Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:55] Pazarcı esnafının sorunlarını dinledi! -- [15:34] Erdoğan Bıyık İle canlar rahat edecek! -- [15:27] Kalite kurulu toplantısı yapıldı! -- [17:54] Özlü, S Plaka sorununa çözüm üretiyor! -- [16:44] Törenle hizmete açıldı! -- [16:32] Eskimeyen eski dostlar bir araya geldi! -- [16:23] Özlü, günde 3 program ile çalışmalarına devam ediyor! -- [12:21] Uygulamalı Girişimcilik eğitimi tamamlandı! -- [11:41] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [11:25] TSO'dan Gölyaka MYO'ya ekipman desteği! --
Yaşam
Mavi Ağaç, Temizlemeye Devam Ediyor

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesinin üçüncü ayağında mahalle parkları, yol ve sokaklarını ele aldı.

Mavi Ağaç, Temizlemeye Devam Ediyor

3.2.2018
205 kez okundu.

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, Düzce'deki çöp sorununa dikkat çekmek ve kentte yaşanan kirliliğin önüne geçmek amacıyla başlattığı "Temizlik Haritası" projesinin bu hafta ki durağı mahalle parkları, yol ve sokaklar oldu.

 

 

Mavi Ağaç Derneği olarak Temizlik Haritası Projesi kapsamında bu kez mahalle parklarının yanı sıra yol ve sokakları da faaliyet alanları içine dahil ettiklerini dile getiren Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu,   “Çay Mahallesi sınırları içinde bulunan iki çocuk oyun alanı ve çevresinde bulunan sokakları dernek üyeleri ve gönüllüler ile birlikte temizledik” dedi.

 

Her çalışma öncesinde karşılaştıkları çirkin görüntülerin kendilerini üzerken, çalışmaları sırasında bölge sakinlerinin olumlu yaklaşımlarının ise amaçlarına ulaşma noktasında umut verdiğini ifade eden Kasapoğlu,  şunları söyledi:

 

“Bugün kentin belli yerleşim bölgelerinin konut alanından çok çöplüğe dönüştüğüne şahit olduk.  Çöp kutularının arasında sokaklar boyunca uzanan evsel atıklarla, inşaat artıklarıyla karşılaştık. Bu tablo bize ait. Ama bize yakışan asla bu değil. Bize bahşedilen doğal güzellikleri muhafaza etmek, yaşadığımız çevrenin tertip ve düzenini korumak hepimizin görevi. 

 

Bir sonraki çalışmamıza katılmak isteyen herkesi davet ediyoruz.  Düzce bütününde oluşturmak istediğimiz farkındalık için herkesten destek bekliyoruz.  Konu ile ilgili hafta içinde sosyal medya hesabımızdan gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

12.2.2019 11:49

Muzaffer Leblebici’nin Acı Günü!

13.2.2019 12:51

Eğilmez ailesinin acı günü!

NAMAZ VAKİTLERİ