Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:35] Alt yapı çalışmaları Koçyazı da başladı! -- [17:29] Uyarı tabelaları asıldı! -- [17:19] Camilerde çevre düzenlemesi! -- [16:03] Özlü; ‘Maaşları öz kaynaklarımızla ödüyoruz’ -- [14:06] Özlü İstanbul temaslarına devam ediyor! -- [13:53] “Turizm sezonu güvenlik toplantısı” gerçekleştirildi! -- [13:42] Er'den İmamoğlu'na destek! -- [12:39] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [12:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] Temizlik ve bakım çalışmaları sürüyor! --
Yaşam
Mavi Ağaç, Farkındalık Oluşturmayı Sürdürüyor

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla "Temizlik Haritası" projesini tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek üyeleri bu kez, Güzeldere şelalesi yolunda çalışma gerçekleştirdiler.

Mavi Ağaç, Farkındalık Oluşturmayı Sürdürüyor

27.1.2018
441 kez okundu.

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesinin bu hafta ki durağı Güzeldere Şelalesi ve çevresi oldu.

 

Şelalenin bulunduğu alanda temizlik çalışmalarını gerçekleştirerek, çöpleri toplayan dernek üyeleri turizm amaçlı kullanılan bölgede insan kaynaklı oluşan çöp yığınlarını da gözler önüne sermiş oldu.

 

Dernek adına açıklamalarda bulunan Başkan Celal Kasapoğlu, “Yeşil Düzce olarak anılan ilimiz, sahip olduğu doğal güzellikler sayesinde turizm alanında büyük bir potansiyele sahip. Turizmi geliştirmek ve sürdürülebilir kılmak için çevre kirliliğinin önüne geçmek öncelikler arasında olmalıdır” dedi.

 

Güzeldere Şelalesinin, Düzce’nin öne çıkan değerlerinden biri olduğuna dikkati çeken Kasapoğlu, şunları söyledi:

 

“Şelaleye ulaşım sağlanan yol üzerindeki kirlilik neredeyse  doğal  güzellikleri  gölgede bırakacak duruma gelmiştir. Bizlere yakışmayan bu durum,  şehrimize dışarıdan gelen ziyaretçilerde de olumsuz bir izlenim bırakmaktadır.

 

Bu sebeple, Mavi Ağaç Derneği olarak  “Temizlik Haritası” projesi kapsamında bu hafta Güzeldere Şelalesi yolu üzerinde çalışma gerçekleştirdik.  Doğada asırlarca çözülmeyecek ve çöp olarak kalacak yüzlerce evsel ve tarımsal atık ile karşılaştık. Aktivitemize katılan ve emeği geçen tüm üye ve gönüllülerimize teşekkür ederiz. Umuyoruz ki , ‘Temizlik Haritası’ projemiz çevre bilinci  konusunda hedeflediğimiz farkındalığı oluşturur.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

15.06.2019 18:16

15 Ton Patates Dağıttılar