Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:55] Yama çalışmaları devam ediyor! -- [15:44] Çocuklar doyasıya eğlendi! -- [15:40] Budama ekipleri Konuralp’te! -- [15:35] Temizlik seferberliği sürüyor! -- [13:38] İkinci üniversiteye yoğun ilgi! -- [13:28] SODAM projesi devam ediyor! -- [12:22] Palamut ve Briç Festivali sona erdi! -- [12:08] AK Parti, Yığılca ilçe danışma meclisi toplantısı yapıldı -- [11:54] ‘Afet Çantası Hazırlama’ etkinliği! -- [11:28] SİZİN DE Mİ SÖYLEYECEK SÖZÜNÜZ YOK? --
Teknoloji
'MECHİTO' Projesi Eğlenerek Öğretiyor

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Mehmet Metin Ortaokulu’nun yürütücülüğünde, Düzce Üniversitesi (DÜ) Cumayeri Meslek Yüksekokulu AR-GE Topluluğu ve Mehmet Metin Ortaokulu katkılarıyla yüzde yüz yerli olarak üretilen “MECHİTO” (eğitsel çikolata otomatı) adlı yarışma aracı, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi.

'MECHİTO' Projesi Eğlenerek Öğretiyor

1.6.2016
315 kez okundu.

 

Cumayeri MYO Öğretim Görevlisi ve Ar-GE Topluluğu Danışmanı Oğuzhan Kendirli, Cumayeri Meslek Yüksekokulumuz Mekatronik Bölümü’nden Öğr. Gör. Gültekin Çakır ve Öğr. Gör. Sabri Uzuner ile AR-GE Topluluğu Başkanı Kübra Yılmaz konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

Projeyle öğrencilerin soru çözme isteklerinin artırılmasının amaçlandığını dile getiren Öğr. Gör. Oğuzhan Kendirli, projede çalışan Üniversitemiz AR-GE Topluluğu ve Cumayeri MYO öğrencilerine teşekkür etti.

 

 

 “Bu proje ile ortaokul çağındaki öğrencilerime düşündükleri her şeyin hayata geçirilebilir olduğunu ve dünya üzerinde yapılmayacak hiçbir şeyin olmadığını göstermiş olduk.” diyen Öğr. Gör. Gültekin Çakır, öğrencilerin; yeni bir fikrin ne kadar değerli olduğunu ve her şeyin yeni bir fikir ile ortaya çıktığını öğrendiklerini söyledi.

 

Mehmet Metin Ortaokulu ile birlikte projelendirdikleri eğitsel çikolata otomatı MECHİTO’nun öğrencinin cevapladığı soruya göre çikolata vererek onların soru çözme becerisini cesaretlendirdiğini ve eğlenerek öğretmeyi gerçekleştirdiğini belirten Öğr. Gör. Sabri Uzuner, “Cumayeri Meslek Yüksekokulumuzun öğrencilerini de bu projeye dâhil ederek ortaya ürün koyma hissiyatını geliştirmiş olduk.  Bu projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize canı yürekten tebrik eder, başarıların devamını dilerim. Ayrıca projede emeği geçen Mekatronik Bölümü öğrencilerimiz Mustafa Merinç, Serhat Körsü, Barış Oğul ve Ferhat Dinler’e teşekkür ederim." dedi.

 

AR-GE Topluluğu Başkanı Kübra Yılmaz ise eğitsel çikolata otomatının gerçekleştirdikleri ilk proje olduğunu ifade ederek “Projenin böyle güzel bir amaca hitap etmesi bizleri onurlandırdı. Topluluğumuz üyelerinden Yusuf Akyol, Çağla Pınar Yılmaz ve Ahmet Fatih Çobaner’e teşekkür ederim. AR-GE Topluluğu olarak yeni arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Birlikten her zaman kuvvet doğacaktır. Ayrıca bu projeler bizleri geleceğe hazırlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR