Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:19] Patlama bölgesinde incelemede bulundular! -- [14:39] Akçakoca'da kaza: 2 yaralı! -- [14:31] Profesör Naci Görür: Beklenen Marmara depremi öne çekilmiş olabilir! -- [13:51] İyi Parti İl Kongresi Pazar günü gerçekleşecek! -- [13:05] Sigara ve alkole vergi zammı! -- [12:16] İşte okulların açılacağı tarih! -- [17:56] Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi yakalandı! -- [15:01] Leon Kalma, Ahu Orakçıoğlu’nun konuğu oldu! -- [13:56] S Plaka Toplantısı gerçekleştirildi! -- [13:36] Deva Partisi Düzce İl Başkanı Caymaz oldu! --
Siyaset
İyi Parti önergeleri paylaştı!

İyi Parti il başkanı Yunus Özay Er, son meclis toplantısında İyi parti meclis üyelerinin verdiği önergeleri ve sonuçlarını basınla paylaştı.

İyi Parti önergeleri paylaştı!

11.07.2019
154 kez okundu.

   İyi Parti il başkanı Yunus Özay Er, son meclis toplantısında belediye meclis üyelerinin verdiği önergeleri basınla paylaştı. Er, " Belediye meclis üyesi arkadaşlarımla meclis toplantısı öncesinde yaptığımız istişareler neticesinde hazırladığımız önergeleri arkadaşlarımız meclise sundu. İyi parti meclis üyesi arkadaşlarımız önergelerimizi verdi, belediyenin atacağı adımları ve girişimlerini takip edeceğiz.

 

Önergelerimiz şöyle;

 

   18 uygulaması yapılan ve itiraz süreleri dolması paralelinde kesinleşen bölgelerde arsa sahiplerinin yollar açılmadığı için yaşadığı mağduriyet ( özellikle fındık veya tarımsal mahsul olan yerlerde tel örgü ve duvar yapılamadığı için potansiyel maddi kayıp riskine sebep olabilir bu uygulama). Bu bölgelerin acilen tespit edilip yolların açılması ile alakalı önerge verdik.

 

   Konuralp'teki yüksek katlı binalarla ilgili yangın riski üzerine önergeler verdik.

 

   Düzce otogarından giriş çıkışlarda alınan ücretlerin Düzcespor ile alakalı gelir arttırıcı bir unsur olarak uygulanması ve Düzcespora gelir getirecek kalemlerin tartışmaya açılmasını istedik.

 

   İmar uygulamalarında itfaiye müdürlüğünün önemini vurgulayarak, özellikle yüksek katlı binaların yapımında mutlaka itfaiyenin görüşlerinin de alınmasının zorunlu olması hususunu dile getirdik.

 

   İstanbul Caddesi başta olmak üzere yapılan araç parklarından ücret alınmamasının suiistimallere yol açtığını gözlemlediğimizi ve alışverişe gelen vatandaşların da araçlarını park etme hususunda mağduriyet yaşadıklarını gözlemleyip, bu suiistimalin ayrıca caddede yüksek bir trafik yoğunluğuna sebep olduğunu da belirterek bu konuda acil çözüm üretilmesi gerektiğini ortaya koyduk.

 

   Su faturalarında su sayaçlarının okunmasının aylık periyodu geçmesi sebebi ile kullanılan metreküpün 20 metreküpü geçmesi nedeni ile vatandaşlardan fazla ücret alındığını söyleyip bu mağduriyetin giderilmesini ve geçmişe dönük olarak vatandaştan tahsil edilen fazla miktarın tazminini talep ettik.

 

   Eski Sanayi çarşısında kentsel dönüşümle alakalı yaşanan kaosun gerek kente gerekse bölge esnafına yaşattığı sıkıntıları gündeme getirerek bu belirsizliğin bir an önce giderilmesi adına yapılan ve fakat bakanlık tarafından iade edilen kentsel dönüşüm projesinin iade sebeplerinin belirlenmesi bu çerçevede gereken adımların atılması ve her şeye rağmen bu bölgede kentsel dönüşüm yapılamayacak ise de esnaf ve halk ile açık açık bu bilginin paylaşılmasını talep eden önergeler verdik ve sonuçları takip ediyoruz" dedi.

 

   Er, "2018 yılında yapılan ve bilgileri Belediye meclisine sunulan belli ihalelerle alakalı  bulduğumuz maddi hatalar ile ilgili önergelerimizi verdik, sonuç bekliyoruz. Sonuç alır almaz kamuoyu ile paylaşacağız.

 

   Son olarak da Belediyemiz tarafından Suriyelilerle alakalı yapılacak yardım konusunda basına da yansımış olan tavrımızı ortaya koyduk ve bu konuyu kapsayan yardımların oylamaya alınmamasına ve tekrar görüşülmek üzere komisyona iade edilmesine vesile olduk" dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

3.07.2020 13:36

Deva Partisi Düzce İl Başkanı Caymaz oldu!