Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:52] 18 yaş altı için veli şartı kaldırıldı! -- [17:10] DÜ önemli bir başarıya daha imza attı! -- [15:43] 15 Temmuz şehitleri anısına sancak koşusu düzenlendi! -- [14:53] Düzce’nin LGS'deki gururu Alperen Ün oldu! -- [12:28] Asfalt yama çalışmaları devam ediyor! -- [12:05] LGS sonuçları açıklandı! -- [12:00] İşten çıkarma yasağı Haziran 2021’e kadar uzayabilecek! -- [10:01] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [09:51] Van ve Siirt’ten acı haberler! 9 şehidimiz var! -- [16:56] 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında şehitliğe ziyaret! --
Gündem
Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarına dikkat çekti!

CHP İl Başkanı Haluk Demir, tezgah açmak isteyen pazarcı esnafının yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamada bulundu.

Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarına dikkat çekti!

29.06.2020
1258 kez okundu.

  CHP İl Başkanı Haluk Demir, tezgah açmak isteyen pazarcı esnafının yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamada bulundu.

 

   CHP İl Başkanı Haluk Demir yaptığı açıklamada;

 

   “Küresel salgın nedeniyle Türkiye’deki tüm illerde seyyar pazarcı esnafının çalışma esas ve şartlarını Valilik başkanlığında oluşturulan İl Hıfzısıhha Kurulu (Pandemi Kurulu) veriyor. Bulunduğu İl’in dışında bir başka il veya ilçe pazarında satış yapmak isteyen pazarcılar, tezgah açmak istedikleri il’in Esnaf Odalarına kayıtlı olsalar bile o İl’in Pandemi Kurulu kararı gereğince bunu yapamıyorlar.

 

   Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Haluk Demir, salgın süreci nedeniyle, Düzce dışında başta Bolu olmak üzere birçok yerde tezgah açmak isteyen pazarcı esnafının sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Birçok seyyar pazarcının Bolu’da satış yapmak istediğini ifade eden CHP İl Başkanı Demir, ‘ Hangi İl olursa olsun, o il içinde tezgah açmanın kurallarını Pandemi kurulu belirlemektedir. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünden gelen Pazaryerleri İlave Tedbirler kararına göre semt pazarlarında yeni düzenleme yapılarak il dışından pazarcı esnafı kabul edilmiyor. Şu anda Düzce pazarlarında, Düzce dışından gelen hiçbir pazarcı bulunmuyor, tezgah açamıyorlar. Bolu’da da bu yönde bir karar var. Ne Odalar ne de belediyeler bu konuda yetkili değil. Kararları o İl’in Valisinin başkanlık ettiği İl Hıfzısıhha Kurulu almaktadır’ dedi.

 

   Pandemi süreci öncesinde, İl dışında tezgah açılabilmesi için o İl’in ilgili esnaf odasına kayıtlı olması gerektiğini de hatırlatan Demir bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının pazaryeri yönetmeliği de il dışında tezgah açmanın şartlarını belirlemiş. Herhangi bir İl’de satış yapmak isteyen pazarcı esnafı, kendi branşına göre o İl’in meslek odasına kayıt yaptırmak zorunda. Bu kayıt yapıldıktan sonra pazaryerinde (Misafir Pazarcı) bölümünde yer tahsis ediliyor’

 

   CHP İl Başkanı Haluk Demir, her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olduklarını belirterek Parti olarak esnafımızın sorunlarıyla ilgileniyoruz. Olağanüstü dönemlerden geçtiğimiz bugünlerde sağlığımız ve geleceğimiz için Pandemi kurulunun aldığı kararlara göre hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

9.07.2020 16:00

TSO; ‘Düzcesporumuz’un yanındayız’

9.07.2020 13:16

Düğün ve nişan törenlerinde gözlemci bulundurulacak!

9.07.2020 13:25

Sakarya’da patlama… Acı haber geldi!

9.07.2020 16:34

TFF'yi istifaya çağırdı!

9.07.2020 17:26

Yıl boyu verilen mücadele ve alın teri heba edildi!