Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:35] Alt yapı çalışmaları Koçyazı da başladı! -- [17:29] Uyarı tabelaları asıldı! -- [17:19] Camilerde çevre düzenlemesi! -- [16:03] Özlü; ‘Maaşları öz kaynaklarımızla ödüyoruz’ -- [14:06] Özlü İstanbul temaslarına devam ediyor! -- [13:53] “Turizm sezonu güvenlik toplantısı” gerçekleştirildi! -- [13:42] Er'den İmamoğlu'na destek! -- [12:39] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [12:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] Temizlik ve bakım çalışmaları sürüyor! --
Yaşam
Mavi Ağaç, Temizlemeye Devam Ediyor

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesinin üçüncü ayağında mahalle parkları, yol ve sokaklarını ele aldı.

Mavi Ağaç, Temizlemeye Devam Ediyor

3.2.2018
235 kez okundu.

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesinin bu hafta ki durağı mahalle parkları, yol ve sokaklar oldu.

 

 

Mavi Ağaç Derneği olarak Temizlik Haritası Projesi kapsamında bu kez mahalle parklarının yanı sıra yol ve sokakları da faaliyet alanları içine dahil ettiklerini dile getiren Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu,   “Çay Mahallesi sınırları içinde bulunan iki çocuk oyun alanı ve çevresinde bulunan sokakları dernek üyeleri ve gönüllüler ile birlikte temizledik” dedi.

 

Her çalışma öncesinde karşılaştıkları çirkin görüntülerin kendilerini üzerken, çalışmaları sırasında bölge sakinlerinin olumlu yaklaşımlarının ise amaçlarına ulaşma noktasında umut verdiğini ifade eden Kasapoğlu,  şunları söyledi:

 

“Bugün kentin belli yerleşim bölgelerinin konut alanından çok çöplüğe dönüştüğüne şahit olduk.  Çöp kutularının arasında sokaklar boyunca uzanan evsel atıklarla, inşaat artıklarıyla karşılaştık. Bu tablo bize ait. Ama bize yakışan asla bu değil. Bize bahşedilen doğal güzellikleri muhafaza etmek, yaşadığımız çevrenin tertip ve düzenini korumak hepimizin görevi. 

 

Bir sonraki çalışmamıza katılmak isteyen herkesi davet ediyoruz.  Düzce bütününde oluşturmak istediğimiz farkındalık için herkesten destek bekliyoruz.  Konu ile ilgili hafta içinde sosyal medya hesabımızdan gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

15.06.2019 18:16

15 Ton Patates Dağıttılar