Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:31] Bakan Yardımcısı Çataklı: Her türlü ihtiyaç karşılanacak! -- [16:31] CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi! -- [15:37] Düzce Belediyesi afetzedelerin yanında! -- [14:52] İyi Parti teşkilatlarıyla afet bölgesinde -- [14:04] Türkiye kart için pilot il Düzce! -- [13:55] Başkan Er sel bölgesinde! -- [13:54] Yılmaz,Sel Felaketini TBMM'ye taşıdı -- [12:32] 21 Fındık İşçisi kurtarıldı! -- [12:04] Üniversiteden 9 kantin alanı ihalesi! -- [11:13] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Yaşam
DİYDD’DEN MESAJ VAR “BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”

Düzce İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, işçinin yanında durmaya, sosyal sorumluluk anlamında garip gurebanın yanında olmaya ve enflasyonla mücadele kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Dernek, son olarak ihtiyaç sahibi ailelere 25 ton odun dağıtırken, çalışan işçilere de 6 ton şeker dağıtımı gerçekleştirdi.

DİYDD’DEN MESAJ VAR  “BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”

4.1.2019
391 kez okundu.

Delta Alfa Çorap Fabrikası çatısı altında çalışan işçiler tarafından 2018 yılı Haziran ayında kurulan Düzce İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kısa süre içerisinde yaptıkları çalışmalarla sivil toplum olmanın gücünü ve etkisini tüm Düzce’ye hissettirdi.

 

Kısa süre önce kurulan dernek, sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirip birçok mağdur vatandaşın yaşamlarına dokunmaya aynı zamanda asıl kuruluş amacı altında işçilerle yardımlaşma ve dayanışma çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekleyerek devam ediyor.

 

Neredeyse her ay farklı bir etkinlik ve sosyal sorumluluk çalışması gerçekleştiren Dernek, son olarak bugün daha önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere 25 ton odunun dağıtımını gerçekleştirdi.

Aileleri tek tek ziyaret ederek çuvalladıkları odunları sahiplerine teslim eden dernek üyeleri bunun yanında 6 ton şekeri de cüzi bir fiyatla satışa çıkartarak işçi ailelerinin mutfaklarına katkıda bulunmayı sürdürdü.

 

Daha önce de tonlarca patates, soğan, un ve şimdide şeker dağıtımını gerçekleştirdikleri için oldukça mutlu ve memnun olduklarını dile getiren Dernek Başkanı Sedat Mıhçı, “Dernek olarak getirdiğimiz 25 ton odunun daha önceden belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımına başladık. Çok şükür hepsine teslim ettik. Ayrıca 6 ton şeker ise çok cüzi bir fiyattan çalışan arkadaşlarımıza dağıtımlarını yapıyoruz.

Derneğimiz, yardımlaşma ve dayanışma bilinci içerisinde Düzce ve Düzce işçisinin yanında olmaya devam ediyor ve devam edecektir.”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

18.07.2019 11:07

Cumayeri ve Akçakoca Aşırı Yağışlara Teslim

18.07.2019 12:32

21 Fındık İşçisi kurtarıldı!