Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[19:32] METEOROLOJİDEN UYARI! -- [14:02] Yaralı sokak köpeği sağlığına kavuştu! -- [13:28] Srebrenitsa Soykırımı'nın 25. Yılı! -- [13:17] Çoklu baro düzenlemesine ilişkin teklif TBMM'de yasalaştı! -- [21:21] MİLLET BAHÇESİ 300 GÜN İÇİNDE BİTECEK! -- [21:06] Valilik Asker eğlencesi ve düğünlerdeki riskleri azaltmak için alınması gereken tedbirleri paylaştı -- [20:37] Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! -- [18:01] Özlü, muhtarlar ile bir araya geldi! -- [17:00] Danıştay Ayasofya’da son sözü söyledi… Müze kararı iptal -- [15:06] Görme engelli müzik öğretmeni Ahizer Özbek göreve başladı! --
Yazarlar
YÜREK DAYANMAZ (KAN HAFIZASI)
AHMET ÇODUR

AHMET ÇODUR

4.03.2020
12606 kez okundu.

Size bugün iki olaydan bahsedeceğim ki bu iki olayın benzerlikleri beni yürekten yaraladı.

 

İlki SOMA da yaşanan maden faciası..

 

O zamanda bu ülkenin mazlum evlatları Soma'daki faciada ekmek parası uğruna canlarını verdiler.

 

İş kazası olabilir, adam çatıdan düşer sakat kalır veya ölür bu onun dikkatsizliği deriz, ailesi mağdur edilmez ve yaraları sarılır.

 

Ama bu öyle değil. Tedbirsizlik ve açgözlülük onlarca madencinin hayatına mal oldu. Zor şartlarda ve üç kuruşa canlar gitti.

 

O zamanda sosyal medya sallandı ve medyada karartmalar oldu. Hatta mahkeme kararı ile basın yasağı getirildi.

 

Madende çıkarılan cesetler 10 ölü, 20 ölü, 100 ölü, 200 ölü gibi gittikçe yükselen rakamları açıklama yaptılar.

 

O günkü Enerji Bakanı "Ölü sayımızı 301’e bağladık" diye son açıklamayı yapınca anladık ki ulaşılamayan kuyular var ve onların üzeri kapatılıyor.

 

Madeni çalıştıran firmaya neler yapıldı konusuna girmeyeceğim. Çünkü bu 301’e bağlanan vatan evlatlarının acısını katmerler.

 

****

 

Gelelim ikinci olaya,

 

28 Şubat 2020 de Suriye'deki Askerimize yapılan hain saldırı.

 

Hepimiz askerlik yaptık. Türk ordusu herhangi bir yere yapacağı teyakkuzu geceleri yapar. Gündüz 12’de bir yerden bir yere teyakkuz yapmaz.

 

Kabak gibi ortada ve hava desteği olmadan teyakkuz ederek "Su uyur, düşman uyumaz" atasözünü duymamışçasına bir ülkeye hem de güpegündüz giriyor. Ve tabiî ki saldırıya uğruyor.

 

Ülke olarak akşamüzeri herkes televizyonlarını açtı. Neler oldu Suriye'de diye. İnternetler 15 Temmuzdaki darbe girişiminde iki kat fazla hızlıyken, 28 Şubatta çok yerde kesildi. Sosyal medyada karartmalar yapıldı. Bizler ise hop oturup hop kalktık ekran başında.

 

Her konuda ekranlarda boy gösteren Partili Cumhurbaşkanından 2 gün çıt çıkmadı.

Tüm bilgileri Hatay Valisi yarım saatte bir televizyona çıktı ve bizleri bilgilendirdi.

Sayın Hatay Valisi önce 3 şehit haberi ile başladı konuya. Bir saat sonra 9 şehide çıktı. Bir saat sonra 22 şehide çıktı. Sabaha karşı ise 33 şehide bağladı. Gündüz bir şehit haberi de ilave edilerek 34 şehitte karar kılındı.

 

Ben bu konuda fazla bir şey konuşmak istemiyorum. Ülke olarak acımız çok büyük. Hani derler ya "Ateş düştüğü yeri yakar" aslında o ateş taaa ciğerimize oturdu.

 

İkinci ateş ise 3 gün sonra Partili Cumhurbaşkanının bir toplantıda yaptığı konuşmayla içimize oturdu.

 

Sayın Cumhurbaşkanı ekonominin iyileştiğinden tutunda, camide bira içildiğine kadar her konuda konuştu. Hatta ABD Başkanı ile yaptığı konuşmayı kahkahalar atarak ve alkışlar eşiğinde yaptı.

 

Şehitlerden çıt yok... Hüzün yok. İşin acısı bu ülkenin acı sorunu ile ilgili tek kelime yok.

 

Bu şehitlerin müsebbibinin Rusya olduğunu sağır Sultan duydu ama bize Suriye birliklerinin yaptığı söylendi. Birde Sayın Reisimiz bu hafta içinde Moskova ziyaretine gidecek.

 

Allah akıl, fikir, içinde bir nebze olsa Ahlak versin.

 

Biz Türklerin KAN HAFIZASI çok kuvvetlidir. Aradan yıllar geçse de asla unutmaz. Bizde unutmadık ve unutmayacağız. SOMA’yı unutmadık, SURİYE acısını da unutmayacağız.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

KURU SİYASET...

KURU SİYASET...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ