Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:25] İYİ Parti’den sağlıkçılara aşure ikramı! -- [15:04] Gaziler Günü dolayısıyla Anıtpark'ta tören düzenlendi! -- [14:44] Gaziler Günü’nü kutladılar! -- [13:43] Özlü’den Ahilik Haftası mesajı! -- [13:07] Panelvanın motor kısmına sıkışan kediyi itfaiye kurtardı! -- [12:53] Tarım aracı ile motosiklet çarpıştı: 3 kişi yaralandı! -- [17:43] SMDK Başkanı Nasır el-Hariri'den Türk Kızılay şehidinin ailesine ziyaret! -- [17:02] ‘Çocuklarımızın geleceği siyaset malzemesi yapılmayacak kadar değerlidir!’ -- [16:02] Gölyaka’da Bisiklet Festivali düzenlendi! -- [15:50] Türk Kızılay’da gönüllülük hizmeti vermek şartıyla uzlaştılar! --
Yazarlar
FİZAN!..
AHMET ÇODUR

AHMET ÇODUR

6.01.2020
502 kez okundu.

Eskiden siyasilerimiz, işlerini görmeyen devlet memurlarına Demoklesin kılıncı gibi şu sözü söylerlerdi;"Sen FİZAN'ı biliyor musun?" veya "Seni FİZAN'a kadar sürdüreceğim.." hatta "FİZAN'a kadar yolun var.." diye tehdit ederlerdi.

 

Fizan Libya'nın güneybatısında bulunan bölgedir. Libya'nın Sahra Çölü kısmında yer alan Fizan bölgesi dağlar, yükseklikler ve vadilerle çevrili olduğu için yaşam koşulları son derece zordur. O zamanlar ise Osmanlının en uç toprağı idi.

 

Dünyadaki tüm otoriter yönetimlerin yani tek adam yönetimlerinin olmazsa olmaz bir taktiği vardır. Taraftarlarını diri tutmak ve iktidarda ömür boyu kalabilmek için bol bol HAYAL satarlar. Örneğin "Biz büyük ve kudretli bir ülkeyiz, Antartika'da bile hak sahibi olacağız" gibi.

 

Hiç kimsede sormaz ki madem büyük ve güçlü bir ülkeyiz de neden her şeyi ithal ediyoruz? Neden vatandaşlarımız geçim sıkıntısı çekiyor? Veya Amerika höt dedi mi neden pişkin pişkin sırıtıp oturuyoruz?

 

****

 

Geçen seçimler de "Yerli Uçağımız göklerde" dedik. Seçim geçti, baktık uçak falan yok. Hatta uçak gemimiz bile olduğu, dünya ülkeleri nasıl güçlü bir devlet olduğumuzu anlayıp telaşlanmasın diye Van gölünde saklandığı hayali pazarlandı.

 

Şimdi ise bir hayal daha pazarlandı benim güzel ülkemde. YERLİ OTO.

 

Fabrikası nerede olduğu dahi meçhul bir araç geldi ve benim canım vatanımda üst düzey tanıtıldı.

 

Mevcut Tank Palet fabrikamızı ekonomik sıkıntılardan dolayı kiraya verdiğimiz bir dönemde güzel bir HAYAL pazarlanmasına şahit olduk.

 

****

 

Gelelim şimdi bir konuya daha.

 

Yani KANAL İSTANBUL’a...

 

Halk geçim sıkıntısında iken, daha EYT’lilerin bütçesini karşılamayazken, emekli, işçi ve memur maaşlarına komik zamlar yaparken, Reis çıktı dedi ki " İsteniz de, istemeseniz de Kanal İstanbul yapılacak.."

 

Biz daha şaşkınlığımızı üzerimizden atamadan ülke gündemine bu konu şak diye oturdu. Baktık, parası bile bulunmuş bu olmazsa olmaz projenin.

 

Haftalarca Kanal İstanbul konusu tartışıldı bu ülkede. Sonuç ise boş hayallerle ve ülkeye hiç bir girdisi olmayan sadece yabancılara rant kapısı olan KATAR İstanbul pardon KANAL İstanbul projesi. Şimdi ülke gündeminden düştüm, düşeceğim diyor..

 

Daha yerli ve milli otomobilin ve dünya harikası Kanal İstanbul, hatta yetmedi Kanal ÇANAKKALE hayal projelerinin hayalini dahi yaşayamadan, TBMM’sine bir tezkere geldi sevgili dostlar.

 

****

 

LİBYA'ya Asker Gönderme Tezkeresi....

 

Konuyu hemen özetleyeyim size,

 

Türkiye’yi Libya’nın Trablus kentinde kurulu Ulusal Mutabakat Hükümetini (UMH), Tobruk merkezli General Hafter güçlerine karşı koruma amacıyla askeri destek vermeye götüren süreç.

 

Başbakan Mustafa Fayez al-Sarraj liderliğindeki UMH’nin varlığını sürdürmesine;yani, arkasına Rusya, Fransa, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan gibi önemli güçleri alan Hafter’e karşı Trablus’u savunması için Mehmetçiğe görev verilmesi mevzusu.

 

Kaç asker gidecek, oradaki görevi ne olacak hiç kimse bilmiyor. Bu konu tamamen NATO'nun işi olduğu halde neden Türk Askeri gidiyor onu da bilen yok.

 

Anlaşılan sevgili dostlar, biz askerimizi ve göz bebeğimiz Mehmetçiğimizi FİZAN'a kadar gönderiyoruz. Ve doymak bilmeyen bir hırsa ve ucu bucağı olmayan bir hayale kurban ediyoruz.

 

Ahmet ÇODUR

ahmet-codur@hotmail.com

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Hatice Öktem

6.01.2020

👏👏👏👏

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%44,44

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

KURU SİYASET...

KURU SİYASET...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ