Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:03] Merttürk anjiyo ve doktor eksikliğine değindi! -- [14:44] Kıraathanelere denetim düzenlendi! -- [12:07] Onarım çalışmaları sürüyor! -- [10:20] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [10:18] Hasan Kaya'nın Acı Günü -- [09:25] Hüseyin Deniz Merkeze Alındı -- [17:37] Ay avukatlara şiddeti kınadı! -- [15:40] İddialar araştırılıyor! -- [14:42] Dilber; ‘19 Eylül kahramanların şan ve şeref günüdür’ -- [13:17] Amatör denizci belgesi eğitimi gerçekleştirildi! --
Siyaset
ER; ‘6 Maddelik önerge verdik’

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İYİ Parti Belediye Meclis üyelerinin meclis toplantısında verdikleri önergeleri madde madde açıkladı.

 ER; ‘6 Maddelik önerge verdik’

12.06.2019
143 kez okundu.

    İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er yaptığı yazılı basın açıklamasında, İYİ Parti Belediye Meclis üyelerinin meclis toplantısında verdikleri önergeleri açıkladı.

 

   Yapılan yazılı açıklama şöyle;

 

   İyi Parti Belediye Meclis üyeleri 10 Haziran 2019 da yapılan belediye meclisi toplantısında aşağıdaki önergeleri vermişlerdir.

 

RABİA HEYKELİ İÇİN HALK OYLAMASI

 

   1) Rabia heykelinin kaldırılması ile alakalı plebisit ( referandum – halk oylaması) yapılması ve ilgili konunu ile ilgili kararı Düzce halkının vererek nihai sonuca ulaşılması ve kamuoyu gündeminden düşürülmesi ile alakalı önerge verilmiştir. İlgili önergeye Iyi Parti ve CHP meclis üyeleri kabul, AKP üyeleri red, MHP üyeleri ise çekimser oy vererek önergenin gündeme alınması reddedilmiştir.

 

BİLLBOARDLARA VERİLEN İLANLAR

 

   2) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve spor Bayramı'nda Belediye tarafından kentin çeşitli yerlerindeki billboardlara verilen ilanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağının bulunmamasının kamuoyunda yaratmış olduğu hoşnutsuzluk dile getirilmiş, tarafımızca herhangi bir kötü niyet aranmamakla beraber bundan sonraki billboard çalışmalarında daha hassas davranılması gündeme getirilmiştir.

 

RESMİ TÖRENLER

 

   3) 19 Mayıs ve 23 Nisan gibi Milli bayramlarda Belediye Başkanı Sayın  Faruk Özlü'nün törenlere katılmaması bir soru önergesi ile gündeme getirilmiş, bundan sonraki törenlere katılmasının Düzce nezdinde yaratacağı memnuniyet dile getirilmiştir.

 

ERGUVAN’DAKİ İFTARLARIN ÖDEMELERİ VE FİYATLANDIRMA

 

   4) Belediyemize bağlı YEYPAŞ bünyesinde çalışan Erguvan Tesislerinde AKP tarafından Ramazan ayında düzenlenen iftarların ödemelerinin ve fiyatlandırılmasının ve nasıl yapıldığının, her ne kadar YEYPAŞ meclis denetimi dışında olsa dahi, Düzce Halkı tarafından bilinmesi gerektiği ve gündeme alınması önerilmiş, fakat Meclis çoğunluğu tarafından reddedilmiştir.

 

DANIŞMANLAR

 

   5) Sayın Faruk Özlü'nün  belediye başkanı olmasının ardından oluşmuş olan ve ilgili kişilerin maaş almayacakları beyanı ile gündeme taşınan danışmanlarının belediye başkanı ile birlikte  basına vermiş oldukları fotoğraflar ve yerel televizyon kanallarında ve yazılı basında yapmış oldukları açıklamalar hükmi bir şahsiyete kavuşmalarına sebep olmuştur ve bu durumun ileride ortaya çıkaracağı sonuçlar göz ardı edilemez birer gerçektir. Bu noktadan hareketle, İYİ Parti grubu bu danışmanların Belediye Başkanına verdiği ve vereceği bilgiler çerçevesinde alınacak kararların ve neticesinde ortaya çıkabilecek maddi ve manevi olası zararların hukuki sorumluluğunun kime ait olduğunun gündeme alınması teklifimiz Meclis çoğunluğu ile reddedilmiştir.

 

PARKLAR

 

   6) Geçmişte parklarda yapılan işlemlerin hukuki sorumlularının belirlenmesi ile alakalı önergemiz de işleme alınmamıştır.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

13.09.2019 10:59

MHP'liler İl Divan Toplantısında Buluştu