi.

 

    İçişleri Bakanlığı Korona virüs tedbirleri kapsamında valiliklere ek genelge göndermişti. Pazar yerlerinde giyim, oyuncak, hırdavat,  züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyeceği, geçici süreliğine bu tezgahların kapatılacağı, market ve pazar yerlerine çocukların alınmaması, satıcıların hijyen koşullarına dikkat etmesi belirtilmişti. Bu genelge doğrultusunda Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri Konuralp bölgesi pazar yerine denetlemelerde bulundu. Pazar tezgahları arasında en az 3 metre mesafe bulunması, satıcıların maske ve eldiven kullanması, müşterilerin ürünleri seçmemeleri, sebze ve meyvelerin poşetli satışı, çocukların pazar alanlarına alınmaması, pazar giriş-çıkışlarının yoğunluk oluşturmadan kontrol altında tutulması hususunda kontrollerini sağladı. Mevzuata aykırı ürünlerini satışa koyan satıcıların tezgahları kaldırıldı.

 

   Düzce Belediyesi zabıta ekipleri, “Vatandaşlarımızın sağlığı öncelikli konularımızdan biridir. Denetimler esnafımızı cezalandırmak için değil halkımızın sağlığını korumaya ve bilinçlendirmeye yönelik yapılmaktadır. Bu konuda denetimlerimiz il genelinde kurulan tüm pazar yerlerinde düzenli olarak devam edecektir” açıklamasında bulundu. 

 

 

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

30.05.2020 19:26

Sağlık Bakanlığı’ndan servisler için corona rehberi!

28.05.2020 14:54

Kaynaklar tükeniyor… Tek dünya düzenine yaklaşıyoruz!

1.06.2020 13:16

Kamu bankalarından kredi paketi!

28.05.2020 20:30

Erdoğan yeni kararları açıkladı: Seyahat kısıtlaması kalktı, kafe ve restoranlar açılacak!

30.05.2020 15:59

Bekçi hırsızların saldırısına uğradı!