Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[14:39] Sürekli İşçi alımı kura çekimi gerçekleşti! -- [14:15] Ticari taksilerde koronavirüs önlemleri! -- [13:58] DÜ'den ‘Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı’ için iş birliği! -- [13:40] Oyuncak mağazalarında Covıd-19 önlemleri! -- [13:23] Şahin, Tarım Bakanlığı istişare toplantısına katıldı! -- [12:40] Oto kuaförleri ve yıkamalarda alınacak önlemler! -- [12:24] 9. Meslek Komitesi toplandı! -- [11:09] Oto kiralama ve galericiler için alınacak Covıd-19 önlemleri! -- [19:03] Personel servis araçlarındaki tedbirler belirlendi! -- [18:44] Kütüphanelerde alınması gereken önlemler! --
Gündem
Gösterişli; ‘Ekiplerimiz yangına tam donanımlı araçlarla müdahale etti’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’i karşı karşıya getiren fabrika yangını ile ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli açıklamalarda bulundu.

Gösterişli; ‘Ekiplerimiz yangına tam donanımlı araçlarla müdahale etti’

22.05.2020
355 kez okundu.

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’i karşı karşıya getiren fabrika yangını ile ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli açıklamalarda bulundu.

 

   1. OSB'de faaliyet gösteren Deima Elektromekanik Ürünler A.Ş’de yönetici olarak çalışan İYİ Partili Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’in Düzce İtfaiyesi’ne yönelik eleştirilerinin gerçeği yansıtmadığını savunan Gösterişli, “İşyerinin yangından korunma yönetmeliği esaslarına göre yeterli olmadığı, Düzce İtfaiyesi’nden önce, fabrika acil durum ekibi ve Beyköy İtfaiyesi’nin yangına müdahalede bulunmadığı belirlendi.” diyerek acil müdahalede yetersiz bir fabrikaya Beyköy Belediyesi’nin nasıl ruhsat verdiğini sorguladı.

 

   Fabrika yangını ile ilgili son açıklamayı ise Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli yaptı.

 

   İyi Partili Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’in yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını savunan ve “Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına tam teçhizatlı araçlarla müdahale etti” diyen Gösterişli,  14 Mayıs 2020 tarihinde Beyköy 1. OSB'sinde faaliyet gösteren Deima Elektromekanik Ürünler A.Ş’ye ait fabrikanın toz silosunun bulunduğu bölümde yangın çıktı.

 

   İlk olarak fabrika yetkililerinin saat 15.03‘te Düzce Belediyesi itfaiyesini araması üzerine olay 112 Acil üzerinden 15.05’te belediyemiz İtfaiye Müdürlüğümüze iletildi ve aynı dakikada çıkış yapıldı. 112 yangına müdahale personeli 1 adet 32 metre merdivenli araç, 1 adet 20 metre merdivenli arazöz, 1 adet ilk müdahale arazözü ile olay yerine giden ekiplerimiz, 15:12‘de olay yerine ulaştı ve ilk müdahale yapıldı. Bahse konu vakada ilk önce 32 metre merdivenli araç ve akabinde 20 metre merdivenli araç ile 1. ve 2. Toz Silosuna yapılan yerinde ve doğru müdahale ile yangın kısa sürede kontrol altına alındı ve akabinde soğutma çalışması yapıldı.” diye konuştu.

 

   Yangının fabrikada bulunan bir makineden çıktığını kaydeden Gösterişli, “Yangının toz emiş ağzına makinadan kıvılcım atması sonucu başladığı tespit edilirken, işyerinin yangından korunma yönetmeliği esaslarına göre yeterli olmadığı, Düzce İtfaiyesi’nden önce, fabrika acil durum ekibi ve Beyköy İtfaiyesi’nin yangına müdahalede bulunmadığı belirlendi. Düzce İtfaiyesi olarak sadece kendi sınırlarımız içinde değil tüm ilçe ve çevre illerde meydana gelen vakalarda ekibimiz ve teknik donanımlı kadromuz ile halkımızın hizmetinde olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim. Çok şükür ki can kaybı olmadan ekiplerimizin yerinde müdahalesiyle bir vakayı daha sonuçlandırdık.” diye konuştu.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

30.05.2020 19:26

Sağlık Bakanlığı’ndan servisler için corona rehberi!

28.05.2020 14:54

Kaynaklar tükeniyor… Tek dünya düzenine yaklaşıyoruz!

1.06.2020 13:16

Kamu bankalarından kredi paketi!

28.05.2020 20:30

Erdoğan yeni kararları açıkladı: Seyahat kısıtlaması kalktı, kafe ve restoranlar açılacak!

30.05.2020 15:59

Bekçi hırsızların saldırısına uğradı!