Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:35] Alt yapı çalışmaları Koçyazı da başladı! -- [17:29] Uyarı tabelaları asıldı! -- [17:19] Camilerde çevre düzenlemesi! -- [16:03] Özlü; ‘Maaşları öz kaynaklarımızla ödüyoruz’ -- [14:06] Özlü İstanbul temaslarına devam ediyor! -- [13:53] “Turizm sezonu güvenlik toplantısı” gerçekleştirildi! -- [13:42] Er'den İmamoğlu'na destek! -- [12:39] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [12:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] Temizlik ve bakım çalışmaları sürüyor! --
Yaşam
Mavi Ağaç Farkındalık Yaratmayı Sürdürüyor

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Gününde de Düzce sokaklarını temizleme çalışmalarını devam ettirerek farkındalık oluşturmayı sürdürüyor.

Mavi Ağaç Farkındalık Yaratmayı Sürdürüyor

17.9.2018
181 kez okundu.

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği, 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlik kapsamında dernek üyeleri ve gönüllülerle birlikte kent merkezinde bulunan mahalle parkların da saha çalışması gerçekleştirip hazırladıkları görselleri yerleştirdiler.

 

Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu, çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi:

 

“Çevre koruma bilincini geliştirmek adına 9 ayı aşkın süredir farklı türde çalışmalar yapıyoruz. Yalnızca saha etkinlikleriyle farkındalık oluşturmanın yeterli bir çözüm olmadığını bilerek,  konuyu çok yönlü çözümleriyle birlikte ele alan bir rapor hazırlayıp gerekli makamlara iletmiştik. Bu süreçte dernek olarak kendimize tanımladığımız tüm projeleri gerçekleştirdik. 2 bin 500’ün üzerinde öğrencimize ‘Dost Çevre’ adlı tiyatro oyunumuzu ulaştırdık. İl bütünündeki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak resim yarışması düzenledik. Belediyeden izin alarak kent merkezinde bulunan farklı noktalara çevreyi kirletmeme bilinci mesajı veren görsellerimizi yerleştirdik, sosyal medya çalışması kapsamında çocuklarımızla çektiğimiz ‘Kendine yakışanı yap, elindeki çöpü çöpe at’ sloganını içeren videolarımızı paylaştık ve insanlarımızın farkındalık düzeyini ölçmeyi amaçlayan sosyal deneyler düzenledik. 

 

Geldiğimiz noktada Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği dışında farklı sivil toplum kuruluşlarının, siyasetçilerin,  siyasi kurumların ve üniversitemizin duyarlılık göstererek yaptıkları saha çalışmalarıyla oluşturmak istediğimiz bilince sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür ederiz.  Saha çalışmaları dışında yaptığımız ve yapmayı amaçladığımız her projede bu hassasiyetin ve katkının devam etmesini temenni ederiz.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

15.06.2019 18:16

15 Ton Patates Dağıttılar