Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[14:59] Mevlid Kandili mesajı yayınladılar! -- [14:35] Kariyer planlamanın önemi konuşuldu! -- [13:29] Üniversite birincisi olma başarısını gösterdi! -- [12:57] Orta refüjler temizlenip ağaçlandırılıyor! -- [12:09] Milletvekillerinden KGK ziyareti! -- [11:41] Caddelerdeki tabelalar ışıklandırıldı! -- [11:26] Koç ve Atılgan çifti evlendi! -- [11:13] MEB'den yeni genelge: Sınavlar salgından önce olduğu gibi yapılacak! -- [17:33] Meteoroloji uyardı! -- [17:13] Asuk’un yeni yönetim kurulu belli oldu! --
Gündem
Kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı yakalandı!

Düzce’de telefonla aradığı vatandaşları kendisini polis olarak tanıtıp binlerce lira dolandıran M.Y.A. Düzce Emniyeti’nin titiz takibi sonucunda İstanbul’da yakalandı.

Kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı yakalandı!

13.10.2020
826 kez okundu.

   Düzce’de telefonla aradığı vatandaşları kendisini polis olarak tanıtıp binlerce lira dolandıran M.Y.A. Düzce Emniyeti’nin titiz takibi sonucunda İstanbul’da yakalandı.

 

   Düzce’de iki vatandaşı aynı yöntemle kandırıp yüklü miktarda para ve ziynet eşyası alan şüpheli M.Y.A. yakalandı.

 

   Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, civardaki MOBESE ve güvenlik kameralarından şüphelinin M.Y.A. olduğunu tespit etti.

 

   İstanbul’da olduğu belirlenen şüpheli M.Y.A. İstanbul polisi ile yapılan ortak çalışma sonucu yakalandı. Düzce’ye getirilen şahsın jandarma bölgesinde de aynı yöntemle bir vatandaşı dolandırdığı ortaya çıktı. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından 9 Ekim’de adli mercilere sevk edildi.

 

   Düzce İl Emniyet Müdürlüğü bu son olayın ardından vatandaşları bir kez daha dolandırıcılara karşı uyardı.

 

   Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

   “Telefon yoluyla dolandırıcılık olaylarında; şüpheliler, gelişen teknolojik imkânları kullanarak, mağdurları telefon ile arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtmaktadırlar. Bu kişiler bir takım gerçek dışı vaatler ile kurgu olaylar inşa edip, vatandaşlarımızın iyi niyetleri ve yardımseverlik duygularını istismar ederek dolandırmaktadır. Vatandaşlarımızı telefonla arayarak kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, bankaya para yatırmasını veya bir yere para, altın bırakmasını isteyenlere asla inanmaması, telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmemeleri bu suçla mücadelede önem arz etmektedir. Suçla mücadelemiz halkımızın da desteği ile aralıksız devam etmektedir.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

21.10.2020 13:16

DİKKAT!!! SU KESİNTİSİ OLACAK!

21.10.2020 12:19

BELMEK Kursları açılıyor!

22.10.2020 14:25

CHP İl Başkanı Demir karantinadan çıktı!

21.10.2020 18:39

HES’ler bir kentin suyu ile oynuyor!

22.10.2020 13:08

Arıza gece saatlerinde giderildi!