Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:03] Selzedelerin “umut ışığı” oldular! -- [14:54] Akçakocalı iş adamından ilçeye yatırım! -- [12:59] İyi Parti’den selzedeler için kitap kampanyası! -- [12:08] Küçük tenisçilerden madalya! -- [12:03] Sokak Hayvanları için bir araya geldiler! -- [11:50] Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi alanında bir ilki gerçekleştirdi! -- [17:13] İstişare toplantısı gerçekleştirildi! -- [15:42] CHP'den Tank Palet fabrikasının devrine tepki! -- [14:45] Akçakoca’da Mevsimlik Tarım İşçilerine Sağlık Taramaları Başladı -- [14:19] Yağmur suyu mazgalları temizleniyor! --
Teknoloji
DÜ'den Uluslararası Proje Başarısı

Düzce Üniversitesi Teknolojisi Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi Oğuzhan Çevik ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Mustafa Güzel’in geliştirdiği “Studentjob” adlı proje, IT Challenge 2018 yarışmasında 204 proje arasına seçildi.

DÜ'den Uluslararası Proje Başarısı

11.12.2017
258 kez okundu.

Teknoloji ve telekomünikasyon şirketi Atos tarafından düzenlenen, yapay zeka ve chatbot temalı IT Challenge 2018 uluslararası öğrenci yarışmasına ülkemizden ve dünyanın farklı ülkelerinden birçok proje katıldı. Düzce Üniversitesi öğrencileri,  yarışmanın ikinci aşamasını geçerek 204 proje arasına seçilme başarısı gösterdi. Yarışmada öğrencilerin projesi ile birlikte ülkemizden 5 proje de 204 proje arasında yer aldı.

 

Oğuzhan Çevik, proje fikrini Microsoft Türkiye’de staj yaptığı dönemde bulduğunu ifade ederek daha sonra Mustafa Güzel’in de katılmasıyla yarışmaya başvurduklarını dile getirdi. Studentjob adlı projelerini, üniversite öğrencilerinin saatlik ve günlük iş bulabilmeleri için oluşturdukları teknolojik platform şeklinde açıklayan öğrenciler, bu proje ile işverenlerin kolay bir şekilde personel ihtiyacını karşılayacağını ve öğrencilerin de çok sayıda iş fırsatına sahip olacağını sözlerine ekledi. Çalışmalarını mobil uygulama ve web tabanlı bir yazılım olarak nitelendiren Düzce Üniversitesi öğrencileri, projelerini yapay zekayı da katarak daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

 

Proje başarısından dolayı çok mutlu olduklarını dillendiren Düzce Üniversitesi öğrencileri,  uluslararası bir yarışmada ülkemizi ve Düzce Üniversitesi’nitemsil ettikleri için gurur duyduklarını ifade ederek 2018 Haziran’da Paris’te yapılacak finalde yer almak için çok çalışacaklarını belirtti.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR