Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:52] Tebessüm Derneği’nden ziyaret! -- [17:19] BOCCE İl Birinciliği Cumayeri ÇPAL'in! -- [17:05] Kaldırım ve kantinlere denetim! -- [16:23] Çocuklar "Harikalar Mutfağını" doldurdu! -- [15:46] Özcan Dağıstanlı adaylığını açıkladı! -- [14:22] Kasa hırsızları kıskıvrak yakalandı! -- [13:25] Uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı! -- [11:52] Etkin İş Başvurusu Eğitimi düzenleniyor! -- [10:18] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:20] Dijital Mamografi Cihazı hizmete girdi! --
Siyaset
ROTA HABER AK PARTİ’NİN BAŞKAN ADAYLIĞINDA ADI GEÇENLERİ DEĞERLENDİRDİ

31 Mart yerel seçimlerine beş ay gibi kısa bir zaman kaldı. Seçim günü yaklaştıkça Düzce de siyaset kazanı iyice kaynamaya başladı.

ROTA HABER AK PARTİ’NİN BAŞKAN ADAYLIĞINDA ADI GEÇENLERİ DEĞERLENDİRDİ

11.10.2018
1573 kez okundu.

   Siyasi partiler seçime en güçlü adaylar ile girebilmek için çalışmalarına hız verdiler. Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday adayları tek tek belli olmaya başlar iken Cumhuriyet Halk Partisi’nde fazla bir hareketliliğin şu anda gözlemlemesi oldukça dikkat çekici.

 

   Seçimin Düzce’de en büyük favorisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde ise kulislerden gelen haberlere göre büyük bir hareketlilik var. Merakla beklenen Belediye başkan adaylığı için bir çok isim kulislerden konuşulmakta.

 

   Bu yazımızda kulislerde ve kamuoyunda Ak Parti Düzce Belediye Başkanlığı için ismi geçen şahısları tek tek inceleyeceğiz.

 

   DURSUN AY: Mehmet Keleş’in istifa ettirilmesinden sonra kalan sürenin tamamlanması için konjonktürel durumun neticesinde koltuğa oturmuş bir isim. Belediye meclis üyelerinden en az yıpranmış isim olması sebebi ile göreve getirilmiş olsa da, Mehmet Keleş’in ekibinden olması, Keleş tarafından açıkça desteklenmesi, kendisi için büyük bir handikap. Belediyeye tam hakim olamaması, belediyedeki bazı birimlerde yaşanan başıboşluk, Ay’ın hanesine eksi olarak yazılmış durumda. Dursun başkanın halkı ile ilişkilerinin iyi olması kendisi için bir artı olarak gözükse de; Düzce’nin sorunlarının çözebilecek vizyona ve beceriye sahip olamadığı algısı adaylık için şansını iyice azaltmakta.

 

   FEVAİ ARSLAN: Uzun zamandır siyasetin içinde olması doğal olarak yıpranmasına sebep oldu. İl başkanlığı ve vekillik dönemlerindeki performansı ve icraatları hep eleştirildi. Dolayısıyla adaylığı oldukça zor gözüküyor

 

   METİN KAŞIKOĞLU: Siyasetin yıprattığı diğer isimlerden biri. İl başkanlığı ve milletvekili dönemindeki parti içinde yaşanan kavgalar ile Düzce’deki tüm dengeleri bozacak bir potansiyele sahip olması, kendisi için en büyük handikap olarak görülmekte. Adaylık için şansı oldukça zayıf gözükmekte.

 

   MURAT CAYMAZ: Mehmet Keleş’in başkanlığı döneminde tepki toplayan belediye başkan yardımcılarından bir isim olması, halkla ilişkileri konusunda eleştiri alması gibi sebeplerden şansı oldukça zayıf.

 

   NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR: Üniversiteyi başarılı bir şekilde yönetmesi, siyaseten yıpranmamış olması kendisi için bir artı. Fakat kulislerden gelen haberler, Nigar hocanın siyasete girmek gibi bir düşüncesi olmadığı yönünde. Siyaseti bilmiyor olması ve siyaseten tecrübesiz olması kendisi için bir handikap.

 

   MUHSİN YAVUZ: Fevai Arslan ekibinden olması, bir il belediye başkanlığını yapabilecek bir potansiyele sahip olamayacağı algısı, kendisinin şansını oldukça azaltmakta.

 

   HAKAN KUŞÇUOĞLU: Fevai Arslan’ın yönlendirmesiyle aday olmaya karar verdiği kamuoyunda  konuşulmakta. 24 Haziran seçimlerindeki pasif duruşu ve halkla ilişkilerinin zayıf olması sebebi ile şansı çok az.

 

   HİKMET KESKİN: 3,5 yıl gibi kısa bir zamanda üç seçim bir referandum ve darbe girişimi yaşadı. İki başbakan değişikliği gördüğü ülke genelinde bir çok il teşkilatı değişirken, O yerini korudu. Bütün seçimlerde ve referandumda her zaman ilk onun içinde oldu. Teşkilat çalışmaları ile genel merkezden bir çok ödül aldı. Yoğun ve hızlı gündem her ne kadar kendisini yıpratmış olsa da, başarılı bir il başkanlığı dönemi geçirdi. Ankara’daki ilişkilerinin iyi olması ve halkla olan temasını hep diri tutması, bütün adaylar arasında Hikmet Keskin’i bir adım öne çıkarmakta.

 

   Muhtemelen daha bir çok adayın ortaya çıkacağı bir dönem yaşayacağız. Bir çok dedikodu kulislerle yapılacak, siyaset kazanı fokur fokur kaynamaya devam edecek. Bizler için önemli olan Düzcemiz’in sorunlarını çözecek ilimizi daha yaşanır bir hale getirecek, liyakatlı, çalışkan dürüst ve adil bir başkan ile kentimizin kazanması.Çünkü Düzcemiz ve Düzceliler her şeyin en güzeline layık.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

kendini beğenmiş hakan kuşçuoğluda mı aday

13.10.2018

kendini beğenmiş hakan kuşçuoğlu aday olsunda düzcede akp tamamen silinsin inşallah

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%47,62

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR