Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:23] Gölyaka'da iş yerleri denetlendi! -- [15:58] Sporcular çocuklarla buluştu! -- [15:25] Şehit ailesine berat takdim edildi! -- [15:18] Yeni acil servis törenle hizmete açıldı! -- [15:12] Saha çalışmaları devam ediyor! -- [15:04] KSS yönetiminden başkana teşekkür ziyareti! -- [14:50] "Trabzon Kültür ve Turizm Değerleri Tanıtım Tırı" Gölyaka'da! -- [13:30] Çocuk istismarı eğitimi! -- [11:03] Ticarileştirme çalışmaları devam ediyor! -- [10:39] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Yaşam
Mavi Ağaç, Temizlemeye Devam Ediyor

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesinin üçüncü ayağında mahalle parkları, yol ve sokaklarını ele aldı.

Mavi Ağaç, Temizlemeye Devam Ediyor

3.2.2018
185 kez okundu.

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesinin bu hafta ki durağı mahalle parkları, yol ve sokaklar oldu.

 

 

Mavi Ağaç Derneği olarak Temizlik Haritası Projesi kapsamında bu kez mahalle parklarının yanı sıra yol ve sokakları da faaliyet alanları içine dahil ettiklerini dile getiren Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu,   “Çay Mahallesi sınırları içinde bulunan iki çocuk oyun alanı ve çevresinde bulunan sokakları dernek üyeleri ve gönüllüler ile birlikte temizledik” dedi.

 

Her çalışma öncesinde karşılaştıkları çirkin görüntülerin kendilerini üzerken, çalışmaları sırasında bölge sakinlerinin olumlu yaklaşımlarının ise amaçlarına ulaşma noktasında umut verdiğini ifade eden Kasapoğlu,  şunları söyledi:

 

“Bugün kentin belli yerleşim bölgelerinin konut alanından çok çöplüğe dönüştüğüne şahit olduk.  Çöp kutularının arasında sokaklar boyunca uzanan evsel atıklarla, inşaat artıklarıyla karşılaştık. Bu tablo bize ait. Ama bize yakışan asla bu değil. Bize bahşedilen doğal güzellikleri muhafaza etmek, yaşadığımız çevrenin tertip ve düzenini korumak hepimizin görevi. 

 

Bir sonraki çalışmamıza katılmak isteyen herkesi davet ediyoruz.  Düzce bütününde oluşturmak istediğimiz farkındalık için herkesten destek bekliyoruz.  Konu ile ilgili hafta içinde sosyal medya hesabımızdan gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

6.12.2018 10:18

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR…

NAMAZ VAKİTLERİ