Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[19:32] Empati Parkuru'nda gözleri kapalı yürümekte zorlandılar -- [19:28] HEM ÜRETİYOR HEM DONATIYORUZ -- [19:23] Kamyonu dükkana çevirdi -- [19:21] Düzce’nin yüksek tepeleri beyaza büründü -- [19:18] Ayaktaki tıkalı damarlar Perifer Anjiyo ile açılıyor -- [19:12] ZABITA EKİPLERİ HER İHBARI ANINDA DENETLİYOR -- [19:11] Hamsiye rağbet düştü, Barbun ve Mezgit satışı yükseldi -- [19:01] Düzce İtfaiyesi 2020 yılında bin 471 olaya müdahale etti -- [18:52] Kar yağışı uyarısı ekipleri harekete geçirdi -- [18:51] TÜRKİYE’YE ÖRNEK KENT BİLGİ SİSTEMİ --
Gündem
Özlü; ‘Bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatı kuruluyor’

Düzce Belediyesi İtfaiye Teşkilatının modernizasyonu üzerinde duran ve bunun için de tüm çalışmaları gerçekleştiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir İtfaiye İstasyonu’nun açılışında bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatına sahip olacaklarını belirtti.

Özlü; ‘Bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatı kuruluyor’

27.11.2020
641 kez okundu.

   Düzce Belediyesi İtfaiye Teşkilatının modernizasyonu üzerinde duran ve bunun için de tüm çalışmaları gerçekleştiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir İtfaiye İstasyonu’nun açılışında bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatına sahip olacaklarını belirtti.

 

   40 Bin kişinin yaşadığı Bahçeşehir bölgesinde acil müdahaleye imkân tanıyan Düzce Belediyesi İtfaiye İstasyonu dualarla faaliyete açıldı. Bahçeşehir bölgesindeki müfrezenin faaliyete geçiş törenine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ve müdürler katıldı. İtfaiye erlerinin duasının ardından konuşan Başkan Dr. Faruk Özlü, itfaiye araçlarının son teknoloji ile donanımına katkıda bulunan TSO Başkanı Tuncay Şahin’e, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu’na ve Karaman Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Karaman’a teşekkür etti.

 

BÖLGENİN EN GÜÇLÜ İTFAİYESİ

 

   Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün donanım, personel ve fiziki şartlar bakımından bölgenin en güçlü itfaiyesi olacağını belirten Başkan Özlü, “ Yeni yaptığımız ihale ile birlikte endüstriyel yangınlara müdahale edebilecek kapasiteyi kazanıyoruz. Bu araçlar da 120 gün içinde buraya gelecek. 120 gün sonra Düzce itfaiyesi tüm ekipmanlarını tamamlamış olacak. Bu da bölgenin en güçlü itfaiyesi anlamına geliyor. Aynı zamanda KPSS puan sıralamasına göre 20 itfaiye eri personeli alacağız. Başvurular alındı fakat pandemi dolayısıyla sınavlarını 1 ay erteledik. Öte yandan Çoban mevkiinde İtfaiye Ana Teşkilat binamızı yapıyoruz. 2400 metrekarelik alanda inşa edilecek itfaiye müdürlüğünün ihalesini de BELTAŞ aldı. Böylece donanım, personel ve yerleşim ve bina bakımından güçlü olacağız. Katkısı ve desteği olan herkese teşekkür ediyorum. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

 

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

 

   Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman ise Giresun’da sel, İzmir’de de depremde arama kurtarma çalışmalarına katıldıklarını ifade ederek, imkânlar doğrultusunda Türkiye’nin her bölgesinde yardıma gitmeye hazır olduklarını söyledi. Kahraman, “ Başkanımızın da desteği ile bölgenin en güçlü itfaiyesi olacağız. Düzceliler bize güvensinler” dedi.

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

9.01.2021 13:21

Sıcak havalar, ağaçları da şaşırttı

9.01.2021 14:09

2021 YILI BÜTÇESİNE KIRMIZI KART

9.01.2021 14:22

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladılar

9.01.2021 13:10

Kısıtlama uygulamasında kış lastikleri denetlendi

9.01.2021 13:39

İYİ Partililerden esnaf ziyareti