Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:35] Halk otobüsünde yangın! -- [12:52] Muhtar Acar, İSKİ'ye geçit vermedi! -- [16:14] Tebessüm Derneği’nden öğrencilere kışlık kıyafet yardımı! -- [16:03] İkinci taksit için son tarih 29 Kasım Cuma! -- [15:31] Kabak ve Kestane Şenliği tarihi belirlendi! -- [13:16] Ara tatilde Çocuk Kulübü ücretsiz! -- [13:08] Çocuk Diyabet Merkezi ödüle layık görüldü! -- [12:54] “Hz. Muhammed ve Aile Hayatı” paneli! -- [12:41] Özlü Fevzi Çakmak Mahallesinde! -- [12:32] Balık pazarı esnafına yeni düzenleme! --
Kültür Sanat
Hem eğlendiler, hem öğrendiler

Düzce Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri , Gençlik Merkezinde özel bir gün geçirdi. Öğrenciler, gözleri görmeyen bir genç kızın orgla çaldığı canlı müziklerle hem eğlendiler hem öğrendiler.

Hem eğlendiler, hem öğrendiler

07.12.2015
255 kez okundu.

 

3 Aralık Engelliler Gününün ardından Düzce Gençlik Merkezinin engelliler için düzenlediği etkinlikler devam ediyor. Düzce Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Gençlik Merkezinde kendileri için düzenlenen eğlenceye katıldılar. 


Etkinliğe katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, engellilerle ilgili hizmetlerini anlattı ve yeni proje başlattıklarını söyledi. Konuhakkında açıklamalarda bulunan Dereci, "Beyazay Derneğinin tahsis ettiği araçla çocuklarımızı alıyoruz, spor alanlarına getiriyoruz. Bir nebze de olsa kendilerini eğitmeye çalışıyoruz. İnanılmaz keyif alıyorlar. Onlar ilgi ve şefkat istiyor. Dışlanmışlığı hissetmesinler istiyoruz.Çok daha güzel faaliyetler yapacağız" dedi. Düzce Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet Selçuk etkinlik hakkında bilgi verirken, engelliler için düzenlenen etkinliklerin 1 gün ile sınırlı kalmaması gerektiğini vurguladı, toplumu duyarlı olmaya davet etti. "Engelliler haftası dolayısıyla öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli etkinliklere öğrencilerimizle birlikte iştirak ediyoruz. Toplum tarafından algılanabilecek bir farkındalık oluşturabiliyorsak hem öğrencilerimiz hem bizim tarafımızdan gurur verici" diyen Selçuk, "Çocuklarımız bugün gençlik merkezini gezdiler, aktiviteleri yerinde gördüler ve çok beğendiler. Okul çıkışında bu aktivitelere katılacaklarını söylediler. Bu tür aktivitelerin onların kendi ayakları üzerinde durabileceği, farklı meslekleri öğrenebilecekleri olguları eğitim merkezinde gördüler. Burada da konser verildi öğrencilerimiz çok eğlendiler" şeklinde konuştu.

 

Etkinlik, öğrencilerinde katılımlarıyla gün boyu devam etti.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

13.11.2019 15:48

23 Proje Sunuldu!