Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:15] Mobil Sağlık da devreye girdi! -- [15:05] JAK TİMLERİNİN KURTARMA OPERASYONLARI -- [15:05] DSİ 50 iş makinesi gönderdi! -- [14:51] Kızılay Başkanı Düzce'de: Bin 500 kişiye 3 öğün yemek veriliyor! -- [14:35] Valilikten son durum açıklaması! -- [14:29] Denize girmek yasaklandı! -- [11:37] Arama çalışmaları tekrar başladı! -- [11:15] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [10:25] Sarıeroğlu sel bölgesinde incelemelerde bulundu! -- [17:35] “Düzce için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz” --
Kültür Sanat
Eğlendirerek Öğretiyorlar...

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, geçtiğimiz hafta itibariye hataya geçirdikleri ‘Gezgin Sahne’ projesi ile çocukları eğitsel içerikli tiyatro oyunlarıyla buluşturmaya ve hem temizliği hem de sanatı aşılamaya devam ediyor.

Eğlendirerek Öğretiyorlar...

9.3.2018
219 kez okundu.

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, bilindiği üzere Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesiyle bir sosyal sorumluluk örneği göstermişti.

 

 Hayata geçirdikleri yeni projeleri ‘Gezgin Sahne’ ile çocukları tiyatro ile buluşturup bir yandan eğlendiren diğer taraftan da bilinçlendiren dernek, tiyatro çalışmalarının son etkinliğinde Çakırlar İlkokulu, Doğuş Koleji, Çamköy İlkokulu ve Necmi Hoşver İlkokulu olmak üzere toplam dört okulda ‘Dost Çevre’ adlı tiyatro oyununun sergilenmesini sağladı.

 

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu, Toplamda 20 okulu hedefleyen Gezgin Sahne ile eğitsel içerikli bir sosyo-kültürel bir etkinliği çocuklarımıza ulaştırıyoruz.  Projemizi duyurduğumuz andan itibaren okullarımızdan gelen yoğun talepler, ilk gösterim ile birlikte öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın verdiği güzel tepkiler bizleri son derece memnun etmektedir.  Özellikle çocuklarımızın oyun sırasında yüzlerinde beliren içten gülümseme ve oyunla birlikte faydalı bilgiler edinmeleri bizim için en büyük mutluluk kaynağıdır” dedi.

 

Kasapoğlu, şu ana kadar 6 okulda gösteri yaptıklarını ve 14 okulun daha programlarında olduğunu belirterek, dernekleri adına kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR