Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[19:32] Empati Parkuru'nda gözleri kapalı yürümekte zorlandılar -- [19:28] HEM ÜRETİYOR HEM DONATIYORUZ -- [19:23] Kamyonu dükkana çevirdi -- [19:21] Düzce’nin yüksek tepeleri beyaza büründü -- [19:18] Ayaktaki tıkalı damarlar Perifer Anjiyo ile açılıyor -- [19:12] ZABITA EKİPLERİ HER İHBARI ANINDA DENETLİYOR -- [19:11] Hamsiye rağbet düştü, Barbun ve Mezgit satışı yükseldi -- [19:01] Düzce İtfaiyesi 2020 yılında bin 471 olaya müdahale etti -- [18:52] Kar yağışı uyarısı ekipleri harekete geçirdi -- [18:51] TÜRKİYE’YE ÖRNEK KENT BİLGİ SİSTEMİ --
Gündem
Belediyeden yıkılan Düzce Kasrı ile ilgili açıklama!

Düzce Belediyesi yapmış olduğu açıklamada, Düzce Kasrı’nın prefabrik bir yapıdan ibaret olduğu, yeterli taşıyıcı kolonlarının olmadığı, temel bağlantı noktalarının çürüdüğünü ve adeta bir teneke yığını durumunda bulunduğu belirtilerek, “Mimar ve mühendislerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan ortak karar, Düzcemiz’e kalıcı bir eser kazandırma amacı taşımaktadır” dendi.

Belediyeden yıkılan Düzce Kasrı ile ilgili açıklama!

29.07.2020
987 kez okundu.

   Düzce Belediyesi yapmış olduğu açıklamada,  Düzce Kasrı’nın prefabrik bir yapıdan ibaret olduğu, yeterli taşıyıcı kolonlarının olmadığı, temel bağlantı noktalarının çürüdüğünü ve adeta bir teneke yığını durumunda bulunduğu belirtilerek, “Mimar ve mühendislerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan ortak karar, Düzcemiz’e kalıcı bir eser kazandırma amacı taşımaktadır” dendi.

 

   Düzce Kasrı’nın yıkılmasıyla ilgili Düzce Belediyesi yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 

   Yapılan açıklamada,  Düzce Kasrı’nın, prefabrik bir yapıdan ibaret olduğu, yeterli taşıyıcı kolonlarının olmadığı, temel bağlantı noktalarının çürüdüğünü ve adeta bir teneke yığını durumunda bulunduğu belirtilerek, “Mimar ve mühendislerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan ortak karar, Düzcemiz’e kalıcı bir eser kazandırma amacı taşımaktadır” dendi.

 

KALİTESİZ İNŞA MALZEMESİ

 

   Düzce Belediyesinden yapılan açıklama şöyle;

 

   “Bahçeşehir’de yaklaşık 20 yıl önce inşa edilen ve daha sonra kullanım hakkı belediyemize geçen, sosyal tesis şeklinde hizmet veren Düzce Kasrı, kalitesiz inşa malzemesi ve yapı biçiminin elverişli olmaması sebebi ile işletmecisine yıllarca zarar ettirmiştir.

 

TADİLATI YAPILACAKTI AMA PROJESİ BULUNAMADI

 

   Yapım amacına uygun kapasitesini karşılayamayan, çelik konstrüksiyon şeklinde lanse edilen ancak büyük bir kısmı adeta teneke malzeme ile inşa edilmiş bu yapıyı tamir ve tadilata alarak güçlendirme amacıyla başlattığımız çalışma öncesinde söz konusu yapının projesi bulunamamıştır.

 

TAŞIYICI KOLONLARI YOKTU

 

   İç cephe kaplamaları içinde taşıyıcı kolonların olmadığını tespit eden teknik personelimiz, söz konusu yapının mevcut hali ile tadilat edilmesinin çok daha masraflı ve ana demir direklerin temel bağlantı noktalarının çürümesi gerekçesi ile yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilmiştir.

 

MİMAR VE MÜHENDİSLER KALICI BİR ESER İÇİN ÇALIŞIYOR

 

   Bu bilgiler ışığında kamuoyunu yanlış yönlendirme amacı güden paylaşım ve iddialarda bulunan şahıslara bildirmek isteriz ki; bahse konu Düzce Kasrı, prefabrik bir yapıdan ibaret, yeterli taşıyıcı kolonları olmayan, temel bağlantı noktaları çürümüş, adeta bir teneke yığınıdır. Mimar ve mühendislerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan ortak karar, Düzce’mize kalıcı bir eser kazandırma amacı taşımaktadır.”

 

   İşte Düzce Kasrı projesi

 

 

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Onur Hakan YILMAZ

31.07.2020

Bir düzceli olarak düzcede belediyelik çalışması ve planlaması olarak hiç bir şey görmüyorum yıllardır bu şehir de ne bir gelişme var ne ilerleme yılların getirdiği şehir değişikliği var bir proje mi üretilmiş asar deresime bir çözüm bulunamadı istanbul caddesi bir tranvay yolu koydunuz kaldırdınız bisiklet yolu yaptınız şimdi komple kapalı yani belediye olarak neyi geliştirdiniz yazık bu kadar halkın parası vergileri boş yere israf edilmez bir projeyi yaparken ileriye bakarak düşünülse

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%52,17

Nurtaç ay

31.07.2020

Daha parkı olmayan köyler doğalgaz geçmeyen yerler var buralarla uğraşmaktansa bunları yoluna koyun nerde görülmüştür şahsa ait yapilan binanın birde vali prefabrikten yapılması duyda inanma her gelen kendine çalışıyor birde şunu anladım sağ partiler daha cok yiyor

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%52,63

Aytaç nur

31.07.2020

Gercekten yazık burasi düzce hersey mubah sanayi bakanı dedik şehrimizi geliştirir dedik belediye başkanlığını kendine hala yakistiramadi tum belediye binasını kendine özel yapıp birimleri dağıttı simdi bi yerleri yapmak yerine sürekli yıkıyor bu yıkılan yerlere harcanan paralar hep biz halkın cebinden çıkıyor yazıktır buralara harcanan paralarla neler olur siz hala eskilerin yaptığı seyleri yıkmakla uğraşıyorsunuz

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%47,37

Hakperest Bir Vatandaş

30.07.2020

Allah'tan korkun be! Devletin valisi kendine konut yaptıracak , bütün mühendisler emrinde olacak ve evini plansiz projesiz, kolonsuz ve kirişsiz yaptıracak öyle mi? Biz burayı yikacagiz ama bahanemiz yok bahane arıyoruz deyin de olsun bitsin bu iş.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Ahmet Ay

29.07.2020

Kasrı nin tadilat esnasında temel bağlantılarının oynatıldığı ve yaşar aldığı için yıkmak zorunda kaldığı da söylenmekte. Düzce belediyesi yeni dönemde sağlamlığına ve kullana bilgeliğine bakmaksızın sadece yikmala mükellef .yıkın beyler yıkın nasıl olsa birde yapacağız diye seçilirsiniz .

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%52,63

Salih Şahsıvaroğlu

29.07.2020

ya çelik ya da değil ya da neyse milyona mal olmuş yerleri neden yıkıyorsunuz amaç ne. Birde avanelerinize internette paylaştırıyorsunuz. Düzceli cenabet geziyor ce na bet. 3. katlardan sonrasına su çıkmıyor. İçme musluktan su akmıyor. Önce temel ihtiyaç sorunlarını çözün. Verdiğimiz oyları burnumuzdan getirmeyin. Hakkını verin. Gitmişsiniz şehrin ortasını telle bölmüşsünüz. Harcanan paraya yazık yazık. Akıl mantık kalmamış sizde...

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%45,00

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

9.01.2021 13:21

Sıcak havalar, ağaçları da şaşırttı

9.01.2021 14:09

2021 YILI BÜTÇESİNE KIRMIZI KART

9.01.2021 14:22

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladılar

9.01.2021 13:10

Kısıtlama uygulamasında kış lastikleri denetlendi

9.01.2021 13:39

İYİ Partililerden esnaf ziyareti