Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:14] ‘Her yerde olacağız’ -- [10:08] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:01] Yükümlü ve yakınlarının eserleri sergileniyor! -- [16:13] Müdür – muhtar buluşmaları devam ediyor! -- [15:10] Buzlanma ve don uyarısı! -- [12:15] Özlü işçilerle çorba içti! -- [12:01] 2020 yılının ilk konseri yapılacak! -- [11:55] Sistemin yeniden gözden geçirilmesini istedi! -- [10:42] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [15:12] BELET, SON KLİBİNİ HAYRAN KALDIĞI DÜZCE’DE ÇEKTİ --
Siyaset
Özcan, hava kirliliğini meclise taşıdı

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Düzce'de hava kirliliği değerlerinin insan sağlığını tehdit eder hale geldiğini söyleyerek, Düzce Valiliği ve hükumeti bu durumu dikkate almadığı için eleştirdi.

Özcan, hava kirliliğini meclise taşıdı

08.01.2016
538 kez okundu.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Düzce’deki hava kirliliği sorunu meclise taşıyarak verdiği sözü yerine getirmiş oldu.


Düzce İl Kongresinin ardından başkanlığa seçilen Zekeriya Tozan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak için kısa süre önce kente geldiğinde yaptığı açıklamada, Düzce'nin sorunlarının mecliste dile getirilmesi adına sesi olacağını belirten Özcan, bugün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, hava kirliliği konusunu gündeme getirdi.


 

Düzce İl ve İlçe teşkilatlarından gelen 15 parti üyesi ile birlikte maske takarak basın açıklaması düzenleyen Özcan, konuşmasında, Türkiye'nin en önemli sorunlarının başında hava kirliliğinin geldiğine dikkat çekti.


Özellikle kış aylarında bu durumun katlanılamaz hale geldiğinin altını çizen Özcan, Bolu ve Düzce'de hava kirliliği değerlerinininsan sağlığını açık bir şekilde tehdit eder hale geldiğini söyledi.


Düzce'de ciddi boyutlarda insan sağlığını etkileyecek duruma ulaşan hava kirliliğine karşın yaptıkları açıklamaları, gerek Valinin ve gerekse de AK Parti hükümetinin dikkate almadığını savunarak, "Düzce'de insanlar maskesiz sokağa çıkamaz hale geldi. Sokağa çıkıp 1 saat yürüyen insan bilimsel araştırmalara göre günde 4 paket sigara içen insanla aynı zararı görüyor" dedi.

 

Özcan, hava kirliliğinin en büyük sebebinin kalitesiz kömür dağıtımı olduğuna değinerek, "AK Parti, kalitesiz kömürü sosyal yardım adı altında vatandaşlarımıza dağıtıyor"  diye konuştu.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

16.01.2020 12:18

Gümüş; ‘Onur duyacağım liste oluşturduk’

20.01.2020 10:42

CHP’de Merkez İlçe Can Koyuncu’ya Emanet

23.01.2020 10:14

‘Her yerde olacağız’