Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:33] Bekçilik fiziki yeterlilik sınavı nasıl yapılacak? -- [10:53] Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu! -- [10:45] Pat pat kazası: 3 yaralı! -- [10:40] Alman genç İslam'ı seçti! -- [10:02] Şahin; ’Bu acının bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz’ -- [17:21] Bıyık; “Üzüntümüz taze” -- [17:13] Şiddetli yağış geliyor! -- [16:23] 17 Ağustos depremini unutmadılar! -- [16:08] 17 Ağustos’u andılar! -- [15:31] Kavşak çalışmaları devam ediyor! --
Yazarlar
7 ÖLÜMCÜL SOSYAL GÜNAH
AHMET ÇODUR

AHMET ÇODUR

3.05.2019
199 kez okundu.

“SEVEN SOCİAL SİNG”, Türkçesi “7 Ölümcül Sosyal Günah”. Müellifi ise Mahatma GANDHİ.

 

Sevgili Cumhurbaşkanımızın 1 Mayıs 2017 de yaptığı resmi Hindistan ziyaretinde kendilerine, Hindistan’ın efsanevi lideri ve öğreti önderi GANDHİ’nin 7 ölümcül sosyal günahını anlatan öğretinin bir kopyasını verdiler.

 

Bakalım neymiş bu 7 büyük günah;

 

1.İLKESİZ SİYASET,

2.EMEKSİZ ZENGİNLİK,

3.VİCDANSIZ HAZ,

4.NİTELİKSİZ BİLGİ,

5.AHLÂKSIZ TİCARET,

6.İNSANİYETSİZ BİLİM

7.ÖZVERİSİZ İBADET.

 

Bu öğretiler Aziz Dinimiz İslâm ile nasıl örtüşüyor değil mi? Yüce Kitabımız KUR’AN-I KERİM’in birçok yerinde geçer bu öğretiler.

                                                        

     Hindular, İngiliz sömürgesinden bu öğretiler ile kurtuldular ve süper devletlerle yarışır oldular. Bizim de elimizde Allah Kelâmı Yüce Kur’an var ama hâlâ Amerika’nın sömürgeliğinden kurtulamadık.

 

 

Avrupa Birliği bizimle kedinin fare ile oynaması gibi oynuyor. Neden mi? nedeni gayet basit Hindular bu öğretileri kendilerinde uyguladılar ve bu ölümcül sosyal günahı işlemediler biz ise Allah Kelâmından uzaklaştıkça battık. Hâlâ da batmaya devam ediyoruz. Hindistan Başbakanı da bu öğretileri Başbakanın eline sanki bir şeyler biliyormuş gibi sıkıştırıverdi. Alın sizde kurtulun der gibi.

 

***

                                                          

     Emek harcamadan zengin olanlarımız var, komşumuz aç yatarken geviş getire-getire uykusunda ve yemeğinden haz alanlarımız da var. Ticaretimizde de Ahlâk da kalmadı ve maalesef ticari geleceğimiz için ibadet yapar olduk.

 

Dünün Mücahitleri bugünün dev Müteahhitleri oldu ve İslâm adına yapılan tesettür defilelerindeki rezilliği bilcümle gördük. Bir de özverisiz ibadeti bunun içine ekleyince, karşımıza ne idüğü belirsiz bir insan silueti çıktı. Vatanımıza, milletimize ve dinimize hayırlı olsun. Oy uğruna her türlü insani suiistimali yapmak da caiz oldu. Doğalgaz ile normale dönen Düzce’nin havasını, dağıtılacak kalitesiz kömürlerle yaşanmaz hale getirdiler ve daha da getirecekler.     

                                                          

     İnsanın emeğinin karşılığı verilmez oldu ülkemiz de. “Alnının teri kurumadan, işçinin hakkını verin” dini emrini ayaklar altına aldık. Namazını kılmayana lâfım yok, bilmiyor veya inanmıyor orası onun bileceği bir iş. Amma beş vakit namazını Cami de kılıp vatandaşı sömürenlere ne dersin. Buradan size vaaz verecek halim yok amma, yapılanları gördükten sonra da susmayı içime sindiremiyorum.

 

Etraftan duyduğum bir söz var durun size onu nakledeyim. “Efendim bundan öncekiler yerken ses çıkartmıyordunuz, şimdi bunlar yapınca mı gözünüze battı” diyenlere sesleniyorum. Onları bu işleri yapıyor diye iktidardan uzaklaştırdık ve sizi iktidar yaptık büyük bir çoğunlukla, bunlar hak-hukuk bilirler diye. Sizin böyle bir lüksünüz yok.

                                                          

     Haksız kazançtan uzak durmayı, Devletin malının kutsal olduğu ve orada bu ülkede bulunan her ferdin hakkı olduğunu bizlere Yüce dinimiz açıkça beyan eder. Bırakın bu Allah adına devleti ve insanlarını soymayı.

 

***

 

Şu an bu ülkede İlkesiz siyaset var, Emeksiz zenginlerimizde var hamdolsun, niteliksiz bilgilerle ahlâksız ticareti de bir harman ettik mi? zaten ibadette bunları becermek için var. Ondan sonra gelsin Amerika ve Avrupa Birliği sömür Allah sömür. Lütfen özümüze dönelim, bize bizden başkası yar olmaz.

 

Birde çağımızın en büyük 6 hastalığı var ki hemen onu da sizlere arz edeyim;

 

1.CEHALET,

2.DOYMAYAN GÖZ,

3.AŞIRI EGO,

4.EMPATİ YOKSULLUĞU,

5.VİCDAN EKSİKLİĞİ

6. AKIL YOKSUNLUĞU...  

 

Allah hepimize acil şifalar versin...

 

Ahmet ÇODUR

ahmet-codur@hotmail.com

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

KAYIP(YİTİK) NESİL

KAYIP(YİTİK) NESİL

AHMET ÇODUR

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ