Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:31] Bakan Yardımcısı Çataklı: Her türlü ihtiyaç karşılanacak! -- [16:31] CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi! -- [15:37] Düzce Belediyesi afetzedelerin yanında! -- [14:52] İyi Parti teşkilatlarıyla afet bölgesinde -- [14:04] Türkiye kart için pilot il Düzce! -- [13:55] Başkan Er sel bölgesinde! -- [13:54] Yılmaz,Sel Felaketini TBMM'ye taşıdı -- [12:32] 21 Fındık İşçisi kurtarıldı! -- [12:04] Üniversiteden 9 kantin alanı ihalesi! -- [11:13] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Kültür Sanat
MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU AVRUPA’YA AÇILIYOR

Erasmus+ Okul Ortaklığı Projesi kabul edilen Mustafa Kemal Ortaokulu’nun öğrenci ve öğretmenleri iki yıl içinde Avrupa’da beş ülke ziyareti gerçekleştirecek.

MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU AVRUPA’YA AÇILIYOR

5.1.2019
420 kez okundu.

Mustafa Kemal Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri kabul edilen Erasmus+ Okul Ortaklığı Projeleri kapsamında Avrupa’da beş ülkeyi ziyaret edecek.

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erasmus+ Okul Ortaklığı koordinatörü İngilizce Öğretmeni Kerim Sivrikaya toplamda 142 bin Euro bütçeli projeden Mustafa Kemal Ortaokulu olarak projeyi yürütmek ve seyahatler için 25 bin Euro hibe desteği alacaklarını belirtti.

 

Sivrikaya, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Movie Me adlı etwinning projesi ile bir yıl boyunca ön çalışması yapılan projenin koordinatörünün Fransa olduğunu ve projenin Türkiye, İngiltere, İspanya, İtalya Finlandiya ile birlikte toplam 6 ortaktan oluştuğunu ifade etti.

Okul Müdürü Muhsin Celep ise CREACTION projesinin amacının öğrencilerin sosyal ve kültürel becerilerini geliştirmek,  yeteneklerini ortaya çıkarmak ve onlara yeni beceriler kazandırmak olduğunu ifade etti.

 

Celep, ayrıca “Proje süresince okul müfredatının ötesinde spor, müzik, drama, bilişim, sanat, yabancı diller öğrenimi, çevre bilinci, sosyal sorumluluk ve Avrupa kültürünü öğrencilere aşılama temalı çok sayıda aktiviteler yapılacak. Bu aktiviteleri gerçekleştirirken de bu konularda var olan Avrupa ve dünyadan çeşitli günler kutlanacak” dedi.

 

Proje boyunca Mustafa Kemal Ortaokulundan 20 öğrenci ve 10 öğretmen Avrupa okul ziyaretlerine katılacak. Öğrenciler ziyaret ettikleri ülkelerde çeşitli çalışmalar yapacak ve belirli konularda eğitimler alacaklar. Ziyaretler esnasında öğrenciler aileler yanında kalacak, bu sayede farklı kültürleri yakından tanıyıp yabancı dil becerilerini de geliştirme imkanı bulacaklar.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR