Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:57] Ceylan, Rektör Çakar'ı İstifaya Davet Etti -- [14:05] Meslek Yüksekokuluna 700 bin liralık destek! -- [13:42] Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek! -- [13:34] Yangın eğitimi tamamlandı! -- [13:09] Tanıtım günleri sona erdi! -- [11:59] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [12:25] MAAŞ KRİZİNE SU FATURASI KRİZİ DE EKLENDİ -- [11:55] AKTROLLER FET֒CÜ MÜ? -- [18:14] “Kalemin Bereketi” sergisi kapılarını açtı! -- [18:08] Vatandaşın isteklerini dinledi! --
Teknoloji
DÜ'den Uluslararası Proje Başarısı

Düzce Üniversitesi Teknolojisi Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi Oğuzhan Çevik ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Mustafa Güzel’in geliştirdiği “Studentjob” adlı proje, IT Challenge 2018 yarışmasında 204 proje arasına seçildi.

DÜ'den Uluslararası Proje Başarısı

11.12.2017
239 kez okundu.

Teknoloji ve telekomünikasyon şirketi Atos tarafından düzenlenen, yapay zeka ve chatbot temalı IT Challenge 2018 uluslararası öğrenci yarışmasına ülkemizden ve dünyanın farklı ülkelerinden birçok proje katıldı. Düzce Üniversitesi öğrencileri,  yarışmanın ikinci aşamasını geçerek 204 proje arasına seçilme başarısı gösterdi. Yarışmada öğrencilerin projesi ile birlikte ülkemizden 5 proje de 204 proje arasında yer aldı.

 

Oğuzhan Çevik, proje fikrini Microsoft Türkiye’de staj yaptığı dönemde bulduğunu ifade ederek daha sonra Mustafa Güzel’in de katılmasıyla yarışmaya başvurduklarını dile getirdi. Studentjob adlı projelerini, üniversite öğrencilerinin saatlik ve günlük iş bulabilmeleri için oluşturdukları teknolojik platform şeklinde açıklayan öğrenciler, bu proje ile işverenlerin kolay bir şekilde personel ihtiyacını karşılayacağını ve öğrencilerin de çok sayıda iş fırsatına sahip olacağını sözlerine ekledi. Çalışmalarını mobil uygulama ve web tabanlı bir yazılım olarak nitelendiren Düzce Üniversitesi öğrencileri, projelerini yapay zekayı da katarak daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

 

Proje başarısından dolayı çok mutlu olduklarını dillendiren Düzce Üniversitesi öğrencileri,  uluslararası bir yarışmada ülkemizi ve Düzce Üniversitesi’nitemsil ettikleri için gurur duyduklarını ifade ederek 2018 Haziran’da Paris’te yapılacak finalde yer almak için çok çalışacaklarını belirtti.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR