Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[18:06] Özlü; ‘Asar Deresi yepyeni bir görüntüye kavuşacak’ -- [17:46] Fen İşleri çalışmalarını sürdürüyor! -- [17:27] Uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı! -- [15:40] 1000 kişiye istihdam sağlanacak! -- [14:57] 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladılar! -- [14:35] Savaş Bulut şampiyon oldu! -- [14:24] TSO ile Akınsoft arasında protokol imzalandı! -- [20:32] Genel Başkan Yardımcısı önemli mesajlar verdi! -- [19:59] ‘Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz’ -- [18:04] Valilik Covid-19 ile ilgili alınan yeni kararları açıkladı! --
Gündem
İYİ Parti Meclis Üyeleri 500 Gün kitapçığını değerlendirdi!

İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün 500 Günü kitapçığını değerlendirdi.

İYİ Parti Meclis Üyeleri 500 Gün kitapçığını değerlendirdi!

25.09.2020
410 kez okundu.

  İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün 500 Günü kitapçığını değerlendirdi.

 

   İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerinin değerlendirmeleri şu şekilde:

 

ENDER ÇAKAR; MALİ TABLO, ANTİK TİYATRO, BELEDİYENİN KURUMSAL KAPASİTESİ, SOKAK HAYVANLARI, HİZMET ARAÇLARININ HAVUZ SİSTEMİ, BAHÇEŞEHİR VE HALKLA BİRARAYA GELME KONULARINA DEĞİNDİ

 

Belediyenin Borcunun azaltılması

 

   Bütçe rakamları gerçekçi değil. Detaylı bilanço ve mali açıklama ile ancak ikna edici olur. 85 milyon kaynak bulunmuş görünüyor, bunun sadece tasarruflar sağlanması mümkün değil. Bilançonun inandırıcı olması için Belediyeye bağlı şirketlerin de mali pozisyonlarının, Belediye ile olan finansal transferlerinin ortaya konmasını bekliyoruz.

 

Konuralp antik tıyatro

 

   Çalışma ile alakalı kanaatimiz olumlu, ama konunun idraki açısından Kültür Bakanlığının rolü ve projenin de esasen Mehmet Keles zamanında başladığının vurgulanmasında yarar var.

 

Düzce Belediyesi Kurumsal Kapasite

 

   Liyakati sürekli ifade ettik dikkate alınmadı ve çıkan sonuçlar ortada. Başkan Kendisi kendi personelinden memnun olmadığını ifade ediyor.

 

Sokak Hayvanları

 

   Tüm görsellere ve söylemlere rağmen ortalama 44 kişinin saldırıya maruz kalmasını nasıl açıklayacaksınız.

 

Hizmet Araçları Havuz Sistemi

 

   Araç sayısı düşmeden havuz sistemine nasıl geçildi ve yine araç sayısında belirgin düşüş olmamasına rağmen bu tasarruf nasıl sağlandı.

 

Bahçeşehir

 

   İsim değişme ile yasam kalitesi ne yazık ki değişmiyor. Bahçesehir’de ve ilgili şirket bünyesinde somut olarak ne yapıldı, rakamlarla açıklama bekliyoruz.

 

Halkla Bir araya Gelme

 

    Başkanımızın önce meclise, resmi bayramlardaki protokollere gelmesini bekliyoruz.

 

ERKAN DİNÇER; MİLLET BAHÇESİ, DÜZCE KASRI, BİSİKLET YOLU, FİSKO KAVŞAĞI, KENTSEL DÖNÜŞÜM VE İÇME SUYU KONULARIYLA İLGİLİ KONUŞTU

 

Millet Bahçesi

 

   TOKİ tarafından üstlenilen bu isi şehrimiz için olumlu buluyoruz, kent için önemli avantajlar içeren bir proje. Ama özellikle Anıtpark’ın altını otopark olarak projeye, bizim de seçimlerde dile getirdiğimiz üzere, dâhil edilseydi. Projenin üstünü TOKİ Anıtpark altını ise belediye yapsa idi de gelir sağlanıp kentin önemli bir sorunu çözülseydi.

 

Düzce Kasrı

 

   Gerek tadilatı, gerek yapımı gerekse de sonradan ve aniden yıkımı tamamen plansız ve öngörüsüz gerçekleşmiştir. Yıkım sonrası tüm taleplerimize rağmen resmi raporlar hala elimize ulaşmamıştır.

 

Bisiklet Yolu

 

   Proje güzel ama gerek hattın sekli gerekse de hayata geçiş tarzı ile alakalı somut bir veri elimizde bulunmamaktadır. Kitapçıktaki görseller ise eski döneme aittir.

 

Fiskobirlik Kavşağı

 

   2020 de başlanacağı söylenen bu proje ile alakalı ne proje detayı ne de iş planının mevcut olmaması konuyu gerçeklikten uzak kılıyor.  Yılın bitimine 3 ay kaldı ama ne yazık ki biz hala taslak projeyi dahi göremedik.

 

Kentsel Dönüşüm

 

Projenin görselleri paylaşılmış ama makro planlamalar ile alakalı elimizde hiç bir veri yok. Konu sadece bir temenni gibi duruyor.

 

İçme Suyu

 

    DSI den, alınan kredi ile yapılmış dolayısı ile hibe değil. 20 yıla yakın ayni iktidar tarafından yönetilen ilimizde kısır çekişmeler sebebi ile hala sorun olarak durmaktadır. Ana projenin yapımının en az 3=-4 sene süreceği ve kentin uzun sure özellikle yaz aylarında susuzluk çekeceği aşikâr iken, kısa vadede bir an önce Bölgesel sondajlar yapılmalı kentin susuzluk sorunu kısa vadede çözülmelidir. Ama sondajlarla alakalı da bir çalışma ya da bilgilendirme göremedik.

 

Halkla Bir araya Gelme

 

   Başkanımızın önce meclise, resmi bayramlardaki protokollere gelmesini bekliyoruz.

 

 

MEHMET GÖNÜLTAŞ’IN KONUSU SALGINLA MÜCADELEYDİ

Covid 19 ile Mücadele

 

   Pandeminin başlamasından yaklaşık olarak 45 gün sonra maskeler halka ulaştırılmaya başlandı. Aradan gecen zamanda merkezi yönetim gibi Düzce’de de ilk etapta ciddi yetersizlikler görüldü, belediyemiz geç inisiyatif aldı.  Akabinde hızlı bir üretim sureci başladığı aşikâr ama su anda maske üretimi mantıklı değil, özel teşebbüs çok çok uygun fiyata yapmaya devam ediyor

 

   Maske üretimindeki ara donem performansını tebrik ediyoruz ama keşke Bolu Belediyesi gibi erken inisiyatif alınsaydı.

 

   Pandemi de ayrıca sadece maskeden ibaret değil. Suların o dönemde akmaması ve yakın zamanda da hala akmamaya devam etmesi ciddi bir eleştiri konumuz. Hijyen covid 19 a karşı en önemli unsur iken ana temizlik unsuru suların akmamasını vatandaşa nasıl izah edeceksiniz.

 

ERDOĞAN KEFELİ; ASFALT KONUSUNDA KONUŞTU

Asfalt

 

   Makine kapasitesi ile dökülen asfalt miktarı kıyaslandığında son derece büyük bir verimsiz çalışma yapılmış görülüyor. Kentte ciddi manada asfalt sorunu var iken böylesi bir düşük performansı basari gibi aksettirmek çok gerçekçi değil.

 

OĞUZ ÖZYİĞİT; ÇÖP, SOSYAL TESİSLER, ULAŞIM, YATIRIM AJANSI, AKILLI ŞEHİR, İTFAİYE KONULARINA DEĞİNDİ

Çöp Sorunu

 

   Çok daha erken çözülebilecek bir konu idi. Kısır çekişmeler ve özellikle Sayın Özlü ‘nün Bakanlık dönemindeki açıklamaları sebebi ile konunun çözümü gecikmiştir. Yoksa daha önceki belediye başkanları döneminde de konunun çözümü mümkün idi. Ama yine de gelinen noktada kent için bir kazanım mevcut tebrik ediyoruz.

 

Sosyal Tesisler

 

   Hizmet problemleri mevcut. Belediyenin vazifesi sadece cay satmak değil, mevcut mekanlarda halka ucuz ve kaliteli hizmet sunmaktır. Bu paralelde birçok problem gördük ve meclis gündemine de taşıdık

 

Ulaşım

 

   2020 Haziranda çıkacağı söylenen Ulaşım Master Planı hala yok. Ulaşım ana sistemi üzerinde tam 7 ay çalışıldı bu sebeplerde sistemin devreye girdiği ilk anda sorunların çıkmaması gerekirdi. Daha dikkatli olunmasını beklerdik. Proje Bekir Ilıcalı’ya ait ama ana projeden çok uzaklaşıldı araç adetleri azaltıldı. Ana projeden uzaklaşıldığı için umarız sistem sıkıntı üretmez.

 

   Ulaşımın bu sekli ile özelleştirilmesinin sebebinin ekonomik zarar olduğu ifade edildi ama bu sistemin de mali fizibilitesi paylaşılmadığı için kamu zararı oluşmasından endişe ediyoruz.

 

   Hizmet açısından büyük otobüslerinde devreye girmesini doğru buluyor, projenin kente hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

Yatırım Ajansı

 

   Evet, bir bina hizmete acildi ama bu konunun belediye ile direk alakası olmadığını düşünüyoruz. Bu konuda ne gibi somut adımlar atıldığını öğrenmek istiyoruz.

 

Akıllı Şehir

 

    2020 de hayata geçeceği söylenen projenin detayları elimizde yok, reel projeden ziyade bir temenni olarak görülüyor.

 

İtfaiye

 

   Gerek yeni bina yeri gerekse araç kapasitemiz yeterli diyen belediyenin yeni araç alımı değerlendirilecek.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

13.10.2020 15:48

Modern tesiste sona yaklaşıldı!

13.10.2020 15:13

Kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı yakalandı!

14.10.2020 13:05

Yeni yol açma çalışmaları devam ediyor!

14.10.2020 15:10

Yöresel Ürünler Pazarı açılıyor!

15.10.2020 17:22

DİKKAT! SU KESİNTİSİ