Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:35] Alt yapı çalışmaları Koçyazı da başladı! -- [17:29] Uyarı tabelaları asıldı! -- [17:19] Camilerde çevre düzenlemesi! -- [16:03] Özlü; ‘Maaşları öz kaynaklarımızla ödüyoruz’ -- [14:06] Özlü İstanbul temaslarına devam ediyor! -- [13:53] “Turizm sezonu güvenlik toplantısı” gerçekleştirildi! -- [13:42] Er'den İmamoğlu'na destek! -- [12:39] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [12:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] Temizlik ve bakım çalışmaları sürüyor! --
Yaşam
Mavi Ağaç'tan, 'Biz Uyarmıştık' Açıklaması

Mavi Ağaç Derneği Başkanı Celal Kasapoğlu, Melen Su Park’ta duyarsız vatandaşlar tarafından yapılan çevre kirliliğinden dolayı Düzce Belediye tarafından sosyal medya üzerinden yayınlanan mesaja istinaden yaptığı açıklamada “Bugün Belediyemizin şikayet ettiği konu için derneğimiz tarafından hazırlanmış bir çalışma Belediye Başkanımıza dört ay önce teslim edilmişti” dedi.

Mavi Ağaç'tan, 'Biz Uyarmıştık' Açıklaması

11.7.2018
217 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi’nin henüz yeni açılan Melen Su Park’ta ortaya çıkan çevre kirliliğine istinaden vatandaşlara yönelik olarak sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, mesire alanının temiz kullanılması ve milli servete sahip çıkılmasına atıfta bulunurken, Mavi Ağaç Derneği Başkanı Celal Kasapoğlu da belediye tarafından verilen mesaj başta olmak üzere çevreye karşı duyarlılık bilincinin geliştirilmesi yönünde açıklamada bulundu.

 

Geçtiğimiz aylarda Temizlik Haritası Projesi kapsamında 6 hafta boyunca farklı türdeki kamusal alanlarda yaşanan kirliliğe, yaptıkları saha çalışmaları ile dikkat çekmeye çalışan Mavi Ağaç Derneği hatırlanacağı üzere yalnızca saha faaliyetleriyle sınırlı kalmamış çalışmalarını bir rapor haline getirerek çevre bilincinin nasıl oluşturulacağı konusunda toplam 17 maddeyle çözüm önerilerini sunmuştu.

 

Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu, sunulan çözüm önerilerinin her bir maddesinde dernek olarak üstlenebilecekleri sorumlulukları da detaylı şekilde belirttiklerini ifade ederek, çözüm önerilerini Belediye Başkanlığına ve Valilik makamlarına da sunduklarını anımsattı.

 

Kasapoğlu, “Belediye Başkanı ile yaptığımız görüşmede elimizde hazır vaziyette bulunan bir çalışmayı gerekli incelemeler ve eklemeler yapılarak faaliyete geçirmek istediğimizi dile getirdik. Hatta çalışma kapsamının genişletilerek, ülke bütününde neredeyse her kentte sorun olan bir konuda, Düzce’nin öncülük edebileceği, diğer kentlere bir model oluşturabileceğini belirttik. Çok düşük bütçeler ile etkin çözümler oluşturmayı amaçlayan çalışmamızla ilgili dört aydır belediyeden henüz bir geri dönüş alamadık” diye konuştu.

 

Sorun tespiti, farkındalık oluşturma, çözüm üretme ve çözümü uygulama noktasında dernek olarak sorumluluklarını gerçekleştirdiklerini belirten Kasapoğlu, ancak bekledikleri desteği bulamadıklarını kaydederek, şöyle konuştu:

 

“Görüyoruz ki; somut olarak ortada duran bir sorun, soruna yönelik yapılmış bir çalışma ve çalışmak isteyen bir grup gönüllü insan varken yetkili kurumlar ilgisiz kalıyor. Bugün Belediyemizin şikayet ettiği konu için hazırlanmış bir çalışma Belediye Başkanımıza dört ay önce teslim edilmişti.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

15.06.2019 18:16

15 Ton Patates Dağıttılar