Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:18] Adı 853. Bulvarda yaşayacak! -- [13:29] Yanmaz ve personelden Asker Selamı! -- [13:14] Özlü; ‘Acil ihtiyaçlar çözüme kavuşacak’ -- [13:04] 'Radyo yayıncılık eğitimi' gerçekleştirildi! -- [12:32] Trafik yükü köprü sistemi ile çözülecek! -- [12:35] Dilber Ay’ın mezarı açılacak -- [12:27] “ENERJİMİZ YARINLARA” yoluna Düzce ile devam etti -- [11:11] DÜ kadın çiftçilerle buluştu! -- [09:50] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [09:39] Dereci, Afyon'a Atandı --
Yazarlar
HİÇ UNUTMADIK...
AHMET ÇODUR

AHMET ÇODUR

10.07.2019
179 kez okundu.

Uykusundan daha uyanamamış veya uyku mahmurluğunu daha üzerinden atamamış olanlara Anadolu’da “DAHA AFYONU PATLAMAMIŞ” diye hitap edildiğini bilmeyenimiz yok.

 

Bu sözün 05 EYLÜL 2012 de olan ve tüm yurdu acıya boğan Afyon’daki askeri mühimmat deposunun yani cephaneliğin patlaması ile ne alakası var diyenlerimiz belki olabilir.

 

O günkü AFYON Valisi İrfan BALKANLIOĞLU25 vatan evladını, hatalar zinciri içinde ve daha nasıl olduğu belli olmayan bir patlamanın neticesinde şehit vermemizin üzüntüsünü üzerimizden atamadan öyle bir laf etti ki uyuyan bu milletin afyonunu bir değil birkaç kez patlattı.

 

Ne demişti muhterem ve pekte muhteşem Afyon Valimiz önce bir ona bakalım. “Cenazelerimizin bazılarını adli tıpa gönderdik, SON PARTİYİDE bu gün gönderip, oradan ailelerine göndereceğiz…” Kendi kendime dedim ki “Yok yahu ben yanlış okudum bir daha okuyayım veya beyanatı bir sefer daha dinleyeyim” dedim. Ama maalesef doğru okumuşum veya duymuşum.. Sanki mal ihraç ettiler de birkaç parti malın sonrasında son partiyi de bugün gönderecekler…

 

Tekrar kendi kendime dedim ki “Sayın Valimiz 25 tane Şehidimizin acısından ve üzüntüsünden ne söylediğini bilmiyor herhalde, vardır bunun bir hikmeti hele bir dinleyelim sonuna kadar” dedim.

 

Dedim ama Genel Kurmay Başkanımızın olay yerine intikallerinde ve bilgi almak için Sayın Afyon Valimizi ziyaretlerinde öyle bir hadise oldu ki sevgili okurlar, tüm iyi niyetli düşüncelerimden sıyrılarak kızmadım desem yalan olur.

 

Ne oldu bu ziyarette önce ona bakalım, sonrasını SON PARTİ de yazacağım…

 

Genel Kurmay Başkanı Valinin makamımda durum değerlendirmesi yaparken Sayın Valimiz bu değerli misafirini hoş tutmak için ona bir el dokuması Bayat kilimi, Afyon mermerinden bir satranç takımı ve Kurtuluş savaşı simgelerinden Utku anıtı figürünü hediye etti. Sebebi hikmeti sorulduğunda “ acımız tarifsiz ama hayat devam ediyor” oldu.

 

Daha sonra bu açıklama valilik sitesinden kaldırılsa bile ve AKP nin valisine sahip çıkmasından sonra mühimmat deposu da ki patlamadan daha çok şiddetli ve milletin şehidine hakaret edercesine çam üzerine çam devirdi sayın valimiz.

 

Ne imiş efendim, “Bu hediyeler ile Afyon’un tanıtımı yapılacak” mış, hatta“Afyonluların ürettiği bu ürünler dünya pazarlarında çok alıcı bulacak” mış.

 

Türkçesi sevgili okurlar, Afyon Valimiz Afyon’un ürünleri olan sucuk, mermer, kaymak ve lokumu dünya pazarlarına 25 tane şehidimi de figüran olarak kullanarak reklamını yapacak.

 

Benim Afyonum defalarca patladıktan sonra sadece “Bravo ve pes artık” diyebildim. Ne kadar ticari zekâlı, ne kadar cevval ve pratik düşünen bir valimiz varmış değil mi?. “Sinekten galon galon yağ çıkarmak” diye buna derim ben. Beyanatından anlamalıydım zaten ne kadar ticari düşündüklerini “ilk parti, son parti” diyerek.

 

Pekala bu kazanın raporu ne zaman çıktı hatırlayanınız var mı?

 

30.05.2015 ve bu felaketin sorumlusu şehit olan 2 çavuş'a fatura edildi.

 

Hizmeti RANT’a çevirenini gördükte, acıyı ve üzüntüyü RANT’a çevirenini görmemiştik. Artık gözlerimiz açık gitmeyiz.

 

Düzcelilere tavsiyem şudur; Şehir içinden geçen karayolunda gün geçmiyor ki ölümlü trafik kazası olmasın. Esnaf bu konuda hemen Düzce köftesini, Arnavut ciğerini ve şırasını kaparak kaza mahalline gitsin. Hatta fındığımız para etmiyor diye sızlanmasın sakın. Aha işte Pazar.

Kaza mahallinde pazarlasın malını. Hem reklamı olur dünya pazarlarında bu pastadan bir dilimde bize düşer.

 

Diyeceksiniz ki ölümlü trafik kazası ne olacak? “Ne olmuş canım, ölen ölür kalan sağlar bizimdir.” O günkü Amasya Valisi Celil ÖZ dememişmiydi “Bu memleketi kazanırken çok şehitler verdik, kaybederken de mutlaka şehitlerimiz olacaktır.” Vatanımızı kaybettiğimizi ima ediyor herhalde.

 

Bazen laftır bazen gaftır, ama bazen de dışavurumdur.Sayın valilerimizin söyledikleri birer dışavurumdur elbette.

 

Sayın Valilerimden ricam şudur ki, içlerinde dışa vuramadıkları sözler varsa artık rahatlıkla söyleyebilirler. Benim Afyonum patladı ama korkmayın bu halkın bir kısmının hala afyonu patlayamadı vesselam…

 

Ahmet ÇODUR

ahmet-codur@hotmail.com

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

BARIŞ ZENGİN

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ