Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[12:43] Yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi! -- [12:38] Evde corona hastası varsa nelere dikkat edilmeli? -- [18:10] 'Düzce'den nemalanmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğiz' -- [18:01] Celil Yağız Sahnesi’ne düzenleme! -- [17:36] Özlü; ‘Bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatı kuruluyor’ -- [16:40] Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’ -- [15:53] ‘15 yaşındaki çocukların dağa gidince mi iradesi oluyor’ -- [13:01] Karaciğer nakli ile daha kaliteli yaşama adım attı! -- [18:24] ‘Düzce’de yaşayan vatandaşlarımızı kışkırtıcı tutum izlenmektedir!’ -- [18:19] Şahin; ‘İKV, Türkiye’nin AB’ye açılan kapısı oldu’ --
Gündem
HAYDİ, DÜZCE SIRA BİZDE!

SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan’ın tedavi masraflarının karşılanabilmesi amacıyla yurt genelinde başlatılan yardım kampanyasına Düzce İşçileri Dayanışma Derneği (DİDER) den destek geldi.

HAYDİ, DÜZCE SIRA BİZDE!

18.11.2020
787 kez okundu.

 

   SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan’ın tedavi masraflarının karşılanabilmesi amacıyla yurt genelinde başlatılan yardım kampanyasına Düzce İşçileri Dayanışma Derneği (DİDER) den destek geldi.

 

   Düzce İşçileri Dayanışma Derneği SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan için harekete geçti. 

 

 

   SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan’ın tedavi masraflarının karşılanabilmesi amacıyla yurt genelinde başlatılan yardım kampanyasına destek olabilmek amacıyla ilk olarak Delta Alfa Çorap Fabrikası içerisinde yardım kampanyası başlatan işçiler, daha sonra bu kampanyayı il geneline yaymak adına Anıtpark Meydanında stant kurarak el emeği göz nuru ürünleri satışa çıkardı.

 

   26 Kasım tarihine kadar sürecek kampanyadan elde edilecek gelir, 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan’ın babası Fikri Tezcan’a teslim edilecek.

 

 

   Delta Alfa Çorap Fabrikasında işçilerle birlikte harekete geçerek yardım kampanyası başlattıklarını belirten DİDER Başkanı Sedat Mıhçı; “Yiğit bebekle alakalı biz SMA hastalığı ve Yiğit Bebeği duyduk yaklaşık bir ay önce. İşçi arkadaşlarımız ile birlikte ne yapabiliriz diye konuştuk. İlk olarak fabrikamızda bir şeffaf kutu yaptık ve yardım kampanyası başlattık. Kutumuz hala fabrikamızda duruyor. Orada bir yardım toplanıyor. Yaklaşık 2,5 milyon dolar gibi bir paradan bahsediliyor tedavi için. Biz neler yapabiliriz diye düşündük. Sosyal ağı kullanarak, sosyal yaşamımızı kullanarak Düzceli insanları bilinçlendirmek amacıyla Anıtpark meydanındayız. Düzce insanını SMA hastalığıyla ilgili bilinçlendireceğiz. Böyle bir hastalığı taşıyan bir evladımız olduğunu Düzcelilere anlatacağız. Yiğit’in az bir zamanı kaldı. Yiğit’in bize ihtiyacı var. Biz elimizden gelen ne varsa yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

   Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi de Anıtpark meydanındaki kampanyaya destek vererek Yiğit bebeğin yaşama tutunması adına ellerini taşın altına koydular.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

22.11.2020 18:59

'PCR' testi için farklı tarife uygulayan kuruluşlara yaptırım!

25.11.2020 12:40

Öztürk; ‘Öğretmenler sınıfında güzeldir!’

25.11.2020 14:16

Akyıldız; ‘Kadına şiddet politiktir’

25.11.2020 17:22

Çevre yolları birbirine bağlanıyor!

24.11.2020 12:55

İşte yeni tarife!